Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek, hogy oldjátok...

Többgyerekesek, hogy oldjátok meg, hogy a nagyok nyugodtan tudjanak játszani vagy elvonulni?

Figyelt kérdés
Harom gyerekem van, a kicsi 2.5 eves, a nagyok 6 es 8. Nekik mar lenne igyenyuk a kicsi nelkul, nyugiban lenni, vagy olyanokat jatszani, ami a kicsivel nem megy. Pl tarsas vagy gyongyozes. A kicsi sajnos rombol, szettur, belemaszik, felborit. Ha bemennek a masik szobaba, utanuk megy. Probalom lefoglalni, de csak rovid ideig megy, plusz sokszor hianyolnak a jatekbol, pl tarsasnal. Hogy lehet ezt jol megoldani?
2017. ápr. 13. 13:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Apuka nincs?

Vagy a kicsinek egy elkerített rész ami tele van játékokkal és ott ellenne?

2017. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

:)

nálunk ugyan más a korcsoport, de hasonló a gond. 6 hónaposok kúszik mászik mindent taperol elvesz szétszed kibont rámol pakol. A nagy 3 éves lesz, már szépen eljátszik egyedül, elmélyül a dolgokban, mindent órákig nézeget, nála nincs olyan hogy "most megnézed aztán add oda légyszives a húgodnak" mert a huginak ugye azonnal kell, ő meg órákig játszana az adott dologgal.

Én nem tudom másként megoldani mint hogy nekik adom a teljes figyelmemet, amíg az egyik jól el van addig a másikat lefoglalom. Nekem ez csak így megy. A nagy mellett még szépen vittem a háztartást, a kertet, főztem takarítottam stb. Kettő mellett már be kell látnom, hogy nincs mindenre időm (takarítónőt hívok de a többit egyenlőre megtudom még csinálni), főleg mert a pici testi épségére is figyelnem kell jelenleg a szokottnál jobban hiszen most kezdi elérni az alsó dolgokat a lakásban. Így tehát én ezt csak úgy tudom megoldani hogy kiszolgálom az igényeket: mikor kinek mire van szüksége...ha a nagy elvonulna, lefoglalom a kicsit...ha a nagy velem játszana, a kicsinek adok valamit ami leköti stb

2017. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Apa nincs?
2017. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Termeszetesen van apuka, mondjuk sokat dolgozik, de ha itthon van, sokat foglalkozik veluk. (Mondjuk nekem az sem jo erzes, hogy nekik az emeletre kell elvonulniuk, hogy tudjsnsk jatszani, nekem meg addig kutya kotelessegem egy oran keresztul lent tartani a kicsit). A gond, hogy a kicsi is mar nagyon szeret a nagyokkal bandazni, igy folyton mrgy utanuk, hiaba ajanlok izgi jstekokat neki. Es egy 2.5 evest mar nem lehet elkeriteni, jarokaba tenni...
2017. ápr. 13. 14:19
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen időszak.


A nagy ül az asztalnál az egyik szülővel, a kicsi a lábuknál játszik a másikkal. Mi így csináljuk.

Plusz a kicsi alvásidejében csak a nagyokkal játszok.

2017. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hat igen, ilyen idoszak... Csak nalunk ugye mar barhova felmaszik a kicsi, szoval neheznek erzem. De majd megno. Tervben volt meg egy, de ugy erzem, kitolas lenne a nagyokkal meg egyszer ezt a nyuglodest vegigjatszani.
2017. ápr. 13. 14:38
 7/19 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy közben ugyanabban a szobában lehetne a kicsivel "társasozni": dobjon, lépegessen vagy dominó.
2017. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Arnyalja a kepet, hogy eleg sokat vagyok egyedul a lurkokkal.
2017. ápr. 13. 14:54
 9/19 anonim ***** válasza:

Megértem, h zavar a helyzet. Nálunk még 1 van, és pont emaitt szeretnénk kis korkülönbséget, h ne szakadjon szét a család, a nagynak ne legyen terhére a kicsi és még sorolhatnám a több inkodot.

Nálatok tökéletesen kirajzolodik a nagyobb korkülönbség hátránya.

Probáld a kicsi szemével is nézni a dolgokat, neki nagyon rossz lehet, h ki van rekesztve, és ezt érzni is. Én ezekt az elfoglalságokat a kicsi alvásidejében csinálnám, vagy akkor amikor már alszik este. napközben amikor mindenki otthon van, valami olyat kéne játszani, ami mindenkinek egyformán jó.

2017. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azert egy 2 es fel eves nem olyan pici. Nem kell hagyni, hogy mindent szetduljon. Ha probalkozik, raszoltok, elzavarjatok onnan. Neki mar meg kell erteni.
2017. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!