Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem megyek vissza dolgozni...

Ha nem megyek vissza dolgozni a gyerek 3 éves kora után sem akkor nem fogok nyugdíjat kapni? Vagy rakhatok magamnak magánnyugdíjpénztárba?

Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 11:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
oregsegi resznyugdijhoz is minimum 15 ev szolgalati ido szukseges. ebbe beletartozik a gyes, gyed stb de max 8 év...tehat legalabb 7 ev szolgalati ido kell a resznyugdijhiz ami egyebkent lofittym a teljes nyugdijhoz 20 ev szolgalati ido szukseges. vagy mehetsz maganba, akkor marad az ongondoskodas
2017. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Nem 40 év az a 20?
2017. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

Mármint hogy érted? Oké, három év után nem mész vissza, akkor nem dolgozol, de később még bármikor dolgozhatsz, és lesz nyugdíjad. Vagy te már soha többet nem akarsz dolgozni? Magánnyugdíjpénztárba bármikor fizethetsz, annak nem nagyon van köze az állami nyugdíjhoz.

Ha te már soha többet nem fogsz dolgozni, akkor az államtól csak a minimum nyugdíjat fogod kapni, az jelenleg 28.500 forint, annyi, mint a gyes (mivel a legtöbb támogatást, segélyt a legkisebb öregségi nyugdíj mértékével szabják meg).

2017. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam h soha többé nem akarok dolgozni, bár ez is jó lenne :-)

De mondjuk még ha 5 évet otthon maradnék amíg nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor ezek szerint az államtól nem sok jóra számíthatok. Tehát olyat nem lehet h rakok az állami nyugdíjpénztárba ugyanannyit mintha dolgoznék hogy kapjak később állami nyugdíjat? Vagy az hülyeség? Tudom h vannak önkéntes nyugdíjpénztárak is.

Eddig 5,5 évet voltam gyed/gyesen, előtte 4,5 évet dolgoztam.

2017. febr. 22. 11:51
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Konkrétan milyen jogon vársz bármit is az államtól munka nélkül?
2017. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Olyan jogon hogy fizetném magam után a nyugdíjjárulékot (ahogy pl a tb-t is fizetheted magad után ha nem dolgozol és mehetsz orvoshoz). ILyen nincs?
2017. febr. 22. 12:07
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Ezt hívják önkéntes magánnyugdíjpenztarnak, vagy simán megtakaritasnak
2017. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

2: minimum nyugdijrol irtam..


1

2017. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak részben igaza van. A max 8 év csak a 40 éves kedvezményes nyugdíj esetén érvényes, amúgy a GYES teljes időtartama szolgálati időnek számít.

Résznyugdíjhoz valóban 15, öregségi teljes nyugdíjhoz korhatár betöltése esetén (1957-től születettek esetében ez már 65 év) 20 szolgálati idő szükséges.

A nők kedvezményes öregségi nyugdíjához 40 év munkában töltött idő szükséges, ami nem feltétlenül egyezik meg az összes szolgálati idővel. A 40 évhez jogosultsági időbe nem számít bele pl. a nappali tagozatos tanulmányok ideje (szakmunkásképző, egyetem, főiskola), ami szolgálati időbe viszont igen; a munkanélküli ellátás időtartama; az ápolási díj ídőtartama; megállapodás alapján fizetett járulékkal szerzett szolgálati idő.

És ezzel meg is válaszoltam: igen, van lehetőség magad után megfizetni a járulékot, és azzal szolgálati időt szerezhetsz (önkéntes befizetéssel nem szerzel időt).

Nyugdíjjal kapcsolatos informáőciókat itt érdemes keresgélni: www.onyf.hu

2017. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
#3 - Félretájékoztatsz nagyon. Nem fog semmilyen állami nyugdíjat kapni, ha nincs legalább 15 év szolgálati ideje. A magánnyugdíjpénztár és az önkéntes szintén nem ugyanaz. Nem tudom, ki pontozott max.-ra, de annak sincs fogalma a nyugdíjrendszerről, az tuti.
2017. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!