Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a hétvége alatt idegileg teljesen kimerülök?

Figyelt kérdés

3 gyerek

Háztartás

Egész napos tennivalók..

Vasárnap este alig várom hogy hétfő legyen és mehessek dolgozni.

Mit lehet ez ellen tenni?


2017. febr. 19. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Én nem érzem ezt, igaz "csak" 2 gyerekem van. Én igyekszem mindent arányosan elosztani a hétre, így nincs olyan, hogy hétvégén több házimunkát végeznék mondjuk. Nekem ez jött be, amikor dolgozni kezdtem (előtte mindegy volt, hogy hétvége van vagy hétköznap)
2017. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Van férjed?
2017. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ugyesen megszervezni. Ferjhel ketten csinalni mindent, es nem feltetlen minden egyes hetvegen felmosni meg harom fogast fozni. A legtobb faradt haziasszony nem osztja jol be az idejet vagy gorcsosen felnyalja az egesz kecot minden szombaton.


Egyebkent meg 2 gyerek felett ez van. Minden 3 vagy tobb gyerekes ismerosom es itt gyakorin is panaszkodnak az anyukak hogy kivannak.... Ezzel jar, addig szabad nyujtozkodni ameddig a takari er. Bocsanat de aki szul 3-4 gyereket egymas utan, fel kellett ra lelkileg keszulni hogy igen, a nagy csalad ezzel jar. Persze ha ikerpar a masodik akkor nem tehetsz rola bocsi de ha nem akkor Te akartad, Te valasztottad ezt az eletformat.

2017. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Még itthon vagyok 2 picivel, de mégis jobbak a hétköznapok. A gyerekek totál kifordulnak magukból ha apa itthon van, ő meg ideges, mert folyton zsibongás van. Rengeteg kisgyerekes ismerősömtől hallottam ilyesmit.
2017. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én is hasonlo.

Én inkább a munkát választanám.

A főnököm szerint bejöhetnék ünnepnapokon is dolgozni, akadálya csak az én részemről van, hogy az ovi zárva pl holnap is, a szitter meg nem éri meg.

2017. márc. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedni jöttem, hanem leírni a gondolataimat, meg reagálni az egyik kommentre, az 5-ösre. Egyszerűen ledöbbentem! Kedves 5-ös! Ennyire nem boldogítanak a gyerekeid, hogyha rajtad múlna, még ünnepnapokon is az oviba raknád őket? Ez nagyon elszomorító. Semmilyen örömöd nem leled bennük? Vagy ennyire extrém fárasztó velük? Nem tisztem ilyet írni, mégis megteszem (kisgyerekes anyaként szinte fáj, ha ilyen anya írását olvasom): miért vállaltál gyerekeket, ha egy pillanatig nem élvezed a velük töltött időt? Vagy ha annyi mellettük a teendőd, a házimunka, szórd ki a kevésbé fontos tennivalókat, és koncentrálj azokra, amelyek a legjobban megérik: a gyermekeid.

Két kisgyermekem van: egy energiabomba 4 éves kisfiú és egy hihetetlen érzékeny 2 éves kislány. Külön-külön mindketten elég nehéz esetek, hát ha pedig együtt vannak...nagyon durva is tud lenni. Mégis őszintén mondhatom, a legboldogabb pillanataimat Velük élem meg, óriási élmény! Persze, nem takarítok mellettük, apránként csinálom, és nem szégyellek segítséget kérni, ha nagyobb meló van otthon. Nincs szitterünk.

A kérdésre válaszolva pedig természetesen kimerülök a hétvégén, pedig a munkám sem piskóta, nem fizikai, hanem kemény agymunka óriási felelősséggel, de tényleg pihenni járok dolgozni. Mégis a délutáni első ölelés a napom fénypontja, amikor az oviban a fiamat, a bölcsiben pedig a lányomat magamhoz szoríthatom. Értük élek, nem a munkámért, nem a házért.

2017. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-os, mi a frasznak kellett neked a gyerek ha ennyire nyug??
2017. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En nem akarok okoskodni, de leírom nekem hogy könnyebb két gyerekkel. Egy lakás tele van felesleges holmikkal, amik csak a rendetlenség képét fokozzák, vagy porfogók, vagy arrébb vannak lökve, hogy jó lesz valamire. Fogj egy-két nagy dobozt, és ezeket rakd bele. Nem kell kidobni, ráirod, hogy mi van benne, és kirakod garázsba, tarolóba, valahova. Furdoszobabol kihajitani az évek óta nem hasznalt testápolókat, hajápolókat, koromlakk, furdojatekok, bármi, amit úgysem használtok. Máris sokkal rendezettebb lesz minden, nincs széjelség, nincs olyan erzés, hogy jaj fut a lakás. Vasalást sem kell egyszerre megcsinálni, 3-4 db-ot mindenkinek egy alkalommal. Legalább két naponta szánj rá 30 percet, pl. felmosasra, vagy porszivóra, ne akarj mindent megcsinálni egyszerre. Ezt oda kell " adnod" az idődből, családod van, édesanya vagy. Ha másra vágysz, akkor miért lettek ők? Nincs leállás, nagyüzem van, te vagy az irányító. Magaddal mikor tudsz foglalkozni? Mikor munkában vagy, akkor az lehetsz, ami vagy, vagy este, amikor a gyerekek alszanak. Hétvégét is meg lehet már előre tervezni, milyen programok lesznek, mit csináltok percről-percre. Hidd el, hogy szervezés kérdése az egész, ne az legyen, hogy jaj ezt is kellene, azt is kellene, és akkor kapkodás van. Foghatsz egy lapot, naptárnak megcsinálod, kiragasztod a konyhába, és arra ráírkálod mikor mit csináltok, mikor milyen házimunkát osztasz be. A gyerekek akkor sokkal nyűgösebbek szerintem, ha érzik, hogy anya nem ér rá sosem, nincs velünk sosem, mindig más dolga van. Az én anyámnak a harmadik gyereke vagyok a két jóval idősebb mellett. Mindig volt kaja, és tiszta ruha, de ennyi. Soha a büdös életbe nem vitt el játszótérre, vagy olvasott nekem mesét, apámnak és az egyik nagyinak köszönhetem, hogy nem érzelemmentesen nőttem fel, és nem a sivárságot adom tovább.
2017. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!