Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik vártak a babaprojekttel,...

Akik vártak a babaprojekttel, ti milyen indokok miatt tettétek? Ti vagy a férjetek/párotok mondta, hogy még várni szeretne?

Figyelt kérdés

Végül tartottátok azt az időt, amit megbeszéltetek vagy mégis előrébb hoztátok?


Nekünk a saját lakás volt a legfontosabb feltétel hozzá, az már teljesült, illetve még azt beszéltük meg, hogy még 1-2 évet várunk. Ezt a férjem kérte, de én különben már készen állok rá. Tartom én is magam ahhoz az 1-2 évhez, még ha nehéz is. Ha letelik ez a bizonyos időszak, akkor ki hozza majd szóba? Vagy ez hogy működik? Én már nem is nagyon szeretném megemlíteni neki, nehogy úgy érezze, hogy erőszakos vagyok és nem szeretném, ha a végén azért mondaná ki, hogy vágjunk bele, mert megunta a "nyavalygásomat". Nyavalygás alatt azt értem, hogy már párszor a tudtára adtam, hogy szeretnék babát és úgy érzem nem tudok vele még 3-4 vagy több évig várni. Mondtam neki, hogy sajnos egyik napról a másikra kialakultak az ösztöneim és erről nem én tehetek, nem tudok a hormonokkal mit kezdeni, így érzek. Én is jobban örülnék neki, ha ez még várt volna pár évet. Ezt úgy mondom, hogy mindig is azt mondtam, hogy majd ráérek 30 körül szülni vagy később, csak azt sosem gondoltam volna, hogy évekkel előbb jön az érzés. :( Ezt így szépen elmondtam neki, meg azt, hogy arra kérem, hogy próbáljon megérteni, álljon mellettem, én meg megígérem, hogy türelmesen kivárom az időt.



2016. ápr. 4. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vártam a férjem miatt, mert fiatalabb nálam másfél évvel, és egyébként is huszonévesek voltunk/vagyunk. Én 24 évesen éreztem, hogy mehet, mondtam is neki, de mindig is arról volt szó, hogy előbb esküvő, aztán azt mondta, még egy évet tomboljunk, és utána jöhet a baba. En ezt elfogadtam. Összehazasodtunk mikor ő 24,én 25 voltam, és legnagyobb meglepetésemre ő mondta 2 héttel utána, hogy akkor vágjunk bele. Végül sikerült is egyből, de sajnos nem maradt meg a terhesség, így majdnem ugyanannyi idő telt el, mintha betartottuk volna az eredeti tervet. 9 hónapos kislányunk van :)
2016. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így eléggé monológnak tűnik. Ő mit reagált erre?
2016. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es,


annyit reagált, hogy persze ő is szeretne, de ahogy írtam ő még ki szeretné várni azt az 1-2 évet. Most hogy ki szeretné várni ezt a pár évet emögött meg elég sok indok állhat. Meg lakáshitelünk is van, ami nem kevés, nyilván nehezebb így is. Viszont a kettőnk keresetéből simán fel lehet nevelni 1 gyereket.

Annyit mondott még, hogy viszont akkor nem fogunk tudni külföldre menni, de én mondtam neki, hogy nekem jó a belföld is. Meg baba előtt még ő is szeretne egy nyaralást. Arra is rákérdeztem, hogy esetleg nem áll rá még készen, de azt mondta, hogy igen. Persze én is egyetértek azzal, hogy oké éljük ki magunkat stb, de mi már kiéltük, mert voltunk már sok helyen kettesben és már jó pár éve együtt vagyunk.

2016. ápr. 4. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Mi úgy beszéltük meg, hogy legyen meg nekem is a diplomám, aztán hajrá. Közben dolgoztam, egzisztencia megvolt, házasok is voltunk egy éve, mikor véletlenül összejött.

