Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdekelne valami? Akik úgymond...

Érdekelne valami? Akik úgymond betáraznak a tesztekből, ezt hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy ilyen olyan 10-20 darabos csomagos tesztet vettek, meg vaterás, stb. Most komolyan nem értem minek annyi? Ha egyszer késik, jó időben vagytok együtt, akkor egy teszt is elég lehet, amikor már pár napja késik. Vagy nektek minden hónapban késik, ezért kell a rakat teszt, ahelyett, hogy orvoshoz mennétek? Nem vitázni akarok, de ha valaki ésszerű magyarázatot ad, hogy minek ez, azt megköszönöm.

2017. ápr. 17. 10:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

Esszeru magyarazat nincs.

Ezek a nok minden egyes honapban 8-9. dpo-tol pisilgetnek a csikokra esz nelkul, aztan ha 10. honapban lesznek terhesek, az also hangon kb. 60 teszt. Sot, van koztuk, akinek megjon me meg ugyis tesztelget mert bebeszeli maganak a hanyingert....

2017. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%

Ja, es lemaradt: ha pozitivat tesztelnek, attol meg ellinek utana naponta is egyet-egyet ket hetig hogy erosodik-e.


En egyetlenegyet teszteltem. Piszok halvany lett, de tudtam hogy az is terhesseg szoval nem csinaltam tobbet, mentem a dokihoz.

2017. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
Altalaban aki idaig eljut, annak vagy hosszabb ideje nem sikerul, vagy hormonproblemaja van, vagy van a multjaban elvesztett baba. Egyik sem konnyu helyzet.
2017. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ez nem igy van, itt gyakorin mar rengetegen elso (!) probalkozasos honaptol tesztelgetnek, ketnaponta van kerdes hogy "most kezdtunk el probalkozni......" vagy "elso honapunk elesben....." es a kerdes a 7-8-9. dpo-ra vonatkozik, aztan ok naponta tudositansk az aznap reggeli negativ tesztrol. Van olyan aki elso honaptol havonta visszajar helyzetjelenteni, tart vagy 20. tesztnel.

Turelmetlenseg, ennyi.

2017. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

Erdekesek a hozzaszolasok... Angol baba forumokon szoktam olvasgatni, de sehol sem talaltam olyan konmenteket mint itt. (Es ezt nem jo ertelemben irtam). En pl ovulacios tesztbol eleg sokat hasznalok egy honapban. Hogy miert? Mert az elso fel evben amioor probalkoztunk azt hittem hogy a ciklusom 14 napja korul van ovulaciom mint az atlagnak. Aztan ahogy elkezdtem a teszteket hasznalni (tobbet egy nap, mivel nem minden napszakaszban mutat pozitivat), kiderult hogy a 14 helyett a 22ik nap korul ovulalok, 8-10 nappal a kovetkezo verzesem elott. Ez pedig szorosan kapcsolodik a terhessegi teszt "maniamhoz", mivel csak 8-10 nap van a beagyazodasra, igy eleg kicsi az eselye hogy ha pozitiv is az elso tesztem megmarad a magzat.

Szivbol orulok azoknak akik az elso tesztnel lattak a pozitivat, de ez nem jelenti azt hogy mindenki igy van ezzel. Ha mar tobb mint egy eve probalkoznal sikertelenul, megneznem hogy te is csak egy tesztet csinalnal e amikor kesik. Vagy ha esetleg mar vesztettel el magzatot a terhesseg elejen es benned van a felsz hogy mi van ha most is ez lesz. Ha tesztelsz minden nap legalabb latod hogy meg mindig pozitiv, nincs semmi baj.

Ha idegesitenek az ilyen kerdesek akkor egesz egyszeruen ne olvasd el oket, lapozz tovabb es orulj neki, hogy neked nem kell azt atelned minden honapban amit a kerdezoknek.

2017. ápr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
Mikor tesztelgettem nem sikerult. Jott egy elfoglalt honapom egyszer voltunk együtt es babás vagyok :)
2017. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! A szívemből szóltál! Ugyan ezt írtam le én is, erre sorba kitöröltették az üzeneteimet! Mi itt igazságot nem követelhetünk! Mi vagyunk itt azok a "zakkantak" akik türelmetlenek! Én csak annyit kívánok az ilyen embereknek, akik megszólnak minket, hogy éljék át egyszer ők is ezt! Kíváncsi lennék mennyit nyüszkölnének 2 év sikertelenség és vetélések után! Hozzáteszem én soha nem írtam ki kérdést ilyesmivel kapcsolatban, de megértem azokat akik megteszik. Egy korábbi üzenetemben ezt már leírtam csak aztán rejtélyes módon eltünt: Ha nem tetszik az ilyen jellegű kérdés akkor lépjetek tovább,ne nyissátok meg,ne olvassátok el, és azonnal megoldódik az életetek ezen problémája!
2017. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

15, ha minden no megvarna, hogy kessen par napot legalabb, vagy akar egy hetet is, sokkal kevesebb teszt is eleg lenne, igy ertettuk. Es az en tortenetem:


Volt egy vetelesem. Meghozza ugy, hogy 4 (!) teszt lett pozitiv, naponta erosodtek. Mert a forumok azt irjak, tesztelgess allandoan hogy erosodik-e....szoval amelyiknap mar a legerosebb volt, verezni kezdtem es elment.


Ezert kovetkezo terhessegi gyanumnal mar esszel csinaltam: MEGVARTAM hogy kessen. Csinaltam EGYETLEN tesztet.

O megmaradt :)



Szoval aki elkeseredik, nem feltetlen lesz hobbitesztelo. Illetve masik tanulsag: megvarni az elmaradt verzes napjat! Ugyanis ha en nem varom meg, hanem elotte levo honapikban is tesztelgetek mint a veszett, lenne az egy pozitiv mellett kb. 15 negativ is. Mire lett volna jo? Nekem pl. semmire.

2017. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

Miert hiszik azt a nok akik itt kiakadtak mert roluk szol a kerdes, hogy mindenki tesztelget orrba-szajba, aki atelt mar tragediat?? En is veteltem mar, de attol a logika es a biosztudasom nem tavozott belolem!


Azert, mert elvesztettem egy babat, attol meg tisztaban vagyok azzal, hogy nem attol leszek terhes ujra, hogy havonta "lovogetem" a teszteket....vagyos multidoben irom, tisztaban VOLTAM azzal, hogy ha mar kesik, akkor teszt. Nem mindenki porog be a tesztelesre a tragedia miatt, attol nem lesz hamarabb senki terhes mert 7. dpo-tol csikra pisil naponta.....

2017. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Ja es a legujabb orulet: lh teszttel tesztelgetnek hcg-t...magyarul "jostesztelnek" nehanyan...ez mar tenyleg sajnos a vegso stadiuma a ragorcsolesnek, a totalis ertelmetlenseg. Lassan lakmuszpapirra pisiles terjed el szex utan egy oraval, mert egyszer valakinek elszinezodott es kiderult, hogy terhes....

En aztan tudom milyen erzes varni a babara, a jozan eszem valahogy megis megmaradt es ez jo, ezt kivanom mindenkinek!

2017. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!