Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Kibontjátok-e a...

Szülők! Kibontjátok-e a gyerekeitek nevére postán érkező leveleket? Ha igen, hány éves korig?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam, mert automatikusan bontottam ki a gyerek (8 éves) NAV-tól érkező levelét.

Persze, ha nem hivatalos levél lett volna, valószínűleg nem bontom ki, bár akkor is jobb tudni, ki mit ír. Vagy nem?


2017. febr. 8. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

A mai gyerekeknek már nem nagyon hiszem, hogy bárki ír postai úton nem hivatalos levelet. :)


A hivatalosat természetesen kibontanám, a 17-18 évesét is - mit kezd egy 18 éves "gyerek" is a NAV-os levéllel, nem egy 8 éves. De ha látom, hogy másik gyerek írta, akkor egyértelműen nem, hiszen az magánügy.

2017. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát én mérges lettem volna, ha 17-18 éves koromban kinyitják bármilyen levelemet, legyen az akár NAV-os.

Max. annyi, hogy szól, hogy azért majd mutassam meg neki is, ha hivatalos levél.


8 évesnek természetesen a hivatalos leveleket ki lehet, ki kell nyitni.

2017. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
A NAV milyen jogon ír egy 8 évesnek?
2017. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A mai gyerekek nem igazán leveleznek már postai úton. :) Ha mégis lenne olyan kis barátja, akivel így írnak egymásnak, azt természetesen nem bontanám ki, de a NAV-tól érkezőt igen. Kötve hiszem, hogy olyan ügye lenne egy 8 évesnek az adóhatósággal, ami nem elsősorban a szüleire tartozik.
2017. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

6 éves, és nem bontom ki a levelét. meghagyom neki ezt az örömet, hiszen elolvasni úgysem tudja, tehát az úgyis rám marad... később is majd még évekig az értelmezése az én dolgom lesz.


bankszámlakivonata szokott jönni minden hónapban és piszok büszke rá, hogy kap ő is levelet :D

2017. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Max 14 éves koráig. Én nagyon kiakadtam anyámra, mikor kibontotta a leveleimet. Teljesen mindegy, hogy miért keres és ki, ha az én nevem áll rajta, ne olvasgassa más, max ha megmutatom neki. Hálistennek csak egyszer volt ilyen, utána már a középiskolás felvételi eredményeimet is bontatlanul kaptam meg.

10 éves korom körül volt egy levelezőtársam, sose bontották ki a tőle érkező leveleket sem.

2017. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

13-14 éves korig, de apa most kénytelen bontogatni, mert még nem tudok átjelentkezni a svájci címemre és minden haza megy.

NAV-tól kaptam én is, pont leszarom... a tartozást nem tudom kifizetni még (majd az első fizumból lazán), haza pedig nem tudok utazni intézkedni, mert az nem olyan egyszerű.

Max. levelezek velük, mást nem tehetek.

2017. febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

18 éves koráig kibontanám. Anyu 19 éves koromig simán bontogatta,kivéve a privát levelezéses leveleimet nem.


Ha véletlenül kapna olyat,ami nem navtól,sulitól,oeptól,kormányhivataltól stb..érkezne,azt nem bontanám ki.

2017. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

8 éves gyereknek mi dolga van a NAV-val? Nem cselekvőképes, innentől érdektelen, hogyha bármilyen adójogszabályt megsért. (Bár elképzelni sem tudom, mit kéne befizetnie vagy bevallania egy 8 évesnek.)

Pontosabban akkor levelezzenek gondviselőjével (apjával, anyjával) ÉS AKKOR CÍMEZZÉK NEKI A LEVELET.


Onnantól, hogy tud olvasni, nem bontanám ki. Legföljebb, ha hivatalos levél, odavinném eléje, hogy bontsa ki és olvassuk el együtt.

2017. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nav adokártyát küldte gyereknek ez volt bene legalábis a miénkben ,igy azt mi bontotuk fel illetve lányom számlakivonatát az államkincstártol is mi bontjuk fel .hivatalos levelet mi bontjuk fel ,bár más nem is szokott gyerekeinknek .
2017. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!