Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez szülés utáni...

Szerintetek ez szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
1 hetes a kisbabám és én pocsékul érzem magam. Megszoktam, hogy a terhesség 9 hónapjában én vagyok a figyelem középpontjában, a párom is sokkal többet foglalkozik velem. Miután szültem a babámé lett ez a kiváltság, ami persze természetes, de én annyira magányosnak érzem így magam. A párom reggeltől estig dolgozik, de ami a legrosszabb, hogy átköltözött a másik szobába, hiszen neki szüksége van az alvásra hogy másnap be hullaként menjen dolgozni. El fog múlni valaha ez az érzés? Volt meg valakinek ilyen?

2017. márc. 6. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyen szerintem majdnem mindenkinek volt! Nekem random sírógörcsökkel indult a szülés utáni időszak. Ne csüggedj, a dolgok elég hamar beindulnak, kialakul a napirend, az új életvitel a baba köré szervezve, és akkor mindenki újra megtalálja önmagát és a másikat. Azért beszélj erről az orvosnak, kérj tanácsot, biztosan tudnak segíteni.
2017. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem szülés utáni depresszió, csak a hormonok játéka plusz a megváltozott èleted. Teljesen természetes, ahogy érzel, én kb. 2 hetet végigbőgtem és ennek semmi köze hozzá, hogy mennyire imádom a fiamat, egyszerűen szorított valami belülről és a többnapos kórházi tartózkodást is fel kellett dolgozni. Bele kell rázódni, hogy hárman müködni tudjatok, de menni fog, most már majd lehet jókat sétálni, ki fog alakulni a kis életritmusotok. Nekem 9 hónapos a fiam és bevallom, most jobban élvezem az anyaságot, mert látom, hogy rendben van, már nem sírós, pedig az volt és most már kapok tőle visszajelzéseket. De az elején még aggodalmaskodtam, ráadásul a légzésfigyelő is folyton beriasztott, mert lecsúszott róla, akkor meg pláne bőgtem. Második gyerekkel ez talán már nem lesz téma.
2017. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem,ez nem depresszió.Hormonok játéka,ami eltarthat 1-2 hétig,de még ebben a szomorkás gyermekágyas állapotban is fontos,hogy próbálj meg pozitívan gondolkodni.Mindent megoldasz majd,a babád szépen fog fejlődni és hétről hétre könnyebb lesz,mert összeszoktok.Ehhez idő kell,csak türelem!Amikor tudsz,pihenj,ezt nem győzik elégszer hangsúlyozni.Nem kell aludnod,csak pihengess,amikor a baba is.
2017. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!