Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az nem furcsa, ha valaki a...

Az nem furcsa, ha valaki a közel 3 és fél éves gyerekét még mindig szinte kizárólag babakocsiban tolja cumival a szájában ( a gyerek szájában van a cumi természetesen. )?

Figyelt kérdés

Egészséges gyerekről van szó, rendesen, időben megtanult járni, a kortársaival megegyező fejlettségi szinten van.

Barátnőmről van szó, és már azon gondolkodom, hogy valahogy finoman szólok neki... Olyan fura úgy sétálni, hogy az én 2 évesem ott ugrabugrál mellettünk, az ő nagy fia nézi a babakocsiból....


2017. febr. 14. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

Ha a baratnod, miert akarod kibeszelni idegenekkel?

Amugyis gusztustalan amikor a kisgyerekes anyukak egymast meregetik, szidjak, hasonlitgatjak (persze "csak segiteni akarok"-nak meg "en tenyleg csak kivancsisagbol kerdezem"-nek alcazva), de hogy valaki a baratnojevel teszi.....remelem baratnod id gyakorizik es radismer...megoldodik a "gondod" mert hogy ezek utan nem akar majd veled setalni az biztos.

2017. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kíváncsi vagyok rá, hogy csak nekem furcsa-e, akarja kibeszélni a fene.. Én nem tudom, de tényleg úgy van, hogy itt bárki bármit kérdez, azonnal mindenki nekiugrik, és vagy lehülyézik, vagy azt feltételezik, hogy gonosz... mindenki magából indul ki kedves 1-es...
2017. febr. 14. 12:13
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Mi is csomo mindent mashogy csinalunk baratnommel sot, szinte semmiben nem egyezik a velemenyunk :) megsem jutna eszembe hogy ide irjak hogy kedves idegenek szerintetek is gaz a baratnom?

Legalja..

2017. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%

Hiaba probalod puszta kivancsisagnak alcazni.

A normalis kerdesekre normalis valaszok jonnek, de az ilyenekre csak az "ad tanacsot" aki maga is atomsz*ar "barat"

2017. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Elég furcsa. Nem beszélgettetek még soha erről? Az én fiam decemberben ült utoljára babakocsiban, 13 hónapos volt. Ha fél percre megálltunk, már kéredzkedett ki belőle.
2017. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 74 %-os, örülök, hogy már írtál 3 választ... ennyire unatkozol?? Na ez a legalja...
2017. febr. 14. 12:17
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén szólva nekem a babakocsi használata nem furcsa nagyobb gyerekkel, ha arról van szó, hogy sietni kell valahová, hosszabb távot kell megtenni, hiszen ők még azért előbb elfáradnak, és nem is tudják tartani a szülő tempóját, ha rohanni kell. Sokkal rosszabb látvány egy babakocsis gyereknél az a gyerek, akit a karjánál fogva húz maga után a rohanó szülő.

Sétálni nem tudom, miért abban viszi, nem tudom, mekkora távokat mentek, milyen sebességgel, hová mentek, lehet, hogy itt valóban csak anyuka kényelméről van szó, hogy a fene tudja. Én biztos nem vinném így, mert kell a mozgás is, nem csak a levegőzés. De ő tudja, miért így mennek.


A cumi... Hát ja, nem szép egy ekkora gyerek szájában már a cumi, és nem is egészséges, ha állandóan cumizik. Én már biztos réges régen elvettem volna napközbenre, és csak alváshoz adnám oda, de ez én vagyok. A nagyfiamnál ez volt a rendszer, háromévesen meg már nem is cumizott, a kicsi meg 6 hónaposan leszoktatta saját magát a cumiról, úgyhogy nem nagyon tudom, milyen az, amikor egy ovis gyerek még mindig egész nap igényelné a cumit.

2017. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
5-ös, köszönöm! Én már kérdeztem, hogy nem szeretne e kicsit kijönni, futkározni a kisfiammal... de azt mondta a barátnőm, hogy el van kényelmesedve, és hisztizik a kocsiért.. még velem is biztosan lehet ilyen, szóval pont ezért vagyok kíváncsi, mert tudom, hogy olyan dolgok is előfordulhatnak, amire azt mondja az ember, hogy "én biztosan másként fogom csinálni".. ez tapasztalat... de kicsit aggódom is értük... eredetileg tornatanár vagyok, ha épp nem vagyok gyeden. szerintem jóval nagyobb ennél egy ekkora gyerek mozgásigénye... vagy nagyobbnak kéne lennie... de beleszólni csak akkor akarok ha ez nem általánosan jellemző más 3 és fél évesre is...
2017. febr. 14. 12:21
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, a cumi az más kérdés, azt csak úgy hozzátettem, mert még pluszban furcsa, de tudom, hogy arról nagyon nehéz leszoktatni egy gyereket, az enyém nem fogadta el soha szerencsére... de neki meg van más (alvós rongyi..) amihez szerintem még jó pár évig ragaszkodni fog... :D
2017. febr. 14. 12:23
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

10-es álljál már le, de tényleg ... :D... nekem a kommentjei alapján nem a kérdező tűnik gonosznak, de te amilyen stílusban nyomod, az már félelmetes... de jobb ha itt vezeted le a feszültséget mint ha baltás gyilkos válna belőled, ez igaz...

A kérdésre: egyetértek a 7-essel.. ha hosszú távra használják a babakocsit az nem furcsa, de az hogy abban viszi sétálni szerintem is kicsit az... nekem 4 éves a fiam, fél éve bele se bírtam volna már erőszakolni... elhiszem amúgy amit a barátnőd mond, hogy elkényelmesedett, és hisztizik érte, sarkára kellene állnia. Szerintem a szakmádnál fogva nyugodtan tanácsolhatod neki.

2017. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!