Nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés

Hoztak rokonok gyümölcsöt, amiből mi is ettünk, és később pukkant ki a dolog, hogy "nem nekünk" hozták, csak a gyerekeknek. Bennem ez meg sem fordult, úgyis mindig van itthon 2-3 fajta gyümölcs, minden nap akár többször is eszünk mindannyian, eszembe sem jutott, hogy a "gyerekekéből" ne együnk.


Ahogy visszagondoltam, eszembe jutott, hogy mi ettünk az ő csokijukból is, mert Mikuláskor annyi volt, hogy még márciusban is ott virítottak, így bizony egyet-kettőt beletörtem sütibe, volt, amelyikből kakaót készítettem (és én is ittam), de volt, amit simán megettem. Igazából vehettem volna helyette másik csokit, azt meg ki is dobhattuk volna, így nekem ez tűnt kézenfekvőnek.


Aztán a múltkor kaptak egy csomag tűrórudit, amiben 5 darab volt, így 2-2-t ők ettek meg, amikor felbontottuk, egyet meg mi feleztünk el a férjemmel.

De bennem ez sem keltett lelkifurdalást, hiszen amúgy is veszünk alkalmanként túrórudit.


Tehát: nálatok a "gyerekek" ételei tabuk (amit esetleg el sem szabad fogadni tőlük) vagy belefér a közösködés?


2016. aug. 9. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem, mi is a családnak vesszük, és eszünk a gyerekekéből, ha nem 1-1 darab. :)

Kivéve, ha már csak 2 szem barack van, az az övék marad.

2016. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Alapesetben közös.


Csak amikor még primör, akkor volt néha, hogy a gyereknek vettünk egy paradicsomot, mert mindenkinek még túl drága lett volna.

2016. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ne hülyéskedj.A gyerekeknek hozták, oké,de meg van mindenük így sem szenvednek hiányt gondolom.Szerintem nem történt semmi gond.Ti egy család vagytok,jut mindenkinek mindenből.Gondolom ha az utolsó darabok vannak,megkérdezitek a csemetéket,kérnek-e ha nem akkor simán meg n lehet enni,majd vesztek másikat.Ne legyen lelkiismeretfurdalásod,szerintem nincs miért
2016. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Most az gond, hogy a rokonok vették rossz néven, jól értem?
2016. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jól érted, az a gond.


Ha egy-egy darab van, persze, övék az elsőbbség, de ha "utólag" mégis megették volna, nem kezdek el sopánkodni, hogy jaj, ne haragudj, hogy megettem, meg hogy sajnálom. Mondom, hogy nem kérted, de ha megyünk piacra / boltba stb. majd veszünk frisset. Tehát ebből sem csinálok problémát.


Én is úgy gondoltam, hogy egy család vagyunk, ennyi belefér.

2016. aug. 9. 19:20
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is simán eszek abból amit hoznak a fiamnak. Pl 5 érett banán nem is áll el sokáig, meg veszek neki ha elfogy is. Ezen kívül mindig van nálunk gyümölcs, így nincs hiány.

Mindet nem enném meg, de 1-1 darab simán belefér, elvégre egy család vagyunk, osztozunk. Bár egyke a fiam(és úgy néz ki ez így is marad :(), nem szeretném irígynek nevelni. Nem mellesleg az én bonbonjaimból is esznek a fiúk, és a borokat amiket a párom kap szintén ketten isszuk meg.

Anyósom ilyen egyébként. A fullos érett málnabokrok mellett állva mondta, hogy mi(a szülők), ne együnk róla, mert ez az unokáké. (Később rárohadt, mert olyan sok volt...)

De, ismerek olyat is, ahol a legkisebb gyereknek külön fakkja van a hűtőben, és "jajj annak aki onnan eszik", mondjuk az 5 túrórudiból 1-et. Ez nekem felfoghatatlan...

2016. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
biztos azok a rokonaid, ahol a férj leüvöltötte a felség fejét, mert evett a gyereknek vett banánból. Az egyik legjobb kérdés volt itt.
2016. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sztem simán belefér a közösködés! Nincs ezzel baj, egy család vagytok.
2016. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
amit kimondottan neki veszek az tabu. de azt nem is pakolom ki senki ele. el van dugva a szekrenybe (pl dörmi, jo minosegu muzli stb)...a gyumolcs nem ilyen, mindneki ehet belole...
2016. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7,

Az nem babakeksz volt?


Csak akkor érteném a rokonok felháborodását, ha nem lenne pénzetek utánpótlásra és a gyerekeknek csak az általuk vitt gyümölcs/csoki...stb. lenne az egyetlen, amit megehetnek.


Édesanyám egyedül nevelt kevés pénzből minket. Ő mindig félrerakta amit kaptunk, nem evett belőle (mi gyerekek mindig kínáltuk neki is, de tartotta magát.

De nálatok nem ez a helyzet.

Nálunk se szerencsére, így nálunk is közös, amit kapnak, mert lesz másik, ha megeszem.

2016. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!