Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tanárként vagyok gyesen 4...

Ha tanárként vagyok gyesen 4 éve, mert a gyerekem lisztérzékeny és babát várok, akkor ha megszakítanám a gyest és visszamennék táppénzre (mint veszélyeztetett terhes) ez lehetséges? A munkáltatóm kitehet?

Figyelt kérdés
Elképzelhető (ezt mondták még 2 éve, de azóta évente hosszabbítom a gyest), ha lejár a gyes elbocsátanak, de én még a gyes lejárta előtt fogok szülni. Ilyenkor mennyi TGYÁS_t , gyedet kapok majd? Táppénzre mehetek? A táppénz jól jönne nekünk, csak közbe nehogy kitegyenek. Ha viszont csak a baba születése után szólok, akkor tuti marad a munkaviszony, csak akkor nem is kapnék addig táppénzt. Hogy járnék legjobban?
2010. máj. 7. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Terhesség és GYES GYED alatt nem tehetnek ki a munkahelyedről ez törvénybe van iktatva. Kivéve, ha határozott idejű a szerződésed, és nem hosszabbítják meg.

Ha táppénzre mész vissza, azt nem a korábbi fizód, hanem a minimálbér alapján fogják számítani, és majdnem annyit kapsz, mintha ha gyesen maradnál. Nem járnál jól vele.

Azt tudod megcsinálni, hogy jelentkezel melózni, és kiveszed az elmúlt években felhalmozódott szabadságaidat, majd ha azok leteltek és még nem szültél meg, utána mész táppénzre.

2010. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és azt lefelejtettem, hogy mellette természetesen a gyest is kapnád, mert ugye lehet 8 órás állást vállalni a gyes mellett.
2010. máj. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen a szabadságot kivehetném, de azt csak a legvégén akarom, ha majd elmegy bölcsibe, vagy oviba agyerek, hogy utána még otthon tudjak maradni.

Akkor most majd mennyi tgyás-t kapok majd, ha a szülésig gyesen maradok? Szóljak az iskolába hogy majd szülni fogok?

Addig van munkahelyem amíg itthon vagyok gyesen, de közbe akkor most a gyesről megyek tgyás, gyed-re, ekkor is folytatódik a munkaviszonyom.

2010. máj. 8. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!