Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítségre lenne szükségem,...

Blau1999 kérdése:

Segítségre lenne szükségem, elmehetek otthonról, elkoltozhetek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a helyzet az, hogy elég durva otthon a helyzet. Folyamatos lelki terror, tányérdobálások. Megfulladunk egymástól- én és anya- ő pedig engem nem emged sehova. Nincs szabad terem. Folyamatosan zsarol engem, hogy ha nem teszek mindent és mondok úgy mindent ahogy ő akarja akkor megtiltja, hogy járjak barátommal (akivel 2 éve együtt vagyunk, kitartunk egymás mellett de nyilván megszenvedi a kapcsolatunk is ezt a viszonyt anyammal) és kivesz az alapítványi gimnáziumból. Sokszor volt, hogy bezárt otthonra, volt egy nyár 15 évesen amikor júniustól augusztusig nem mehettem ki a szobámból, be voltam zárva, mindezt azért mert elolvasta az üzeneteimet facebookon és gondolhatjátok, hogy nem szépeket írok róla privát beszélgetésekben.

Gondoltam arra, hogy apához költöznék de ő vele soha nem laktam, ő nem akarná, hogy vele legyek, tulajdonképpen nem is találkozunk.

Gondoltam arra, hogy valamiféle jogi dologgal elmehetnék itthonról, pl nagykorúsítás de nyilván jönnek azzal is az olyan kérdések, hogy hol tudnek lakni, mibol eljek meg stb. Jogo dologgal azert nem merek kiserletezni mert anya biro. Minden ismerosom, bsrataom, felnot baratom azt tanacsolja hogy 'csapjam be az ajtot' mert szinte minden nap sirok emiatt akar az iskolaban is. Szerintuk csak egyszeruen amikor korlatozni akar ki kene mennem egyszeruen az ajton es akkor felfogja hogy igenis van jogom a mozgashoz, meg ahhoz, hogy neha talakozzak emberekkel. De en nagyon felek hogy kivesz az iskolabol, eltilt vagy valami rosszat tesz baratommal. A pofonokbol meg mar eleg.

Mit tanacsoltok erre a helyzetre? Kerlek titeket ne kezdjetek bele a 'eld tul mig 18 leszel' mert anya tisztan es vilagosan megmondta hogy akkor is o fog parancsolni mert az o hazaban elek munkat meg nem tudok vallalni gimnazium mellett.



2017. márc. 15. 08:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok helyesírási hiba miatt, csak telefonról írtam.
2017. márc. 15. 08:40
 2/17 anonim válasza:
31%
Lány vagy?
2017. márc. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Így van. Amíg vele élsz, ő parancsol.

Most mondom, hogy esélyed sincs elköltözni. Az önálló élet rengeteg pénzbe kerül. Albérlet, kaja, az iskolára is kell költeni.

Biztos zseni barátaid vannak, hogy csapd be az ajtót, tudod, mondani könnyű és nem jár semilyen következménnyel, de ha tényleg becsapnád az ajtót, nem lenne egy se, aki akár csak 2 éjszakára befogadna. Ebben biztos lehetsz.


Úgyhogy próbálj normálisan viselkedni, akkor talán anyukád is hajlandó lesz kompromisszumokra. De nagyszájúskodással meg az idióta barátaid véleményének hangoztatásával nem mész semmire.

2017. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Telefonról nem lehet helyesen írni?
2017. márc. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem kezdj el alakoskodni. Mások ezt akár normális, tisztességes viselkedésnek hívják, de úgy gondolom, neked ez nem belülről jönne, hanem színészkedni kéne hozzá.

Tehát játszd el, hogy tiszteled és szereted anyádat, komolyan veszed a véleményét és hallgatsz a szavára. Felnőtt életedben is sokszor kell majd ezt tenned különböző idióta főnökökkel, ostoba kollégákkal, kotnyeleskedő szomszéddal. Neked kicsit előbb kell elkezdeni.

Te tudod, mit szeret anyukád csinálni, hát lelkesen és látványosan csináld te is. Lehet ez befőzés, takarítás, nyelvtanulás, bármi, amit te is képes vagy megcsinálni. Ha valamennyi időt töltöttél vele, akkor sokkal engedékenyebb lesz később. Emellett ki kell találnod, hogy milyen kinti programokra enged el szívesen. Kirándulás, politikai vitakör, lányos babazsúr? Ha már tudod, hogy mit támogat, akkor ilyenekre kell elkérned magad: megyünk a lányokkal alternatív filmnapokra/ állatkertbe/önkéntes munkát végezni a kutyamenhelyre stb.

Lehet, hogy bulizni sohase fog elengedni, ezért amíg nála laksz az ő szabályait is tiszteletbe kell tartani. Viszont ügyes taktikázással elérheted, hogy ne zárjon be többet egy hónapra szobafogságba. Ez felnőttebb hozzáállás, mint durcizni és hisztizni, de sokkal előbb vezet megoldásra.

A barátnőidnek, pedig csak személyesen szidd anyukádat, a különböző online felületeken elrejthetsz egy-egy dicséretet, biztos örülni és enyhülni fog, ha megtalál egy ilyet.

Ez az egész nem az igazságosságról szól, hanem a te élhető életedről, szerintem ezek a trükkök és a te megváltozó hozzáállásod segíthet jobbá tenni a viszonyotokat.

2017. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5%
Anyádnak van igaza.. A kis 2 éves kapcsid meg egyenlő a nullával.. még gyerek vagy..
2017. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Ja az nem baj, hogy az anyja egy lelki beteg idióta barom, aki terrorizálja a gyerekét. Biztos a lány hibás.

Meg csinálja azt amit az anyja mond.

Nem tudom ti retkek, aki válaszoltok, meg az anyját véditek, nem tudom mit szólnátok hozzá, ha anyátok otthon pofozgatna titeket mindenféle ok nélkül és még be is zárna a házba, hogy ki se mehettek, ti mit csinálnátok.

Én tudom milyen az, amikor az emberrel üvöltöznek minden nap, konkrétan ok nélkül. Ebbe nőttem bele.

És eléggé elveszi az ember kedvét hogy tisztelje a másikat.

Bár a kapcsolatosdis dologban a többieknek adok igazat, mert attól, hogy 2 éve együtt vagytok, az lószar ilyen korban, attól még simán kipenderíthet 3-4 év múlva, de még 10 év múlva is, mondvacsinált okkal, hogy ő nem is élt semmit. És hogy ez neki nem jó így.

2017. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
7-es, te ilyen jól ismered az anyját? Gondolom te is valami tini vagy "óriási gondokkal"...
2017. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Miert lenne mar az anyjanak igaza? az normalis hogy beleszol a kapcsolataba,nem engedi sehova,bezarja..gondoljatok bele ha nektek kene igy elni. Mashogy latnatok egybol nem az lenne hogy ott elsz anyad megtehet barmit..nem nem tehet meg. lehet meg fiatalkorunak szamit de egy ennyi idos lanynak mar van maganelete. Segitseget var ti meg a helyesirassal jottok. -.-

az a gaz,hogy elkoltozni eltudnal ha apad akarna

2017. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4%
Gyerekek vagytok még..
2017. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!