Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elutasithatják a kérelmemet a...

Elutasithatják a kérelmemet a gyes meghosszabbitásról ha a gyerekem tartosan beteg?

Figyelt kérdés
A kislányommal most vagyok itthon márr 3.éve eddig kaptam rendesen a gyest.De mivel lejárt volna január 7ével még idöbe bementünk az államkincstárhoz kérni nyomtatványt amit a kezelö orvosa ki is töltött pesten a fejlödés neurologus.Ki is töltötte 3 példányban péárom bevitte hogy meghosszabbitsa az emelt családit és a gyesemet is azt mondták neki egy példány elég a kettö meghosszabbitásáshoz.Eltelt egy hónap párom kapott egy levelet benne a gyereknek a kártyájával hogy azzal 90% kedvezménnyle utazhat és hogy jogosult az emelt családira.Nekem meg most jött a levél ugyanonnan hogy elutasitoták a kérelmem mondván hogy a lányom betöltötte 3.életévét.De ha tartosan beteg a lányom rá van irva a papirra miért utasitják el?
2013. febr. 1. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy elnézték, vagy valamit nem x-eltél be, vagy be x-eltél.

VAn rajta ügyintéző? Hívd fel mindenképp, beszélj vele!

2013. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, képzeld nekem azért utasították először el, mert volt egy kis piszok (foltosan nyomtatott a nyomtató) annál a kérdésnél, hogy kapok-e valamit a gyerek után. MIvel elfelejtettem be x-elni, hogy nem, így közölte az ügyintéző, hogy előtte van a kérelmem, és egyértelmű, hogy megjelöltem a gyedet, hogy kapom. Én meg néztem a másolaton, hogy tökre látszik, hogy az egy fekete paca, és mivel az egészet kék tollal töltöttem ki, szerintem marhára látszott, hogy nem jelölés, de mindegy. Ezek után én már semmin nem csodálkozom.
2013. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a párod nevére lettek beadva a papírok, különben te kaptad volna az emeltről is a határozatot.


Hibás kitöltéseket, és egyéb félremagyarázásokat elkerülendő javaslom, az elektronikus kitöltést - allamkincstar.gov.hu- és az orvosit postám elküldeni, nekem bevált.

2013. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az én nevemre lettek kitöltve a nyomtatványok és nekem az orvos töltötte ki akihez hordom.Öszetett fejlödési zavart irtak a papirra.Hogy ez mit jelent.És mégis elutasitottak.De azt nem értem ha emelt családit elfogadták és mivel a párom nevén van igényelve azt elfogadták a gyest miért
2013. febr. 1. 17:13
 5/9 A kérdező kommentje:
A párom egyébként mondta bent hogy a gyes van az én nevemen a családi az övén mert kérdezték bent.De mondjuk nem értem hogy a gépükben hogy szerepelhet mind kettö az én nevemen
2013. febr. 1. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elkerülte egymást épp a levél amiben irják h 3 éves kor után megszüntetik,és a kérelmetek a hosszabbításra...nézd meg a dátumot
2013. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A dátum is elkerülte a figyelmemet ami azt jelenti hogy 2012 december 4-én írták meg a papírt jóval az előtt hogy mi két ünnep között leadtuk a papírt és most küldték volna ki.Nem értem hogy most direkt csinálták e ezt velem vagy félre értés az egész és kapom tovább a GYES-t
2013. febr. 2. 07:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja! nekem egy hétig kevergett a levelem a postán amit városon belül adtak fel,szoval eezt is beleszámolhatod...
2013. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most megint megnéztük a levelet és még egy dátum volt rajta amit pecséttel tettek rá 2013 január 9 ezt nagyon nem értem
2013. febr. 2. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!