Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem megyek vissza dolgozni...

Ha nem megyek vissza dolgozni a gyerek 3 éves kora után sem akkor nem fogok nyugdíjat kapni? Vagy rakhatok magamnak magánnyugdíjpénztárba?

Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 11:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Na közben utánanéztem a neten, és lehet magam után fizetni nyugdíjjárulékot, és akkor az is szolgálati időnek számít, ha nem dolgozom akkor is.

Ennek minimuma a minimálbér 34 %-a, tehát durván 30 valahány ezer Ft-t kell havonta fizetni és akkor szolgálati időnek számít az állami nyugdíjba. Ennek nincs köze az önkéntes nyugdíjpénztárhoz, ami egy másik tészta.

2017. febr. 22. 13:04
 12/23 anonim ***** válasza:
41%
És képes lennél az államnak havi 30ezer forintot fizetni mondjuk öt évig, hogy majd negyven én múlva esetleg(?) kaphass 70e forint nyugdíjat???
2017. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
na végre valaki aki még ovi helyett otthon marad a gyerekével
2017. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hát nem, nem éri meg. Pont ezért kérdeztem hogy mik a lehetőségek, de nem túl vonzó ez az opció sem.
2017. febr. 22. 17:05
 15/23 anonim ***** válasza:
54%
#13 - A gyereknek akkor is kell menni oviba, ha anya otthon van. Ugyanis már 3 éves kortól kötelező...
2017. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, nem kötelező az óvoda, az otthon lévő anyák kérvényezhetik hogy velük maradhasson a gyerek.
2017. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%
Azt egy fél szóval sem mondta a kérdező hogy nem megy a gyerek oviba...
2017. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát gondoltam hogy azért marad otthon hogy a gyerekével legyen, és nem akarja lepasszolni ha már dolgozni nem jár.
2017. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem eleve azt mondták (tavaly) a NAV-nál, hogy csak a TB-t tudom magam után fizetni, nyugdíjjárulékot nem. Kérdeztem hogy van-e még olyan hogy "háztartásbeli" vagy főállású anya vagy ilyesmi státusz, ami után lehet befizetni de nincs. Nem akarok egyik sem lenni, van egy kis bevételi forrásom, de nem vagyok se vállalkozó, és nincs munkaviszonyom.
2017. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#19: Mert nem a NAV-nál kell intézni, hanem az egykori Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságokon (most már a járási hivatalok alá tartoznak, de helyileg ott vannak, ahol eddig - Bp.-en pl. a Fiumei úton).

A főállású anyaság hivatalosan GYET (gyermeknevelési támogatás) - legalább 3 gyerek esetén jár a legkisebb 3 éves korától 8éves koráig, illetve ha a legidősebb hamarabb betölti a 18.-at, akkor addig. Összege a GYES-sel egyezik meg és vonnak belőle nyugdjjárulékot, tehát szolgálati időnek minősül.

2017. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!