Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a Tgyást megigénylem a...

Ha a Tgyást megigénylem a szülés várható időpontja előtt 28 nappal, akkor mikor küldik először? Igaz, hogy csak szülés után egy hónappal? Nekek hogy volt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 10:58
 1/5 anonim válasza:
24%
Nem tudom, meg lehet-e igényelni szülés előtt, hisz olyan papírokat is mellékelni kell, amiket a kórházban kapsz eltávkor.
2010. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A számfejtéskor küldik, nem a szülés után egy hónappal!

Nálam:

-a munkáltató a kifizető

-2010.02.01-től igényeltem

-2010.02.28-án megkaptam,

-2010.03.03-án szültem (02.28-ra voltam kiírva)

-a második utalás 03.31-vel jött (nekünk hó utolsó napja volt a fizetés is!)

2010. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
AZ igénylést elküldheted korábban is, legalább egy hónappal azelőtt, hogy a tgyás első napja lenne. Ha pl. júli 28-ára vagy kiírva, és júli 1-től akarod, akkor június első hetén nyugodtan beküldheted. Az igénylőn fel kell tüntetni, hogy melyik naptól kéred, tehát minél hamarabb beküldöd, annál biztosabb, hogy minden papír készen lesz, mire valóban szeretnéd kapni.
2010. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én júli 14-re vagyok kiírva!Jelenleg álláskeresési járadékot kapok!Tehát az igénylést már elküldhetem, mondjuk júni elején is?És rá kell írni,hogy júni 16-tól kérem???Jól értelmeztem?
2010. máj. 13. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jól értelmezed, akár már a jövő héten is beküldheted. Beszerezted már a dokidtól a papírt a szülés várható időpontjáról? Ha minden megvan, nyugodtan indítsd el az ügyedet:)
2010. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!