Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen galériás házban gyereke...

Milyen galériás házban gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
Nem tör ki a frász, hogy felmászik esetleg a korlátra és 3m zuhan vagy testvérek veszekedés közben lelökik egymást? Vagy paranoiás vagyok? A gyerek életkora mind1. Babát tervezünk és galériás házat vettünk, aminek az egész emeleti közlekedője nyitott, csak a korlát van. nyilván pici gyereket nem hagy egyedül az ember, de a bajhoz 2mp is elég.
2017. febr. 19. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Normálus korlátott rakatnék fel magasat, és erőset. Ezen kívül a gyerekszoba lent lenne.
2017. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kikkina88 ***** válasza:
szia, nem tudom milyen korlátok vannak, de mi az udvaron ugy oldottuk meg a lépcso mellett h tetettunk plexit a korlátra, így a fény átjon viszont a gyerekek nem tudnak lepottyanni.ez nem megoldhato?
2017. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azon aggódok, hogy a korlát nem jó és azért esik le, hanem ha egy kicsit aktívabb, kiváncsi gyerek lesz, akkro felmászik a korlátra vagy kajlaságból esnek le. Azért írtam, hogy a gyerek korától függetlenül, mert pl egy 3-5 évesről tudom elképzelni, hogy felmászik a korlátra vagy ha már 12-13 éves pl fiúk és verekednek az emeleten. Nehogy lelökjék egymást. Persze nevelés kérdése is, de pl egy 13 évesnek nem tudsz állandóan a háta mögött lenni stb. A földszinten nincs hálószoba kialakítva az mind fent van.
2017. febr. 19. 11:59
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy csak aludni használjuk az emeletet. minden nappali elfoglaltságot lent végzünk. a játszószoba és tanuló szoba is ott lesz stb. talán nem lesz gond. meg az is nyugtat, hogy oda fog születni talán nem lesz érdekes neki annyira a galéria. unokaöcsémék állandóan fent mászkálnak, mert érdekesnek tartják, amitől nekem feláll a hátamon a szőr ,mert még nincs rendesen meg a korlát majd csak lesz.
2017. febr. 19. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Bár nekünk nem galériánk van, csak sima tetőtér beépítéses emelet, fent a lépcsőfeljáró 2 oldalról korláttal van biztosítva. Masszív fa korlát, 1 m magas, sűrű oszlopokkal, hogy ne tudja kidugni közte a fejét a fiam. A lépcső aljánál és tetejénél biztonsági babarács van. Meg se fordult még a fejemben, hogy leeshet. Még csak 1 éves, nem tud felkapaszkodni, ha meg odaérünk, hogy eléri, megtanuljuk, hogy azt nem szabad, veszélyes. Egyébként már ügyesen felmászik az emeletre egyedül, persze ott vagyok a popójában, most azt tanuljuk, hogy kell lefele menni a lépcsőn.

Azt pl nehezen tudom elképzelni, hogy egy iskolás gyerek ne tudná felmérni, hogy onnan igen nagyot koppan, ha nem vigyáz magára a korlát közelében.

2017. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bébiszitter voltam Angliában és ott is volt ilyen kisebb galéria rész és az 5 éves és 10 éves szórakozása volt felhasalni a korlát tetejére. Én meg majd frászt kaptam. akárhogy magyaráztam, hogy ha ezt csinálja meg is halhat vagy nagy baja lehet, egyszerűen csak jó mókának tartották. Persze a sajátomat megnevelem, de ők pl ha nem vagyok ott még ki is nyírták volna egymást és nem viccelek.
2017. febr. 19. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!