Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Besokkaltam! Ugye nem vagyok...

Besokkaltam! Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

Figyelt kérdés

Van két fiam 5 és 2 évesek. A nagyobbik ovis, de csak ritkán tudom vinni, mert elkap mindent, és hazahozza. Most is egyhetes betegségen vagyunk túl. Az ovisom sokszor megbánt, mert semmibe vesz, meg sem hallja, ha mondok vagy kérdezek valamit, vagy nagyon rondán válaszol, megengedhetetlen stílusban. A kicsi meg nyakig benne van a dackorszakban.

Próbálok türelmes lenni, de aztán elpattan bennem valami, és üvölteni kezdek.De már nem bírom. Segítségem nincs, vagyis van, amikor megjön a férjem,de amúgy egész nap le sem ülök (most van a kivétel), és pokolian érzem magam fizikailag, meg lelkileg is (mert úgy érzem, hiába mondok-teszek szépen bármit, lepereg róluk.) Gyakran összeverekednek, összevesznek, értelmesen nem hajlandók játszani, amit én nyújtok, az uncsi. Már szinte sosem mosolygok, belefásultam. Nem így képzeltem az anyaságot. Persze nagyon szeretem őket, nagyon...mégis békétlen az otthonunk. Elnézem a játszótéren a többi anyukát, kisgyereket. Tök higgadtak, mosolyognak...soha nem hallok őrjöngő hisztit, üvöltő szülőt meg pláne nem. Egyedül lennék ezzel?


2017. ápr. 16. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szia, nem vagy ezzel egyedül, 5 es 2 éves fiaim vannak. Átérzem a helyzeted! És vívódom, mert sokszor kikészítenek, máskor meg elolvadok tőlük és nagyon vágyom 3. gyermekre. Sajnos a Husvét sem mulik el hiszti és kiabálás nélkül. :-(
2017. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Ezt miert kerdezed meg ketnaponta ?
2017. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Vidd oket friss levegore, rokonokhoz, hivj baratokat. A napi panaszkodas mire jo?!
2017. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Szoktál kimozdulni? Kicsit feltöltődni? Lehet, nem ártana.
2017. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem és a gyerekeimnek szerencsém van, mert van türelmem kezelni a hisztiket. 2 és 4 évesek. A naggyal nincsen igazán gond, viszont a kicsi extra hisztis. Mástól hallottam már, hogy nem láttak még olyan sikítósan hisztizős gyereket, mint a lányom és még nem láttak ezt ilyen mosolygósan kezelő anyukát. Nekem bejött az, amit itt pár anyuka tanácsolt más anyukáknak. Ezeket a tanácsokat még a második gyerek előtt elkezdtem magamban tisztázni, az elsőnél nem volt ilyenre szükség.

Amikor kezdődött ez a nyűglődés, tombolás a boltban, itt-ott, nagyon nehéz volt, de mosolyt erőltettem magamra és halál nyugodt hangon beszéltem vele. Láttam a családban is más anyáktól, hogy amikor a gyerek sírni kezdett, hisztizni, anyuka még jobban ráüvöltött és akkor szabadult el a pokol. HISZTIRE NEM MEGOLDÁS AZ ŐRJÖNGÉS! Csak párszor próbálnák ki az ilyen anyák, hogy erőt vesznek magukon és szerencsétlen gyerekkel nem kiabálnak, mikor láthatóan neki sem jó a helyzet. Persze, gondolom, hogy ettől a választól semmit sem fogsz máshogyan csinálni. De jobb hiszti közben nyugtatni a gyereket, mint indulatkezelési gondokkal rendelkező anyát játszva belelovalni a helyzetbe. Rengeteg ilyet láttam. Amikor az enyémen rajta van az ötperc, azért is nyugodt maradok. Legalább egyikőnk maradjon normális.

Egyébként én egy rendkívül türelmetlen és akaratos típus vagyok, de van amikor a személyiségünk térnyerése a legnagyobb hátrány! Nekem is van olyan - általában este- hogy azt érzem megbolondulok. De ilyenkor kimegyek az udvarra, pár másodpercre és gondolok valami egészen másra. Lehet betegesnek tűnik, de ez van, ahogy lehet megpróbálom elfelejteni, hogy aztán higgadtan tudjak velük beszélni. Nekem úgy látszik, hogy te nem tudod kezelni a gyerekeidet, ők meg nem tudnak téged. A kérdés az, hogy kinek is ez a feladata ?

2017. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Itt is 5 es 2 eves gyerekek es besokallt anyuka, tobboldal valasszal.....ez is te vagy?

2017. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem. Nem kérdezek minden nap!

Nem az én kérdésem!!

2017. ápr. 16. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Kedves anyatárs, azzal nem vagy egyedül, hogy két kicsi gyereked van és nincsen segítséged. Azzal sem, hogy kicsit besokalltál és elfáradtál:)

Az viszont mindenképpen figyelemre méltó, ahogyan az érzelmi állapotodat jellemzed. Hogy már nem tudsz örülni, mosolyogni, ki vagy égve.

Az üvöltés meg időnként belefér, de ha rendszerré, szokássá válik, az nagyon nem jó, mert a gyerekekben feszültséget kelt, ez pedig táplálja a viselkedésproblémákat. Kialakul egy ördögi kör, játszmák sorozata.

Tanács helyett inkább kérdeznék: Milyen szereped maradt még az anyaságon kívül? Hol vagy TE , mint egyéniség, mint lélek, mint individum? Van-e hobbid, ami kikapcsol és feltölt? Ha nem, akkor miért nem? Hogyan vagy képes saját magadat képviselni akár a férjed mellett is?

Az anyai kiégés első számú táplálója az elmagányosodás és a szerepbeszűkülés. Mindkettő ellen lehet védekezni. A férjedet jobban bevonni (érzelmileg is), a szerepeidet kitágítani tudatosan. (nő is vagy, feleség és egyéniség)

Ha saját magadat nem tiszteled, nem szereted, azt a gyerek is megérzi . Ha rondán beszél, megengedhetetlen stílusban, akkor mi történik? Van-e következménye? És annak van, ha mindezt a korlátok, konvenciók betartásával teszi? Pozitív hozománya? Milyen minta van előtte? A párod hogy beszél veled? Hogy reagál, ha a gyerek pimaszkodik?

Ezek nagyon fontos kérdések.

2017. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!