Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba, kisgyerek mellett...

Kisbaba, kisgyerek mellett idősgondozás? Anyukák Ti ezt vállalnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 évesem, plusz egy pocaklakóm, már szépen gömbölyödik a hasam. Párom nagyszülei egyre többet betegeskednek, egyre kiszolgáltattottabbak (bevásárlás, főzés, takarítás). Egyre többen tőlem várják egy a családból, hogy vásároljak be, menjek el a receptekért, főzzek, takarítsak, segítsek nekik.

Nekem ez nagyon nem tetszik, semmi közöm hozzájuk. Ráadásul a nagymama tudom, hogy már többször jogtalanul megszólt engem (...)

Ti ilyen körülmények között mit tennétek? Segítenétek?


2017. febr. 9. 10:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak rám akarnák rakni ezt a terhet, mert a többi családtagnak nincs kedve segíteni, akkor elkezdeném megbeszélni a rokonokkal, hogy ez így nem fog menni. Ha csak te és a férjed tudtok segíteni, akkor ez van, megcsinálnám a helyedben, más lehetőség nincs is, nyilván segíteni kell az idős rokonokat valakinek.
2017. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%

Pár dologban segítenék, pl receptek kiváltása, csekkek feladása. Főzni úgyis főzöl otthon, heti párszor plusz 2 adag belefér.

De ami fizikailag megterhelő, azt nem csinálnám.

Bevásárlást lehet házhoz rendelni.

Takarítani tudnak hétvégén a gyerekeik/unokáik, nem kell minden nap.


Legközelebb simán mondj nemet.

2017. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
55%

"Semmi közöm hozzájuk" .... na azért ez elég erős kijelentés!

Én a férjem szüleit ugyanúgy ápolnám, mint a saját szüleimet, amennyire megoldható! Nyilván terhesen, kisbabával nehezebb ezt kivitelezni... Ilyenkor kellene hogy más családtagok is segítsenek.

2017. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Párom nagyszülei, nem a szülei! Hát sok kötődésem nincs hozzájuk, azonkívül, hogy "rokon". De gondolom, Ti se minden rokonoknak ugrotok.

Egyébként én egyáltalán nem várnám el a páromtól, hogy az én nagyszüleimet gondozza. El se tudom képzelni, hogy jönne ő ahhoz..

2017. febr. 9. 10:28
 5/39 anonim ***** válasza:
57%
Igazán jófej vagy! Akkor ha nincs más rokon a férjednek kell segítenie, ő azért igencsak közeli rokon. Mégis szerinted kinek kellene segítenie? Vagy rohadjanak meg az öregek a koszban, kaja nélkül? Én tényleg nem vagyok jóban pl. anyósommal, de ha beteg lenne akkor kötelességem lenne segíteni neki, ez van, megházasodsz, lesz egy másik családod, ha nem szereted őket, akkor is.
2017. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
72%

azért csak van közöd hozzá, ami ilyen "könnyű" meló azt megcsinálnám, pl bevásárlás, gondolom kocsival jársz, meg recept, takarítást terhesen nem hiszem, hogy nagyon neked kéne.

párod meg a szülei mit tesznek? intéznek nekik vmi elláttást? mert évekig tart az is

2017. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
2%
Majd amikor te leszel idős, és ugyaneebbben a helyzetben leszel, nem kívánom, hogy ne legyen senki, aki ápoljon.... de majd gondolj ezekre a szavakra, amiket most leírtál kedves kérdező....
2017. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt sose értettem. Bárki betegszik meg a nő vagy a férfi családjában az mindig a nő kötelessége lesz.

És a férjed, és az anyósodék, és a többi rokon?

Én csak akkor vállalnám ha nem megterhelő és jó embernek tartom őket.

Egyébként nem az lenne a logikus hogy megosztják a rokonok egymás között a feladatokat?

Miért kell egy valakinek tökre menni ebben?

2017. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
28%
En a ferjem nagyszuleit a rokonomnak tekintem. Igaz, 27 ev alatt a negybol harom mar meghalt.
2017. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%

Alap esetben nem neked,hanem apósodnak éd anyósodnak kéne segíteni. Ha nem ők,akkor a férjed jön a sorban,nem te. De ha mindenki dolgozik,csak te maradsz. Vásárlást intézzék,akik dolgoznak munka utánahogy csekkeket,recepteket is. A főzés,takarítás maradjon rád,amúgy is megteszed ezeket,nem oszt szoroz már hogy két kis adagot főzöl még pluszba.

Otthont is kell intézni,hisz örökké te se leszel otthon és nem elvárható,hogy két gyerekkel is tip top legyen minden,föleg az elején,amig picik.

2017. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!