Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne a babaprojekt...

Érdemes lenne a babaprojekt előtt munkát váltanom?

Figyelt kérdés

A mostani munkahelyemen hiába keresek jól, csak minimálbérre vagyok bejelentve, így a táppénzem igencsak kevés lenne terhesség alatt. Már ha szükség lenne rá, egyébként dolgozni akarok amíg lehet. Ezenkívül finoman közölték velünk, hogy bárki mehet szülni, de a visszajövetele után ne számítson itt hosszú karrierre.

A párommal 1- max 2 éven belül szeretnénk belevágni a babaprojektbe, még mielőtt betöltjük a 30-at, úgyhogy ha munkahelyet akarok váltani, minél hamarabb kellene. Az új helyen is le kellene dolgozni minimum egy évet gondolom. De mi a garancia hogy ott jobban fognak állni a dologhoz?

Mit gondoltok, érdemes lenne így új munkahely után nézni? Vagy ráérek akkor is, ha már megvan a baba és visszajövök GYES-ről?


2017. ápr. 10. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak jobban hozzáállni a terhességhez,hisz új.munkaerő leszel. De a bejelentett bér nagysága elég motiváció lehet a váltásra! Nem mindegy mekkora gyedet kapsz majd,ha otthon leszel egy darabig!
2017. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jafnrétti ***** válasza:
100%
Hát én próbálnék keresni olyat, ami jobban fizet, bíznék benne, hogy normálisan is állnak a dolgokhoz az új helyen. De ha nem találsz mást, hát végül is ráérs babázás után is másik helyet keresni, de szerintem így, gyerek nélkül, munkából való kiesés könnyebb mást találni.
2017. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Én vendéglátós voltam.

Fizetés jó, bejelentés minimálbér. Karrier gyerekkel esélytelen.

Nagyon szerettem a szakmám. Szerencsém volt, pultosként 37. hétig dolgoztam, 1 napot nem voltam táppénzen. Már akkor tudtam, hogy végleg búcsúzunk egymástól, mert gyerekkel vállalhatatlan a munkaidő. Gyed alatt végeztem egy teljesen új szakmát, és sikerült is elhelyezkednem. Most jó helyen vagyok, jól keresek.


Az új helyen nem kell 1 évet dolgoznod, de nem "illik" egyből szülni menni, és évekre kiesni, mert akkor ott sem valószínű, hogy szívesen várnak vissza.

2017. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!