Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit szokás adni az anyakön...

Mennyit szokás adni az anyakönyvezetőnek?

Figyelt kérdés
Névadója lesz a lányunknak nyáron és 10000ft a terem bérleti díj. Ezen felül mondta az anxakönyvezető, hogy az Ő díja van még. Aztmondta belátás szerint. Elmodta 2x, hogy neki ezzel egy egész napja elmegy majd (10kor lesz a névadó).

2017. ápr. 5. 14:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Jelentsétek az anyakönyvi hivatal vezetőjénél!

Önkormányzati dolgozó köztisztviselő, ha saját zsebbe pénzt kér, az súlyos fegyelmi vétség, törvénybe ütköző.

A köztisztviselők/kormányzati tisztviselők külön törvény hatálya alá tartoznak, nagyon szigorúak az alkalmazás feltételei.

2017. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Azt csak kíváncsiságból kérdezném: mire jó egyáltalán a névadó? Valamikor régen nagy divat volt, azt tudom, én utoljára ilyenen a nagyobbik unokaöcsémnél voltam, aki most 37 éves.

Azt hittem, hogy már nincs is ilyen.

(előző voltam)

2017. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Azonnal jelezném a jegyző felé. Ha önkormányzati rendelet nincs, márpedig ha számlát nem kaptál nincs, akkor ahogyan már írták is, súlyos fegyelmi vétség.


Egy köztisztviselő

2017. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Értem :) köszönöm szépen!


A névadót mi azért szeretnénk mert nem vagyunk vallásosak de szeretnénk(akkor így Nem keresztszülőket) hanem nêvadó szülőket a lányunknak. :)


Ment a zöld kéz mindenkinek!

2017. ápr. 9. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!