Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka kérdés! Ti hogy oldottát...

Munka kérdés! Ti hogy oldottátok meg, milyen munkakörben dolgoztok?

Figyelt kérdés

Lassan bölcsibe megy a gyermekem, vissza szeretnék menni dolgozni, de vannak félelmeim ezzel kapcsolatban. Ugyebár a gyerekek immunrendszre kb 6 éves korukig elég illabilis. Volt munkahelyem megszűnt, ezért kénytelen leszek új munkát keresni. Előre félek, hogy azért nem fognak felvenni, mert ilyen korú gyermekem van, a sok betegség miatt. Könyvelőként szeretnék elhelyezkedni, ami ugyebár nem olyan munkakör, hogy bárki be tud ugrani helyettem egyik napról a másikra. Gondolkodtam rajta, hogy elmegyek valamelyik multihoz a gyerek 6 éves koráig pénztárosnak, de itt más októl tartok. 4 év elég sok idő, kiesek a könyvelői gyakorlatból.

Még takarítóként is talán el tudnék helyezkedni, de itt is közrejátszik a 4 è kiesés, meg nem tudom, hogy ehhez is kell e valamilyen Okj-s végzettség.

A nagyszülők még dolgoznak, férjem munkahelye olyan, hogy szabira sem tud elmenni már 3 éve sak papíron.

Ti mit dolgoztok, és hány helyen ért titeket hátrányos megkülönböztetés a gyerek(ek) miatt?


2017. márc. 29. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

En is uj helyen kezdtem a kisfiam keteves koraban, multinal, penzugyeskent. Mar az interjukon mondtam, hogy van egy ketevesem, biztosan lesz beteg is, de apukaja es valtva leszunk vele otthon. Nem volt gond, felvettek, es soha nem problemazott a fonokom ha ilyen volt. Mondjuk latta rajtam hogy valoban probalom az apukat is bevonni, pl ha egy hetig volt beteg a kicsi, en voltam otthon 3 napot, ferjem kettot, vagy mindketten egesz hetre fel-fel nap szabikat vettunk ki.


Van nalunk olyan lany akinek a gyereke minden harmadik heten beteg ket eve, nala felmerult a kerdes, hogy nincs annak a gyereknek apja? Nem kerdeztem ra (egyebkent tudom hogy van, csak apjanak nem fogad szot....), mert nincs hozza kozom hogy ki hogy oldja meg, de teny hogy jobb ha a munkahelyen latjak, hogy probalod osszeegyeztetni a munkat es gyereket.

2017. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én vendéglátós voltam, és gyed után pénzügyi ügyintéző lettem. Szerencsére jól tolerálják, ha beteg a gyerek.


De nálunk a könyvelő csak heti 3 napot van bent 8 órában. Otthon is dolgozik, meg más cégeket is könyvel.

Szóval azért annyira nem nehéz a helyzeted, mert sok esetben otthonról is tudsz dolgozni. Csak egy rugalmas munkahelyet kell találnod.

2017. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelemben dolgozok, részmunkaidőbe mentem vissza. Ez gyakorlatilag úgy nézett ki, hogy 3*7 óra vagy 2*10. Ebből két nap hétvége. Így a család sosem volt együtt, de a férjemnek és nekem is a lehető legkevesebbet kellett hiányoznunk a munkahelyről. Ezt óvodás koráig csináltuk, utána teljes munkaidőben dolgoztam már 5*8 órát.

Hátrányos megkülönböztetés nem ért, bár volt egy kolléganő (egyedülálló, gyermektelen) akinek volt olyan megjegyzése, hogy a gyerekeseknek mindent engednek... Ami már csak azért sem igaz, mert beosztáskészítéskor folyton az ő hisztijeit kellett hallgatni, hogy neki melyik beosztás miért nem jó, mert neki ilyen-olyan programjai vannak...

2017. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelőkent pont jó heyzetben vagy, simán dolgozhatsz otthonról is, akár csak 1-2 napot egy héten, ha jó vagy a szakmában, normális cég engedni ia fogja. Vagy lehetsz egyéni vállalkozó, és akkor tényleg te osztod be az idődet. Ez a szakma tökéletes gyerek mellett,nem is értem, miért gondolkodsz másban. Én amúgy online marketinges vagyok, szintén otthonról végezhető és akár vállalkozókent is.
2017. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én állami cégnél dolgozom, fél 8-tól 4-ig, péntekenként csak fél 2-ig (ezért járunk fél 8-ra). Előnye, hogy nincs hétvégi munka, és nem problémáznak, ha táppénzre kell mennem, hátránya, hogy ha bármit kell hétköznap intézni, azt a szabadságom terhére tudom csak megtenni, ami még az évközi szünetekre is épp csak elég lenne, a nyárira meg aztán nevetségesen kevés (még úgy is, hogy a férjemmel egy napot sem vagyunk szinte egyszerre szabadságon).


Mondjuk az nagyon durva, hogy a férjeddel papíron kivetetik a szabiját, de amúgy nem kapja meg, ezt jó lenne valahogy rendezni, vagy más munkahelyet keresni, ha lehetséges, mert így, hogy a nagyszülők is dolgoznak még, nem nagyon fogjátok tudni a szüneteket megoldani csak a te szabadságoddal.

2017. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!