Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek elhelyezésnél kinek...

Gyerek elhelyezésnél kinek van több esélye megkapni a gyermeket?

Figyelt kérdés
Adott egy apuka, akinek nincs bejelentett állása, csak huszonpár milliós tartozása, a szüleinek van bejelentett állása, de hivatalosan az egészet elviszi a bank, mert van tizenpár milliós tartozásuk. Vagy van az anyuka, aki ugyan még gyesen van az egy évnél kisebb gyermekkel, de van saját háza (házasság előtti saját vagyon, a férjnek egy forintja sincs benne), a szülei jómódban élnek, nincs hitelük, jól keresnek. A férjem minden veszekedésnél azzal fenyeget, hogy elviszi a gyereket, de én abba belehalnék. Az elején még foglalkozott az apuka a gyerekkel, de az utóbbi időben arra sem képes, hogy amíg az ennivalót csinálom a gyermekünknek, bemenjen hozzá, amikor sír, inkább játszik a telefonján. Nem tisztel (a kutyával szebben, mint velem) azt már kezdem megszokni, meg, hogy állandóan bánt szavakkal (egyszer meg is ütött, de nem maradt nyoma), félelmemben, hogy elviszi tőlem a gyermeket, el is viselem, de ha nem muszáj, nem szeretném, hogy ebben nőjjön fel a gyerek, hogy anyát mindig bántja az apja, meg anyósa és anya mindig sír emiatt. Kérlek adjatok tanácsot mit csináljak.
2015. dec. 17. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek? Egyébként ezért ne tűrj, gyakorlatilag, ha ez így van, ahogy írtad, nincs esélye a férjednek.
2015. dec. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

miért kényszerülsz rá vele élni?

olyan jelenidőben írtad..


én már rég kidobtam volna, a bíróság meg majd rá mondja az áment. a gyereket szinte mindig az anyának ítélik.(meg is értem)

2015. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

3 év alatti gyermeket csak akkor ítélnek az apukának,ha az anyuka nagyon olyan életet él,ami nem felel meg a kicsinek (állandó bulizás,sokan laknak egy szobában,ittas,drogos légkör). ÉS 3 év feletti gyermeket is 90%-ban az anyának ítélnek.TEhát pl ha nézem az én esetemet : én albérletben lakom,de van bevételem. A kicsi apjának van lakás és bevétele.De mindezek ellenére is 99%,hogy én kapnám a gyereket,ha perre mennénk.

De egyébként sajnos nehéz tanácsot adni,a gyermekem édesapjával rengeteget veszekedünk,és a per sem lenne megoldás erre.TEhát párod is hiába megy perre a gyerekért,vagy te a gyerekért,ettől még olyan ember marad,amilyen most is.

De jogász által kapott tanács nekem : elsőnek ajánld fel az ügyvéd általi szerződést,vagy a közös mediátori tanácsadást (ott is szerződés köttetik,majdnem mintha a bíróság adná ki),ha elzárkózik,te indítsd el a pert,aki indítja,az felé szokott kedvezni a bíróság inkább.De 90%-ban az anya felé.És jobb a bíróságnál megegyezni,ne kelljen pszichológushoz járnia mind két szülőnek.A gyereket 10 éves korától kérdezik csak meg arról,mit akar.

2015. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Féléves. Sajnos félreismertem a férjemet és az anyósomat is. Nem szeretném elveszíteni a gyermekmet, de mit csinálok, ha elrabolja? Szerintem el lehetne békében is válni, ha ennyire nem akar velem lenni, (hisz ő akar elhagyni állandóan, vele nem lehet semmit megbeszélni, leülnék vele bármit megbeszélni és mindig az a vége, hogy ordít velem, feláll és kimegy, de jól be is vágja maga mögött az ajtót), de a gyereknek az anya mellett van a helye, hisz én tudnám számára a megfelelő biztonságot, törődést megadni. Egyre inkább kezdek kétségbeesni. Én egyébként nem vagyok a válás híve, szeretném megjavítani, ami elromlott, de ezt mindkét félnek akarnia kell(ene).
2015. dec. 17. 14:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem bulizok, nem iszok (a szagát se bírom), mindenem a gyerek, 3 órára se adnám oda a mamájának se (pedig már kérte), mindenhova viszem magammal, mióta megszületett minden percben vele vagyok (persze elvégzem a házimunkát, de pl, ha elugrok valahova pár percre, akkor se hagyom otthon az apjára).
2015. dec. 17. 15:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szokásos levegőbe beszélés, érzelmi zsarolás, ne légy olyan naiv, hogy bedőlj ennek. Magad is tudod, ha igaz, amit írtál, hogy esélye sincs.