Örültünk neki, mert pár hónappal később már tudatosan terveztük volna. Így csak annyival volt nehezebb, hogy az első trimeszter rosszullétei közepette államvizsgáztam, nem bírtam fent maradni tanulni, stb, de utólag nézve jó volt ez így.

2016. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves korom óta vagyok együtt a férjemmel, az első években egyértelmű volt hogy még egyikünk sem szeretne gyereket, amíg tanultunk. Aztán 24 évesen összeházasodtunk, dolgozni kezdtünk, de én albérletbe nem akartam gyereket vállalni, így még pár évet dolgoztunk, utaztunk, buliztunk, majd vettünk egy saját házat. 27 évesen a férjem már nagyon mondta hogy már jöhetne a baba, én még egy kis időt szerettem volna gyerek nélkül is az új házban élni, meg utazni, így 28 évesen született meg az első babánk, előtte közösen megbeszéltük hogy abbahagyom a fogamzásgátló szedését stb.

Ugyanígy a 2. gyerek előtt is közösen megbeszéltük hogy mikor jöjjön a 2. baba (az mindig is egyértelmű volt mindkettőnknek, hogy szeretnénk másodikat is)

Szerintem erre nincs szabály, hogy melyik félnek kell felhoznia a témát és mikor. Az a jó, ha nyíltan, bátran megbeszélitek ezt is egymással (ahogy mindent egy jó házasságban). Arra azért vigyázz, hogy ha mondjuk ő azt mondja hogy még 1 évet szeretne várni, akkor ebből ne legyen 5 év, mert mindig hiteget, halogatja. 1 év még teljesen belefér. Mindennek van határa, de egyébként közös kompromisszumnak kell lennie, de fontos, hogy azért nagyjából hasonló legyen az elképzelésetek.

2016. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vártunk, mert bár már dolgoztam főállásban, mellette egyetemre is jártam, és nem szerettem volna, ha az államvizsgával egyidőben érkezne a baba, vagy hogy halasztani kelljen, amikor már olyan kevés volt vissza. Plusz ahhoz, hogy két év gyed-em legyen, szintén várni kellett még egy kicsit, illetve így magasabb összeget is kaptam.

A saját lakás nálunk nem volt szempont, mi nagyon jól elvoltunk albérletben is, és most, két gyerek mellett jött csak el az ideje a saját lakás vásárlásának, mert mostanra lett fix, hogy ebben a városban szeretnénk maradni.

Nagyjából tartottuk is magunkat a várakozási időhöz, bár végül két hónappal korábban elkezdtünk próbálkozni, mint a kitűzött idő. De igazából tök mindegy volt, mert másfél év, és orvosi segítség is kellett ahhoz, hogy sikerrel járjunk.

2016. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly nyáron házasodtunk, nálunk is feltétel volt a saját lakás és az esküvő. (Én 26 vagyok, a férjem 35)

Ha a férjemen múlt volna, akkor már az esküvő után rögtön belevágtunk volna szerintem, azonban én jelentkeztem egy tanfolyamra, ami tavaly szeptemberben kezdődött, és jövő júniusban fejezem be ha minden jól megy, így kitoltuk a gyerekvállalást közösen megbeszélve. Mi konkrétan megbeszéltük, hogy jövő január-februártól már próbálkozni fogunk, ugyanis nem biztos, hogy egyből össze fog jönni,(sosem lehet tudni), és júniusig azért nem szeretnénk várni. Ha pedig sikerülne az első 1-2 hónapban, az sem baj ha pocakosan megyek az utolsó vizsgáimra. :) De a férjemen látom, hogy ő már nagyon szeretné a babát, talán jobban rá van pörögve a témára mint én. :)

2016. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Diploma, munkaviszony, kertes ház volt a sorrend. Utóbbi nem volt feltézele, csak pont találtunk egy jót és azt már el akartuk intézni.

Igen, tartottuk az időt, bár nem volt könnyű várni. Azóta már 2 gyerek van és így csináltuk jól.

2016. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!