Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatti boldogtalansá...

Terhesség alatti boldogtalanság a kismamánál kihathat-e a megszületett kisgyermek viselkedésére?

Figyelt kérdés
A kismama nem viselte örömmel, boldogsággal a baba érkezését és arra gondolunk, hogy esetleg lehet köze ahhoz, hogy most nincs szoros kapcsolat a mama és a baba között? Születése után úgy kezelte a babát, mintha nem a sajátjáról lenne szó. Elrendezte, megetette, rendben tartotta, de soha nem úgy viselkedett vele,mint aki örül és boldog a kis jövevénynek. Igaz már nagyobb a gyermek,de elég rideg a kapcsolat közöttük, örökös a kiabálás, veszekedés, bünti közöttük. Lehet,hogy fura a kérdés, de már erre is gondoltunk!!

#boldogtalan-kismama
2017. márc. 5. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Te ki vagy a sztoriban, az anyos?
2017. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Családtag
2017. márc. 5. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

A magzatok érzik az anya hangulatát már a méhben is. De... ennél sokkal nagyobb baj, ahogy a szülés után viselkedik az anya. Szerintem arra kellett volna gondolnotok, hogy az anyát rögtön szülés után rábeszéljétek, hogy járjon pszichológushoz. Nem tudom, hogy mennyi idő telt el azóta, de az a kisgyerek egészen biztos, hogy már sérült lelkileg, annak meg egész életére meglesznek a következményei.


Véleményem szerint mindkettőjüknek sürgős segíségre lenne szüksége!!!

2017. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt nem az a fő gond, hogy érezte a méhen belül, hanem, hogy az anya nincs elég szeretettel a gyerek felé. Nekem nagyon nehéz volt a terhességkor és az első hónapokban az életem a gyerekemmel, külső tényezők miatt rengeteg stressz és veszteség volt. A gyerekem nagyon ragaszkodó, érdeklődő, jól fejlődik, mondjuk kicsit érzékeny. Nyilván érezte a stresszt, de az érzelmi biztonság ugyanúgy kialakult.
2017. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A terhessegem alatt rengeteget sirtam.nagyon rossz idoszak volt.nem is nagyon tudtam orulni maganak a terhessegnek.nem olyan volt mont a masik 2 terhessegem.(javareszt "apuka" miatt,aki hol itt hagyott,hol visszakonyorogte magat)

De szules utan,mikor megkaptam a picit ugyan ugy orultem neki,szerettem es szeretem azota is.nem latok rajt semit ami arra utalna,hogy a stresszes,vegig sirt terhessegem nyomot hagyott volna rajt.

Kiegyensulyozott, boldog 1 eves.igaz azota en is rendbetettem az eletem.

Egy valami volt,amit eszrevettem,par hos koraig uvoltott ahogy a kadba tettem.szerintem a viz emlekeztette a pocakban toltott idore.de lehet ez ettol fuggetlen.sok baba sir furdetesnel az elejen.csak nekem az elso ketto inkabb ott hagyta abba a sirast,nem ott kezdte.

2017. márc. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!