Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm van!...

Niceszisz kérdése:

Szülés utáni depresszióm van! Antidepresszánst (Scippa20mg/nap) és alkalmanként nyugtatót (rivotril) szedek. Nektek miben nyilvánul meg a depresszió? Mennyire és mennyi idő kellett a javulásra?

Figyelt kérdés
Néha felkelek és azt érzem hogy olyan nehezen csinálok meg mindent. Sírni nem tudok. Futni és úszni járok. A hónapok alatt a depresszióból viszonylag kikerültem illetve javultam de még nem 100%-os. Egy dolog biztosan megszűnt, ami rettenet volt. Az agyam bántani akarta a gyerekemet(aki most 8 hónapos) és az agyam el is tervezte, hogy hogyan. Magamat is akartam bántani, de a gyerek felé ható gondolatok erősebbek voltak. Szörnyű, senkinek nem kívánok ilyet. Szerencsére nem történt baj. A családom sokat segít és hálistennek ezek a rettenetes GONDOLATOK megszűntek! Azonban még sokszor nincs türelmem a gyerekemhez és nem érzem azt az anya-gyerek igazi szeretet kapcsolatot. Kérlek segítsetek, hogyha valaki átesett már ezen és teljesen meggyógyult? Vagy ez már így marad? Ennél jobban már nem lehetek? Fél éve szedek gyógyszert. Gyógyszerszedést követően KB 2 hónap után múltak el a gondolatok, de ez az alap negatívum, a türelmetlenségem, az idegeskedésem mindenen ez még mindig bennem van. KÖSZÖNÖM

2016. szept. 27. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen ismerősöm, ő a harmadik után érezte ezt. Az kicsit veszélyesebb volt, mert volt ott még neki két másik. Minden gyógyszer mellett azért te is tehetsz a gyógyulásért. Nagy séták, teapartik a barátnőkkel, vagyis amikor nem a gyerekkel foglalkozol, foglalkozz magaddal. Kb ez volt az orvos javaslata.
2016. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Pszichoterápiára is jársz? Anélkül csak elnyomod a tüneteket a tablettákkal, de az okot nem szünteted meg.
2016. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kérdezhetek? Terveztétek a babát? Mikor kezdődött ez nálad? Rossz volt a szülés élményed? Szerettél volna anyává válni egyáltalán? Én is kicsit úgy érzem, hogy a gyógyszer csak elfedi a valódi problémát. Én most 2 hónapja vagyok itthon, nemsokára születik a baba, és néha olyan bezártság érzésem van, és rosszkedvem...nem tudom mitől, félek én is a szülés utáni depressziótól..
2016. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologusnál voltál? Érdemes lenne felkeresni egyet és beszélgetni vele mi okozza ezt nálad. A gyógyszer csak tüneti kezelés. Hidd el sokat tud segíteni egy jó pszichológus .
2016. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt.

bő 6 hónap után tűnt fel hogy depis vagyok. addig nem. hiába probált segiteni a család nem voltam hajlandó elfogadni.

nem ettem, nem foglalkoztam a gyerekekkel. elláttam őket, de nem kelet. koraszülött lett a gyerkőcöm, nálam ez hozta ki.

és mikor egy műtét miatt kórházba kerültünk akkor ott éjszaka döbbentem rá, hogy mi is van vele. hogy van ez a törékeny gyerek akit szertnem kell, és van egy másik aki a régi anyukáját akarja.

onnantól tudtosult bennem minden és probáltam helyreállni. kértem a férjem segítségét, és segitett.

én gyogyszert nem szedtem

2016. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Gyógyszereket szedek! Minden nap futok...és minden héten 1x úszni járok. Barátokkal is találkozok. És ezek sem segítenek...A babát nem terveztük. A gyerekem apja szülés után elhagyott minket egy másik nőért ezért szülői házba költöztünk hogy segítsen a család, annak ellenére hogy nem akartam költözni. Már alig várom hogy visszamenjek dolgozni...
2016. szept. 27. 16:37
 7/16 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz minek járjak, ha járok pszichiáterhez...?
2016. szept. 27. 16:39
 8/16 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Bocsi hogy a pszichológust javasoltam. De nem írtad hogy jársz pszichiàterhez. Csak ötletet próbáltam adni, mert nekem 1 éve segíteni tudott.
2016. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezek után nem csodálom, hogy ennyire szarul érzed magad :(
2016. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

4es semmi gond. én úgy tudtam, hogy az antidepiket csak pszichiter irhatja ki. ezért számomra nyilvánvaló volt, hogy pszichiáterre gondoltok, ha azt irom, hogy orvoshoz járok.

nem tudom mikor fog elmúlni ez a rémálom. egyszerűen nincs meg köztünk az a csodálatos anya gyerek szeretet az anya vagyis én részemről.

2016. szept. 27. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!