Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is vissza kéne...

Szerintetek is vissza kéne hozni a régimódi, kemény nevelést? Sok az elkényeztetett gyerek!

Figyelt kérdés
Utcán hangoskodnak,zenét ordíttatja telefonról a buszon,éjjel részegen üvöltöznek,verekednek.Két atyai pofon helyre tenné őket.Reggel iskola,délután házifeladat,mosogatás,stb. Akkor nem lenne erejük meg idejük a hülyeségre.

2017. márc. 16. 19:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
97%

Mint mindenhol, ittis van aranykozeput..

Eletemben egy pofont sem kaptam, de normalis ferfi lettem, soha nem csinaltam ilyeneket amit felsoroltal.

Sajnos a legtobben tulsagosan elvannak engedve es kenyesztetve, ahogy irtad, azokat is megengedik maguknak.

2017. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Tudok olyan társadalmi réteget mondani kis hazánkban, hogy egyszerűen nem hallja meg, ha szépen beszélsz vele. Ha ordibálsz, akkor figyel oda. Mert otthon is csak ezt hallja, de nevelést nem kap. Katonaságot az ilyen gyökereknek, ott megtanulnák a tiszteletet.
2017. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát szerintem épp az ilyenek, akikkel nem foglalkoznak, hanem veréssel elintézik a nevelésüket, viselkednek így.
2017. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Igen, hadd legyen neki szenvedés a gyerekkora...

Tudod, normális neveléssel többet el lehet érni, mint erőszakkal. Lehet, hogy akit így nevelsz, az tőled félni fog, de a tapasztalat azt mutatja, hogy mihelyett megszabadul a családjától, már semmi nem lesz, ami visszatartsa. Nem egy randalírozó alkoholista részesült drákói szigorban otthon.

2017. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét. Én kétszer kaptam életemben, mindkétszer megérdemeltem.

Viszont: Fontos a következetesség, már kicsi kortól, és az, hogy a BETARTHATÓ szabályokra neveljük agyereket, ne támasszunk irreális elvárásokat elé. Legyenek meg a kötelességei, tanítsuk meg az alapvető viselkedési normákra, és várjuk ez ezek betartását.

Erre nem a verés az elsőként választható legjobb megoldás(néha valóban csak ez marad, nem vagyok ellene a néha-néha fenékre csapásnak, de megverni sosem verném)de megvannak azok a büntetési formák, amik az adott gyereknél működnek. Olyan nincs, hogy nincs olyan.

Szintén fontosnak tartom a szülői példamutatást, hiszen hogyan is várhatnánk el a gyerektől egy fajta viselkedést, ha mi az ellentétét képviseljük, vagy nem tanítjuk meg rá, már a kezdetektől. Kamaszként már késő bármit is megpróbálni,ezt kisgyermekkorban kell elkezdeni.

Én azt vallom, a szülők felelőssége a legnagyobb abban, hogy ennyi elkényeztetett, egoista semmirekellő kamasz van. Mert nem vették a fáradtságot a nevelésre, a példamutatásra és a beszélgetésekre, sőt, sokszor inkább teljesítik a gyerek akár irreális igényeit is, hogy ezzel megszüntessék a bűntudatukat, vagy egyszerűen rövid időre elhallgattassák a gyereket.


Jónak tartom a kötelező házimunkát, persze nem neki kellene megcsinálnia mindent, de ha három naponta egyszer elmosogat, hétvégente megterít, rendben tartja a szobáját, esetleg kitereget,bevásárol az nem árt. Viszont azt is észrevettem, hogy a szülők ezt elfelejtik megköszönni. Ez tapasztalat, ha anyáék megköszöntek valamit, utána sokkal szívesebben csináltam. Jól esett.

Szerintem az elvárásoknak és a jutalmaknak egyenes arányban kellene állnia.

2017. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Persze. A paleolit táplálkozás úgyis megint divat, akár gyűjtögethetnénk meg vadászhatnánk is...


Meg kéne érteni, hogy ami elmúlt, nem lehet visszahozni, egyszerűen azért, mert más a világ, mások a körülmények.

Persze ettől még lehet normálisan csinálni.


Te biztos jól csinálod...

2017. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Tudod èn mire gondoltam, mikor marha nagy pofont kaptam, mert mosogatás közben hangosabban(nem hangosan!!) hallgattam a zenèt? Hogy gyűlölöm ezt!! Sosem fogom elfelejteni azt a fajta megalázottságot...

Hiába volt katonás fegyelem otthon. Reggel kelès, dèlelőtt udvar, segíteni főzni, takarítani, este 8-kor villanyoltás. Amikor már elengedtek, volt ám ordítozás, piálás, megtèptük egymást a csajokkal.

Pont, mint a fiatalok. De pár èv alatt lecsengett. Tök normális, erkölcsös ember lettem.

Apósom leghosszab anekdotái is a katonaságról szólnak. Hogyan lógtak ki, csempèsztek be piát...

Fiatalság bolondság.

Öregsèg savanyúság?

2017. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem hiszem, hogy a verés beválna, sőt.

Inkább a figyelem az, amit a mai gyerekek/fiatalok nem kapnak/kaptak meg. A többségüket fiatalon hozták össze, le lettek passzolva nagyszülőknek, nem foglalkoztak velük, megkaptak MINDENT amit akartak, csak legyenek csöndben és üljenek a fenekükön.

Régen egy család még egy összetartó egység volt, mindenhol megvoltak a szabályok, mindenkinek megvolt a maga helye, feladata, de ugyanúgy segítették is egymást, kiálltak egymásért, együtt jártak kirándulni, sportolni, moziba mesét nézni, elkísérték a gyereket az osztálykirándulásra, este együtt olvastak...

A lógásnak, cigizésnek, egyéb rosszaságoknak megvoltak a következményei, és egy verésnél sokkal hatásosabb, mikor a föld alá süllyedsz szégyenedben amikor meglátod, hogy néznek rád otthon.

A mai kamaszok már nem is a tévé előtt nőttek fel, hanem a számítógép előtt, és a többségüknek már 10 évesen megvették az okostelefont, nehogy szegényke kilógjon a sorból.

"Tessék fiam, itt egy tízezres heti zsebpénznek, itt a legújabb iPhone, itt egy tablet, itt van minden, csak ne nyaggass már."

"Jaj apjuk, hagyd már a gyereket, tudom hogy még csak 12, de olyan cuki lett a kis pillangós tetkója, biztos nem fogja megbánni"

Persze, hogy mindent megengednek maguknak, hiszen otthon is mindent megengednek nekik. De csak azért, mert nincs kedvük a szülőknek törődni velük. De ezen a verekedés meg az agresszió nem javítana.

Inkább szabályozni kéne, hogy csak bizonyos értelmi és érzelmi szint felett állók csinálhassanak gyereket. Mindjárt kevesebb hülye lenne a bolygón.

2017. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Én a következetességet hiányolom a szülőkből manapság. Nagyon sok probléma okozója, mert a gyerek nem érzi a biztonságot. Ha valamit nem lehet, nem szabad, nincs rá mód, akkor azt félóra vagy 2 nap múlva sem lehet, szabad. Netán egy kis hiszti, hüppögés, hízelgés hatására SEM. Itt rontják el sokan - szerintem.
2017. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Túltengenek energiában, nincs levezetve.

A mai fiataloknál már nem a hajnali állatetés, vagy sárkányreptetés, sport viszi el, hanem bennük alszik a ki nem engedett oroszlán, napi feszkók.


Erre nem pofon a segitség, hanem beiratni uszni v akármi

2017. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!