Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Kibontjátok-e a...

Szülők! Kibontjátok-e a gyerekeitek nevére postán érkező leveleket? Ha igen, hány éves korig?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam, mert automatikusan bontottam ki a gyerek (8 éves) NAV-tól érkező levelét.

Persze, ha nem hivatalos levél lett volna, valószínűleg nem bontom ki, bár akkor is jobb tudni, ki mit ír. Vagy nem?


2017. febr. 8. 11:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kár, hogy sokan nem/nemcsak a kérdésre válaszoltak, hanem rögtön azon problémáznak, miért jön egy 8 évesnek a NAV-tól levél.

Benne van a gyerek a családi gazdaságban, így már tavaly is készült adóbevallása.


A válaszokat köszönöm, érdekes, hogy milyen sokféleképpen vélekedünk erről, persze ez nem baj.

2017. febr. 8. 12:48
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos leveleket mindig.

Ha rokontol, barattol jon nagy neha kepeslap, azt sosem.

8, 13 es 17 evesek.

2017. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden hivatalosat én bontok ki. A nagy iskolás, mióta olvas, ő bontogatja a leveleit, meghívóit. Egyébként a kicsinek is nagy boldogság az ilyeneket bontani, én meg elolvasom neki.
2017. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

9 éves a nagyobbik gyerekem, kibontom, ami neki jön, persze feladótól is függ. Részt vesz egy levelezős tanulmányi versenyen, postán kapja a feladatokat, azokat pl. csak az asztalára teszem, nem bontom ki, úgyis megmutatja, amikor megnézi.

Hivatalos szervtől jövő levelet kibontok, úgyis nekem küldik valójában.

Ha lenne levelezőtársa, biztos nem bontanám ki a leveleit. Nekem is volt levelezőtársam gyerekként, tiniként, pedig a 2000-es évek elején voltam kamasz, e-mailezhettünk is volna, bár nekem kicsit körülményes lett volna megoldani, de azért nem volt lehetetlen akkor sem. De jobb volt így, postán, főleg a külföldiekkel. Sose nyitották ki a szüleim a leveleimet, egyszer sem, pedig volt olyan, hogy havi 10-15, számukra ismeretlen feladótól jött levelem, köztük belföldiektől is.

Ha valakinek szívügye ez a műfaj, akár még ma is találhat "snail mail" levelezőtársat, ha nagyon akar, szóval nem teljesen kizárható, hogy akár egy mai gyerek is kapjon így levelet.

Én nem bontanám ki, amit így kap, azt viszont megbeszélném (megbeszéltem már) vele, hogy hol, milyen felületen adhat meg bármilyen elérhetőséget. Nyilván ne tegye ki mondjuk a Facebook-ra az otthoni címünket, amit bárki láthat, viszont vannak helyek, ahol meg kell adni. Úgyhogy egyelőre nálunk az a szabály, hogy elérhetőség megadása előtt kérdezzen meg minket, hogy szabad-e.

2017. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hetes vagyok, mi az istenért pontoztatok le?

Ez van, majd ha vlgre megjön a permitem és kinn lesz a nevem a postaládán, kiküldi, aki akarja.

2017. febr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!