Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legjobb megoldá...

Melyik lenne a legjobb megoldás (beteg gyermek otthoni felügyelete, ha a férj vezető beosztásban dolgozik)?

Figyelt kérdés

Múlt héten kiírtam egy kérdést ezzel kapcsolatban, ha valaki olvasta és már unja (megértem, én is unom már), nyugodtan görgessen tovább.

A férjem vezető beosztásban dolgozik, iskolaigazgató. Két (ovis és bölcsis) kisgyermekünk folyton beteg, szinte kizárólag én vagyok otthon Velük. Bár én is dolgozom, szeretem a munkámat, komoly munka, és nagyon jó pénzt keresek (többet, mint a férjem, bár ez számít a legkevésbé).

A férjemmel komoly vitáink voltak, azt mondta, heti max. 1 napot tudja vállalni a beteg gyerekeket, a többi napon oldjam meg én megba nagyik (anyukám még aktív, anyósom sokat beteg).

A főnököm eddig türelmes volt, de miután márciusban 2 napot dolgoztam össz-vissz, betelt a pohár. Ma újra beteg a kislányom, a férjem ma otthon van Vele, de holnap már nem tud.

Ma bementem a főnökömhöz, és őszintén elmondtam neki, hogy nem tudom megoldani a beteg gyerek felügyeletét, a férjem nem vállal többet. Azt mondta a főnököm, hogy megérti, azt javasolja, hogy ha zsinórban betegek, vagy jöjjek be az esti órákban (fél napokat) dolgozni vsgy hétvégén dolgozzam egész napokat (katonaságnál dolgozom vezénylésben, munkanap-áthelyezéssel megoldható). Szval megértő volt. Csak fáj a szívem a gyerekekért. Ha a beteg gyerekkel otthon vagyok napközben, és délután (miután a férjem vagy anyukám át tudja venni Őket) bejövök dolgozni, az egészséges gyermekemet aznap nem látom. És ugyanez a hétvégével, ha hétközben otthon vagyok s beteg gyermekemmel, megint az egészséges szív, mert nem vagyok otthon a hétvégi napokon. Szerintetek melyik a kevésbé fájdalmas verzió a gyermekekre nézve?

Köszi, és elnézést, ha hosszú lett.


2017. ápr. 10. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Vállajon többet a férjed az, hogy iskolaigazgató nem mentség. Mi mindig is felesben oldottuk meg hiába keres jobban a férjem, az én munkám is ugyanolyan fontos. Nálatok meg pláne, ha ráadásul te keresel többet.
2017. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Azert egy iskolaigazgato is hianyozhat, nem egy olyan hu de hatalmas allas. A baratnom ferje polgarmester, es megis tobbet van otthon a gyerekkel, pedig o 200,000 emberert felelos.

Egyebkent meg ezert van az igazgato helyettes, sot altalaban tobb is van beloluk.

A ferfiaknak a munka fontosabb mint a csalad, ok abban teljesednek ki. Atvitt ertelemben persze.

2017. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Olvastam a másikat.

A férjed kifogásokat gyárt, simán szervezhetné úgy az életét, hogy betegség esetén otthonról dolgozzon.

Telefonon, emailen ha elérhető, mindent el tud intézni. Egy igazgató nem szalagmunkás, hogy csak a munkahelyén dolgozhat.

2017. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, de azt mondja, hogy legrosszabb esetben két beteg gyermek mellett nem tud dolgozni. Ezt mondjuk el is hiszem, a fiam nagyon mozgékony, ha nem nsgyon lázas, nem lehet leülni Mellette dolgozni. Bár ritkán betegek egyszerre. Meg azt is mondta, hogy vannak olyan feladatok, amelyeket bent a helyettessel párhuzamosan csinálnak, pl. a tantárgyfelosztás.
2017. ápr. 10. 14:39
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Miert irtal ki ujat? Mas valasz nemigen lesz mint ott tobb oldalon keresztul......
2017. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%
Az a verzió nem jöhet szóba, hogy visszamész gyedre vagy gyesre a bölcsis gyerekkel? csak azért kérdezem mert van olyan ismerősöm akinek hasonlóan beteges volt a gyereke és kivette a bölcsiből. Ez azért nem általános, hogy egész hónapban nem mennek a gyerekek, főleg ha ez nem csak kivételes eset hanem rendszeres. Bár nem tudom, anyagilag mennyire tudnátok ezt megtenni. viszont az is lehet hogy ha ezt megemlítenéd a férjednek, hogy ez lenne a megoldás, akkor hirtelen mégis csak megoldható lenne hogy ő legyen otthon velük ha betegek...
2017. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A mostani kérdésem végén világosan megkérdezem, hogy melyik verzió a kevésbé fájdalmas a gyermekek számára, az esti műszak vagy a hétvége alkalmanként. Az érdekelne, hogy más családok hogyan oldják meg, amikor az anyának a családdal eltölthető időben kell dolgoznia. Hogy bírják a gyerekek?
2017. ápr. 10. 14:53
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
De igazából mindegy mit mondunk, ha a férjed nem vállal többet. Ęn inkább a hétvégét hagynám meg a családnak. Gyerekeznék, a drága férjem meg megnyerné a házi munkát.
2017. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16%

Én nem várnámel egy férjtől aki iskolaigazgató, hogy otthon maradjon.

Ha ennyire betegesek akkor nem kellett volna visszamenni dolgozni.

A helyedben keresnék egy bébiszittert aki a beteg gyerekkel otthon marad, vagy a nagyira bíznám. Végső esetben otthagynám az állást.

2017. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodom a bébiszitteren. Akkor aki jártas a témában, tudna tanácsot adni, hogy hogyan keressek? Attól tartok, hogy képtelenség olyat találni, aki hirtelen be tud ugrani, amikor épp megbetegedik vmelyik gyermek és én történetesen nem tudok otthon maradni. A barátnőmnek van szittere, de fix napokon, és ha hirtelen kellene a segítség, 10-ből 9 esetben nem tud jönni a nő.
2017. ápr. 10. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!