Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van olyankor, ha a TGYÁST...

Mi van olyankor, ha a TGYÁST 28 nappal szülés előtt igényelem, és mondjuk túlhordom a babát 1 héttel és így több mint 28 nap lesz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz. A terhes gyermeágyi segély a várható szülés előtt 28 nappal már folyósítható, tehát ha túlhordod a babát akkor is megy folyamatában amíg le nem jár a 168 nap.
2011. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ó, erre én is kíváncsi voltam, köszönöm, hogy megkérdezted!
2011. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a T.gyás fix ideig jár,így mindegy,hogy a kiírás előtt 20 nappal,vagy a kiírás után 14 nappal születik meg a baba.
2011. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha megigénylem és letelik a 28 nap,de még nem születik meg a baba,akkor nem probléma?Mert attól tartok,hogy túl viszem a kicsit és nehogy probléma legyen a munkahelyen,hogy már 35 napja vagyok TGYÁS-on és még nem született meg.Október 20-án jár le a gyesem és a másik baba november 15-re van kiírva,tehát 25 nappal lennék elvileg szülés előtt hogy megigényeljem.De szerintem nem születik meg addig.
2011. aug. 23. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel fix ideig jár a T.gyás,így mindegy,hogy 20 nappal előbb,vagy 2 héttel később születik meg a kicsi! Nem befolyásol semmit!

Ha október 20-án lejár a gyes-ed, 21-i dátummal megigényled a T.gyás-t,de csak nov. 31-én szülsz,akkor sem lesz gond,mert a 168 nap az 168 nap akár esik,akár fúj! -remélem érted mit akarok mondani! Mivel 168 napig jár a T.gyás,így mindegy,hogy Te az első napon szülsz e meg,vagy a 29. napon! Az egy fix időintervallum!


Hogy el is hidd végre,megírom,hogy 41 hétre született a 2. kicsi, június 25-re voltam kiírva,májusban megigényeltük a T.gyást, július 2-án született meg a leányzó,és rendesen kaptam a T.gyást,ahogy kell,ameddig kell!


Nálunk annyi volt a probléma,hogy nekem lemondó nyilatkozatot kellett írnom a M.Á.K. -nak,mert a nagyobb lányunk után még kaptam a gyes-t. A lemondó időben beérkezett,nekem küldték is a papírt,hogy x.év x hónapjának x napjától nem kapom,de a Mep-nek nem küldték a papírt,így a Mep. rajta ült a pénzen 2 teljes hónapig,amíg nem közölték velem,sokadik felkeresésemre,hogy amit nekem küldött a MÁK,azt ha lefénymásolom,és elküldöm nekik,akkor vissza menőlegesen megkapom az összeget.

Most is 28 nappal előtte igényeltem,1 hete adtam fel.


Nyugodj meg,nem érdekli őket mikor szülsz!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:3. válaszadó (2gyerkőcös,37hkm.)

2011. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyakorlatias választ.Értem.Akkor megnyugodtam.

És kell valamit kitöltenem hozzá?Vagy majd akkor ha megvan a kicsinek a TAJ száma?Az elsővel táppénzen voltam és a születés után igényeltem TGYÁS-t,ezért nem tudtam hogy most mi van.

2011. aug. 23. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Most nem kell semmi,csak a dokitól kért rózsaszín papír- nem tudom ennek mi a neve. Akár tb.kifizető hely a munkáltatód,akár nem,Neked a T.gyás igénylőt kell kitöltened, és a rózsaszín orvostól kapott "igazolással" együtt a munkáltatónak benyújtani. Ha megszületett a kicsi,akkor a születési anyakönyvi kivonat fénymásolatát kell elküldeni-ez biztos, a taj kártya fénymásolata hogy kell e arra már nem emlékszem- a munkáltatónak.
2011. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!