Amúgy meg el nem tudom képzelni, a kérdésben felvázolt nő, nyilvánvalóan stabil családi háttérből érkezve, hogyan tudott ilyen senkiházi emberrel összejönni, együtt maradni, és gyereket szülni neki. Nyilván nem csettintésre lett ilyen, hanem eleve ilyen volt. És most nem is csak a lelki és fizikai terrorra gondolok, alapvetően az életstílusára. "Huszonpár" milliós tartozás, a szülők is adósságokban úsznak... Nekem már ennyi bőven elég lenne, hogy tudjam, milyen emberről van szó.

2015. dec. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nincs félnivalód, nem tudja elvenni a gyereket, a bíróság neked ítélné.

Én a helyedben lépnék, mert az a gyereknek is nagyon rossz ha úgy nő fel hogy a szülei egyfolytában veszekednek. Meg ha ennyire nem bízol a férjedben és úgyse csinál semmit a gyerekkel és rá se mered bízni még kis időre sem akkor minek vagy vele? Ennél még egyedül is jobb lenne neked, nem kéne mindig a férjed miatt aggódnod.

(Egyébként az szerintem nem számít a gyermekelhelyezési perben hogy a nagyszülők milyen anyagi helyzetben vannak, hiszen nem ők fogják felnevelni a gyereket, nem nekik ítélik oda nyilván)

2015. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A nagyszülők max annyiban lényegesek, hogy anyósom tuti bepróbálkozna, hogy elvegye tőlem, mert már azért is folyamatosan beszólogat, hogyha nem dolgozik és én nem viszem át a gyereket (megmásért is), többnyire ebből vannak a vitáink is, hogy a férjem nem képes mellém állni (többnyire a beszólások úgy vannak, hogy ő nem hallja) és rászólni az anyjára, hogy értse meg, hogy egy külön család vagyunk, van külön életünk. Én a saját anyámat se viselném el ennyit, eleinte mindennap vinnünk kellett vagy jöttek, mostmár nem vagyok hajlandó, inkább szóljon be. Meg is őrülnék, ha az én szüleim akarnának a nyakamon lógni állandóan, pedig nagyon szeretem őket.Szóval ezért gondolnám lényegesnek a keresetét, mert tuti megpróbálkozna minden követ megmozgatni, hogy megszerezze (most is sokszor úgy csinál, mintha neki szültem volna). Nem féltem a gyereket a férjemtől csak jobban szeretem, ha velem van. Szóval nem egyszerű.
2015. dec. 17. 17:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező ne viccelj már, anyósod hogy tudná elvenni a gyereket tőled? Tökmindegy hogy mit csinál. Nem fogják anyósnak ítélni ne aggódj!
2015. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát hallottam már olyat, hogy a nagyszülők kapták meg a felügyeletet, mondjuk ott az anya alkesz volt, az apa neveli végülis, de a nagyszülők a gyámjai a gyereknek. Mondjuk én azt szeretném, ha a gyerek minél kevésbé sérülne ebben, mert most még nem érzékelne belőle semmit, de az évekig tartó "háborúskodást" már megérezné. Nekem ő a legfontosabb, épp ezért lenne jó, ha végül tényleg elválunk, azt békében tehetnénk, mert a gyereknek apára is szüksége van, de ne azt tapasztalja, hogy a szülei még egy légtérben sem tudnak megmaradni.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megnyugtattatok. :)

2015. dec. 17. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!