Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek mellett mennyit...

Kisgyerek mellett mennyit koltotok magatokra?

Figyelt kérdés
Es mire?
2017. márc. 24. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Egyedül a hobbimra költök kevesebbet, de kisgyerek mellett nincs is sok lehetőségem hódolni neki.

Minden másra nagyjából annyit, mint régebben.

2017. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Gyerek mellett normálisabban étkezem, bőven több megy el ételre.

Szinte soha nem éltem levesen főzeléken húson, stb.

Gyorsmenü pl a kinaiban és annyi.

Most meg szinte naponta vehetem a fagyasztott v nyerszöldséget, tejterméket

Plusz a milumul junior, kubu..


Magamra pl rucikat már nem divat, vagy hobort, vagy hirtelen ötlettől veszek, hanem olyan normalis anyas egyszerű szürke farmer stb mert csunya ha egy anyuka után fütyülnek az utcán.

2017. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Igazából összegszerűen nem tudnám megmondani. Jól állunk anyagilag, amit szeretnék, azt megveszem. Ruha, cipő, táska (bevallom, az a gyengèm), kozmetikumok, ilyesmi.
2017. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Középsős a gyermekem, tehát annyira már nem kicsi.

Az édességekről nem tudok lemondani, arra relatíve sokat, bár nem veszek drága cuccokat, inkább minden nap 1-2 apróságot.

Kozmetikai szereket szoktam még vásárolni, most már leginkább csak alap cuccokat. A samponom, balzsamom egy elég olcsó kategória, de nagyon jó. 5-600 forint, és több hónapig kitart. Tusfürdőből általában akkor vásárolok, amikor akciós, és akkor többet veszek, durván 100-1200 forint összértékben (kb. 5 darab). Testápolóból viszont egy flakon kb. 2 ezer forint, de az nálam elég sokáig kitart. Arctisztító termékem általában 2-3 féle van, azokat felváltva használom, ezek sem méregdrága kategóriájú, 500-1500 között mozog darabja. Sminket az utóbbi pár évben ritkán veszek, leginkább csak szempillaspirált, vagy szemceruzát, ha az aktuális elfogy. Míg itthon voltam rengeteg sminket vásároltam, van egy nagy doboznyi, szerintem azokból mostmár bőven kihúzom 60 éves koromig.

Ruhákat, cipőket nagyon keveset vásárolok, ezt mindig is utáltam, leginkább csak muszájból vettem. Lassan aktuális lesz, sajnos, be kell szereznem legalább 3 nadrágot (1 elszakadt, kettőt kinőttem, egy meg valahogy elveszett). Igyekszem 5000 alatt vásárolni.

Szórakozni leginkább moziba járunk, ugyebár a gyerekünk még túl kicsi ahhoz, hogy egyedül itthon hagyjuk este. Mozizni 4-6 hetente szoktunk, az alkalmanként 15 ezer forint összköltséget jelent.

Könyveket szoktam még vásárolni, igaz, csak azt veszem meg, amit mindenképpen szeretnék a kollekciómban tudni, vagy érdemes megvenni. Szakácskönyvek, szótárak, a hobbimmal (kézimunka) kapcsolatos folyóiratok, albumok. Egyébként van könyvtárbérletem, ami évi 4000 forintba kerül kb. és havonta kb. 3-5 könyvet szoktam "elfogyasztani" (leginkább csak a munkába menet ill. hazafelé olvasok, ez napi 40 perc kb).

Ezen kívül a már említett hobbimra szeretek költeni, bár itt is igyekszem az olcsóbb megoldásokat választani (pl. 4 motring bolti árából 40-et tudok internetről beszerezni).

2017. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugyanannyit, mint gyerek előtt. Ruhák, cipők, kozmetikumok, parfümök, lakásdekoráció, a körmeimet magamnak csinálom, van géllakk szettem, ahhoz veszek pár új színt néha, a fodrász és a kozmetika pedig végzettségem, tehát külön szépségszalonra nem költök. Tornázni otthon szoktam, már tinédzserkorom óta sok videót gyűjtöttem össze, így a konditermet is megspórolom. Kb. ennyi. De nyilván ezekre is költenék, ha nem lenne szakmám, vagy hiányozna a konditermes feeling.
2017. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Többet mint régen. Borzalmasan tramlusan öltöztem régen. Sok csini ruhát veszek, sminre is költök.

Nevetséges, hogy egy anya ne öltözhetne csinosan.

2017. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem irtam olyat, hogy ne öltöznék csinosan, hanem csak olyan anyásan. Ha ezért a lepont!

Nincs tűsarkú, apro toppok, stb.

2017. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ugyanannyit mind gyerek elott :)) szinte semmit..havi 15-20 ezret....egy egy édesség, fodrász, kávé a barátnőkkel vagy most pl vettem egy edzőcipőt...mi nagyjából mindent a házunkra koltunk jelenleg, azt szépítgetjukmeg félreteszunk mert bővíteni fogunk
2017. márc. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Hát ha akarnék bármit megvehetnék,de én spórolós vagyok és elsőnek magamon spóroltam világ életembe.

Hajat festek magamnak,havi ezres. Körmöshöz jártam,de árat emelt és már sokallom,így többet nem megyek,majd megveszem az eszközöket,megcsinálom magamnak. 30 ezerből megvan minden,utána már csak lakkok kellenek szép lassan.

Fodrásznál esküvő előtt voltam,de előtte utoljára 8éve. Kozmetikusnál 10 éve voltam.

Ruhát akkor veszek,ha kell.

Ami nagyobb kiadás szokott lenni, yves rocher. Tusfürdő stb,parfüm. De elsőnek említettel fürdik a gyerek is.

Ruha nekem nem sok van,évekig hordom. Most azért kellett venni csak,mert sokat híztam és nem férek bele az m-esekbe,mint mikor lekoplaltam 30kilót.

De a kabátom is 10'ezer volt csak,két cipő ugyanennyi. Dechatlon. Pólók bonprix ,onnan is a max 2500asokat veszek.

2017. márc. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Soha nem számoltam ki. Ugyanannyit, mint előtte. Járok maniküröshöz, pedikűröshöz, fodrász, kozmetikushoz. Megveszem az arckrèmet, szemránckrémet, tornàzni járok, szeretem a szép csinos ruhákat, cipőket. Meg is veszem, ami tetszik. Azt hiszem nem vonok meg magamtól semmit. Az uram meg pláne nem sajnálha tőlem.
2017. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!