Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért nem...

Normális, hogy azért nem akarok gyereket, mert nem szeretném, hogy átélje a világ borzalmait?

Figyelt kérdés

Mindig, mikor valami rossz történik velem, arra gondolok, hogy ha ezt a gyerekem élné át...egyszerűen nem tudnám elviselni.

Nem arra gondolok rossz dolog alatt, hogy kapok egy 2-est suliban, hanem pl ma vonaton betalált egy csapat cigány srác és folyamatosan beszólogattak, erotikus és mindenféle gusztustalan dolgokat(lány vagyok, gondolhatjátok, mennyire féltem...), 1 hete pedig leült velem szembe, szintén a vonaton egy pasi és elkezdte verni rám a farkát. Pedig nem öltözök kihívóan, csak csinosan, de folyton félnem kell, már paprikasprayt is hordok magamnál. Undorító.


Ez csak pár példa, ennél sokkal szörnyűbb dolgok is történnek, pl mikor elveszíted egy családtagod, vagy valami betegség ér, vagy bántalmaznak a suliban(hány ilyen gyerekről hallani, akit lelkileg vagy fizikálisan bántalmaztak?)...nem vagyok egy pesszimista ember :D De engem különösen érzékenyen érint minden "rossz" dolog és nem tudnám elviselni, hogy valakinek életet adok, hogy aztán neki is át kelljen élnie ilyen dolgokat. Hiába védeném és akarnám neki a legjobbat, mindentől nem lehet megvédeni. Szerintetek túlreagálom?

20L



2017. márc. 22. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

A gyerek nem te vagy.

Lehet neki teljesen más lesz a hozzáállása.

A saját bajaid soha ne vetítsd ki rá.

Ennek tükrében addig jobb is h nem vállalsz

2017. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
amit az első részben leírtál, nah én azért nem szeretnék kislányt. amikor már kikerül a kezeim alol úgymond, kiskamaszként, eljár a barátnőihez, amit nem tilthatok meg, és testőrként sem mehetek vele mindenhova, rengeteg rossz leselkedik rá.
2017. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Nagyon pesszimista hozzáállás. Ennyiből gondolhatnál arra is, hogy jó embert fogsz nevelni belőle, olyant, akikre a társadalomnak szüksége van. Vagy arra, mennyi boldogságot fogsz neki okozni, mellesleg ő is neked.
2017. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tény, hogy sok boldogság van az életben, de legalább annyi rossz dolog is :D Persze, hozzáállás kérdése, szerintem csak a mai trauma után esik nehezemre pozitívnak lenni...pedig alapból az vagyok :D
2017. márc. 22. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Már nagyon unalmasak ezek a kérdések. Minden héten van egy.
2017. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is folyton ilyenek történtek és igazi béna lány módjára meghúztam magam.


Amikor nem velem történt, hallottam, hogy egy lány elkezdett ordibálni a buszon, hogy mit fogdos maga vén állat.


Na azóta van lányom, igyekszem a őt erős személyiséggé nevelni, aki ki mer állni magáért akárkivel szemben.


Nem tudom neked milyen a kapcsolatod a szüleiddel, de én fegyelem és elnyomás alatt nevelkedtem, és minden hibáért vagy ellenkezésért kaptam. Gondolom innen jön, hogy pár helyzetben felnőtt fejjel is igazi szerencsétlenként viselkedek és a legtöbb embert, főleg az idősebbeket magasabb rangúként kezelem.



Borzasztó.

2017. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen túlreagálod. Majd 30 felé rájössz, hogy mennyre hülyeség pár abberrált idiótához igazítani az életedet.


Pl. Szeretnél gyereket de nem vállasz mert van néhány f.zverő meg pár zegány. És emiatt nem leszel inkább boldog. Most akkor ki a hülye...


A paprika sprayt hordjad.Nagyon helyes az kell!A zegányokat csendben hagyd ott.Inkább szállj le, késs el.Az nem számít. A f.zverőkre meg tapasztalatból mondom hogy rá kell ordibálni, fel kell hívni rájuk a figyelmet.Egyből eltűnnek és aztán kerülni is fognak.Azért csinálják mert nem szól rájuk senki. Ezek általában nem agresszívek.Ha ŕajuk szólsz elhúznak. De ha nem akarsz rászólni akkor hagyd ott,szállj le.

2017. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

20 évesen nem normális. Mikor olvastam a részleteket, azt hittem, 15 éves vagy.

Viszont nagyon komolyan mondom, hogy ha veled sorozatban ilyen dolgok történnek (zaklatás!), és nem tudod magad megvédeni (visszaszólni vagy szólni a kaluznak), akkor fordulj pszichológushoz, mert áldozat-típus vagy. Ne várd meg, míg meg is erőszakolnak.

Ha pszichésen rendbe jössz, meggondolod magad a gyereket illetően is.

2017. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 jesszus, dehogy kell pszichológushoz mennem, az előtted lévő válaszoló is írta, hogy ilyenkor a legbölcsebb, ha nem foglalkozol velük :D Főleg, ha egy egész csapat ellen vagyok, mit kéne csinálnom, köpködni rájuk meg én is szólogassak be? Nem fogok az ő szintjükre süllyedni, plusz teljesen céltalan lenne, ha túlerőben vannak. Szólni a kalauznak? Nem 5 éves, árulkodós kislány vagyok, és amúgy sem volt a közelben. Ha eldurvulna a helyzet, ott van nálam a paprikaspray (és fogok tanulni önvédelmet is), addig viszont nem foglalkozok velük. Ennyi.


Egyébként, azóta megint láttam őket a vonaton, odajöttek, bocsánatot kértek és beszélgetni is akartak(csak én nem, nyilván:).

2017. márc. 29. 21:21
 10/10 rewqrewqrewq ***** válasza:
Légy szíves menjél el orvoshoz.
2019. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!