Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Majdnem 10 éves kisfiút...

Majdnem 10 éves kisfiút egyedül hagynál lakótelepi lakásodban nappal 4-5 órára?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz 10. A lakótelep normális környék, a lépcsőház is korrekt, semmi gond a lakókkal. Tényleg át kell vinni még ekkora gyereket valakihez, nem lehet egyedül hagyni délelőttől kb. délután 2-3-ig? Tehát úgy 4-5 órára? A kisfiú roppant okos, értelmes.
2017. márc. 17. 08:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Minket nem vittek át sehova. Sőt, a húgom akkor volt 7,5 éves, amikor én 10. Két gyereket otthon hagyni nagyobb rizikó, mert "megölik" egymást.
2017. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Gyerektől függ.

Fel kell készíteni rá, akkor nincs gond.

2017. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Azért tartom én is túlféltésnek, mert ennyi idősen már minket is egyedül hagytak a szüleink. Csak nálunk nincs gyerek, és nem tudom, hogy ennyit változott a világ, hogy ennyivel jobban kell vigyázni/figyelni a gyerekekre, vagy épp csak ez az anyuka lihegi túl a dolgot.
2017. márc. 17. 08:20
 4/27 anonim ***** válasza:
52%

12 év alatti gyereket nem hagyhatsz egyedül, kiskorú veszélyeztetése. Ha egy "kedves" szomszéd feljelent, a minimum, hogy védelembe veszik, de akár a családból is kiemelhetik a gyereket, ha túlpörög a családgondozó.

Mindegy, hogy a 10 éves, mennyire érett, szabály az szabály.

2017. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%

Nem hagynek egyedul, eszembe sem jutna.

8, 14, 17 eves gyerekeim vannak.

2017. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egész délelőtt nekem is soknak tűnik.

De nálunk 1-2 órát egyedül van. Váltó műszakban dolgozunk az apjával. Szóval én elmegyek 1 kor apa fél 3 3 ra ér haza, vagy fordítva.

2017. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%

Buntetendo, tehat ha valamelyik szomszed feljelent erte, akkor el is vehetik a gyereket. Kell ez nektek ?

A 80 as evekben azaz 30-40 eve meg masok voltak a torvenyek.

2017. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
És az is normális, hogy az öt perc sétára levő iskolába viszik meg mennek érte úgy, hogy még csak úttesten, de még csak parkolón sem kell keresztül mennie? Parkolón csak akkor megy keresztül, ha kerül.
2017. márc. 17. 09:04
 9/27 A kérdező kommentje:
Az az bocs, akkor ez az utóbbi kérdésem felesleges, ha törvény kötelez, hogy nem lehet magára hagyni...
2017. márc. 17. 09:06
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

Tévedésben vagytok, Magyarországon nincs ilyen törvény, hogy ne lehetne 12 éven aluli gyereket egyedül hagyni! Valamiért elterjedt ez, pedig ilyen előírás csak Angliában van. Ettő persze még ha a gyereknek valami baja esik, amíg egyedül van, megbüntethetik a szülőket.

Én sem hagynám magára ilyen sokáig. Rövidebb ideig, mondjuk amíg leugrom a boltba, már igen.

2017. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!