Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha 1 hónappal...

Mit tennél, ha 1 hónappal azután, hogy gyes után újra dolgozni kezdtél, fel kellene mondanod, mert a nagyszülők ígéretük ellenére mégsem akarnak vigyázni a beteg unokákra?

Figyelt kérdés
Az ikreim 5 éves korában úgy gondoltam, visszamehetek dolgozni, mert a korábban nagyon beteges gyerekek jóval kevesebbszer voltak betegek az elmúlt fél évben. Amióta óriási szerencsémre találtam állást és visszamentem, azóta viszont szinte folyamatosan betegek. A nagyszülőknek (mindkét oldalról) felváltva kell felutazniuk hozzánk 200 km-ről, amiből már most 1 hónap után elegük van. De a férjemnek is, pedig ő csak 2-szer vitte el a beteg gyerekeket orvoshoz. Senki nincs hozzászokva, mert mindezt az elmúlt 5 évben én csináltam. Úgy vállaltam munkát, hogy a nagyszülők meg lettek kérdezve, hogy vigyáznak-e a gyerekekre, ha megbetegszenek. Vállalták. De most nagyon úgy tűnik, mégsem akarják. Ki nem mondják, csak éppen az én nem beteges szüleim állítólagos betegségeikre hivatkozva húzzák ki magukat, anyósomék meg attól sokalltak be, hogy rájuk maradt az egész gyerekvigyázás.A férjem keresetéből élünk, szóval az ő állását nem kockáztathatjuk. Pedig a 3 hónap próbaidő után már én is otthon tudnék maradni és szerintem meg lehetne osztani köztem, a férjem között és a nagyszülők között a betegség esetén szükséges gyerekfelügyeletet. Csak ezt a 3 hónapot kellett volna kibírniuk, de még ennyi támogatást sem kapok. Csalódtam az egész családomban. 3 hónapot ne lehetne kibírni? Nekem nem jár munkahely 5 otthon töltött év után sem? A bébiszittert nem engedhetjük meg magunknak, vagyis újra nekem kell otthon maradnom. Érzem, hogy ennek nem lesz jó vége.
2017. febr. 15. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Én semmiképp se hagynám veszni az állást.

3 hónapra, ha mínuszba is kerültök, fizessetek bébiszittert. Vagy keressetek olyan nyugdíjas szomszédot, ismerőst, aki pénzért vigyázna rájuk.

Mondjuk nem is tudom, hogyan vállalhatták el a felutazást 200 km-ről a nagyszülők. Én egy ilyen felajánlást nehezen tudtam volna komolyan venni.

A férjed is maradhatna otthon ebben az átmeneti időben. Ha egyébként stabil a helye, ezért nem fogják kirúgni.

2017. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Azt kéne kideríteni, hogy miért ilyen gyenge az immunrendszerük, hogy mindig betegek. Bocs, én megértem a családodat, elvégre nem nekik szültél, nekem se lenne kedvem folyamatosan 200km-eket utazni mindig beteg kölykökhöz.
2017. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván nem számítottak állandó betegeskedésre...

Téged viszont nem értelek. Az ember a gyereket magának szüli, nem a nagyszülőknek. Néha-néha oké, hogy segítenek, de az elvárásaid szerintem irreálisak. Még akkor is, ha előtte megkérdezted.

2017. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem értem, miből gondolod, hogy csak 3 hónapot kell kihúzni, aztán otthon tudsz maradni (legalább megosztva a férjeddel). A munkáltatók nem nagyon kedvelik az ilyen vagy olyan okból nem dolgozó kollégákat. Hidd el, találnak indokot, amivel simán kirúgnak próbaidő után is.
2017. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Miért vagyok 0-ra pontozva? Érved nincs, kedves?
2017. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

"A bébiszittert nem engedhetjük meg magunknak, vagyis újra nekem kell otthon maradnom"


Nem értem. Csak több a teljes fizetésed, mint a bébiszitter? Az úgy még mindig előnyösebb pénzügyi szempontból is -hosszú távon persze- mint felmondani.

2017. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de én azért megértem a nagyszülőket. Ok, megígérték, csak nem gondolták, hogy folyton betegek lesznek. Azért kicsit pofátlanságnak érzem ezt az elvárást részedről, hogy megígérték, és kész, akkor igenis pattogjanak nektek oda több száz km-t hetente-kéthetente...

Jó dolog, ha van segítség, de nem szabad visszaélni vele. Mindig van határ, és ti már 1 hónap után feszegetitek. És 3 hónap igenis sok idő, pláne ha állandóan rángatva vannak. És semmi garancia nincs rá, hogy utána majd ti megoldjátok. Attól, hogy a próbaidő lejár, még ugyanúgy nem lehet állandóan hiányozni a munkahelyről.

Most valahogy próbáljátok nagyszülők nélkül megoldani, pár napot apuka is maradhat otthon, emiatt azért nem küldik el, meg szükség esetén bébiszitter. Most kifejezetten beteges időszak van, ha tavaszodik lehet jobb lesz. Meg azért havonta pár napot ezután is biztos szívesen vigyáznak rájuk, csak azért nem minden héten. Ne legyél mérges rájuk, őket is meg lehet érteni.

2017. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj,de meg tudom érteni a nagyszülőket.Nekünk 3 gyerekünk van-igaz,ikerpár nincs köztük-de így is nehéz.Ettől függetlenül egy percig sem vártam/várom el,hogy haptákba álljanak!Folyamatosan mondják,ajánlgatják a segítséget,de én/mi ezzel nem élünk vissza!Pedig elhiheted,hogy 3 különböző korú gyereknél is igencsak kell logisztikázni.Én is saját céget viszek,a Férjem is,és mivel Ő az 1. számú pénzkereső,konkrétan nekem kell "matekoznom" és megoldanom a problémákat.Azt meg,hogy a próbaidő lejárta után mindent tolerálni fognak,felejtsd el!

Azért legyünk őszinték:egy 5 éves ikerpárra vigyázni nem egyszerű,még akkor sem,ha betegek!És persze,hogy szívesen vigyáznak a beteg unoká(k)ra,de nem állandóan!Még ha fiatalos/fiatal emberekről van is szó!Eleve 200 km-t utaznak,csak azért,hogy TE dolgozhass!Könyörgöm:ŐK A TE GYEREKEID!Maradj otthon!Ahhoz nincs jogod,hogy mindenki életét szabályozd,csak azért,mert Te dolgozni szeretnél!Üdv a való világban,erről szól a gyerekvállalás/nevelés.

2017. febr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Én megértem azért a nagyszülőket is. Gondolom nem tudták, hogy hetente kell majd órákat utazni (főleg ilyen időben), és egy 200 km-es út nekem is fárasztó tud lenni, még ha csak utasként vagyok a kocsiban. Pedig nem vagyok idős, 22 éves vagyok. Plusz amiért nyugdíjasok, nekik is lehet saját életük, egy megszokott ritmusuk.


Én a helyedben nem erőltetném ezt, érdemesebb lenne egy bébiszittert fogadni, vagy egy nyugdíjas szomszédnénit megkérni, ha vagytok olyan viszonyban (persze nem ingyen).

2017. febr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Ne hagyd ott a munkád!!!!a nagymamáknak mondd meg hogy ígéret szép szó,ha megtartják úgy jó.Igenis segítsenek ennyiben legalább.a nagyszülők szeretnek mindenbe beleszólni,de segíteni már nem igazán akarnak álltalában.Persze tisztelet a kivételnek
2017. febr. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!