Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdekelne valami? Akik úgymond...

Érdekelne valami? Akik úgymond betáraznak a tesztekből, ezt hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy ilyen olyan 10-20 darabos csomagos tesztet vettek, meg vaterás, stb. Most komolyan nem értem minek annyi? Ha egyszer késik, jó időben vagytok együtt, akkor egy teszt is elég lehet, amikor már pár napja késik. Vagy nektek minden hónapban késik, ezért kell a rakat teszt, ahelyett, hogy orvoshoz mennétek? Nem vitázni akarok, de ha valaki ésszerű magyarázatot ad, hogy minek ez, azt megköszönöm.

2017. ápr. 17. 10:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Én 50 db-os lh tesztet és 30 dbos hcg tesztet vettem anno. azért, mert 10 dpo-n már elkezdtem tesztelni, és a ciklus 8. napjától naponta 3 lh tesztet csináltam.
2017. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Lehet naponta, napi többször kíváncsiak a negatív vonalra. És hogy min többször láthassák, jol betáraznak.

És ha pozi is, akkor megint a negatívat várják hogy halványul e, hogy lehessen mit kérdezni, min aggódni.

Aztán kitalálják hogy azon is lehet aggodni hogy 12. hétig még bizonytalan hogy megmarad es fóbiásan ebben ringatják magukat hogy legyen min görcsölni és alá is támasztják okot is keresnek mellé hogy volt már missedabja.

2017. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Ezeknek a tesztcsíkoknak 50-100 Ft darabja, nem tétel. Van, aki minden hónapban már a 9. Dpo-tól tesztel. Vagyis egy ciklusban elfogy simán öt-hat.


Én amikor elkezdtünk próbálkozni, vettem két vizeletsugaras Facelle tesztet. Amikor nagyon gyanús volt már a hőm, 14. Dpo-n 37,4-et mértem, elhasználtam az egyik tesztet, erős pozitív lett. A másikat el sem használtam. Előző terhességemnél azért használtam el kettő tesztet, mert az első nagyon halvány lett.


Nem vagyunk egyformák. Szerintem is kár a késés előtt tesztelni, de sokan nagyon türelmetlenek, esetleg szükséges hormonpótlás miatt kell hamar tudniuk, ha baba van. Persze a fő ok az olcsó teszt és a türelmetlenség.

2017. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%

szóval

Negatív beállítottság szó szerint

2017. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Nincs rá észszerű magyarázat. Valaki bélyeget gyüjt valaki teszteket vesz. Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni hogy tesztelget vagy sem. Nem a te pénzedet költi rá hanem a sajátját. Én például kétszer rendeltem 15db-os csomagot ami 6 euróba került. Ha a patikába veszek tesztet ott 1 darab kerül annyiba. Nem mindegy.És így a 30 darab teszt kiszolgálta a próbálkozós időszakot, és megúsztam 12 euróból.A megmaradt teszteket pedig átadtam a barátnőmnek. 😊 A másik pedig az hogy képzeld vannak olyanok akiknek nem működik tökéletesen a testük! Ők sajnos gyógyszert kell szedjenek ahhoz hogy babájuk legyen!Ők azért tesztelgetnek mert nem biztos hogy volt egyáltalán peteérésük, és mivel az emberi test kiszámíthatatlan,soha nem lehet tudni hogy mikor mi történik odabent! Örülj neki hogy ezt neked nem kell megtapasztalnod és nem kell megszenvedj azért hogy babád legyen!
2017. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%
1-es vagyok, nem tudom, miért 0% hasznos a válaszom? Képzeld el, hogy én nem tehettem meg, hogy várjak pár napot késés után, hogy teszteljek, mert a legelső, leghalványabb pozitív tesztnél már orvoshoz kellett mennem hormonpótlásra! Csak mert szerinted felesleges, az nem azt jelenti hogy másnak nincs rá szüksége.
2017. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az ilyenekre gondoltam például:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


Nem azokra, akiknek eleve problémásabb lehet a teherbeesés, azoknál érthető.

Persze, nem is arra értettem, hogy az olcsóbbra kijövő tesztet veszi meg, és úgy táraz be, hanem aki tényleg szinte elhasznál havi 10 tesztet, már a 7.dpo-tól, már a menzesz előtti napikban, nincs hormonális baja, egyszerűen minden hónapban már nemvárt előtt ellő 2-3 tesztet, következő hónapban ugyanígy.

2017. ápr. 17. 11:09
 8/24 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon rossz a szövegértésed. Leírtam az első válaszomban is, hogy azért vettem ennyit, mert már korán elkezdtem tesztelni. Ezen mi nem számít válasznak neked?
2017. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk a leglényegesebb? Hogy miért kezdél korán tesztelni? Ezek szerint te nem értetted a kérdést.
2017. ápr. 17. 11:28
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

En csak a sajat esetemrol tudok beszamolni. Kulfoldon elunk, itt draga egy teszt, neha latogatunk csak haza, ezert sokat vettem. Voltak hormonproblemaim, valamint egy utazas is ettol fuggott, ezert amilyen gyorsan csak lehet, tudnom kellett, hogy uton van-e a baba. A ciklusaim eltero hossza miatt, es mert nem homeroztem, nem ovuteszteltem, csak korulbelul sejtettem a fogantatas idejet. Az atlag ciklushosszhoz merve 2 nappal korabban kezdtem el emlekeim szerint tesztelni, igyis csak par nappal kesobb lett pozitiv, ket napom volt lemondani az utat.


Szerintem nagyon is ertheto, es esszeru tesztelni, ha nem is a 1ö., de a 12. dpo-tol, mert nem mindenkinek mukodnek jol a hormonjai, es jobb, ha az nem azon az aron derul ki, hogy hosszu idot var a babara a par, mert lett volna tobbszor is mar baba, de pl. progeszteronpotlas kell, vagy a pajzsmirigyet rendbetenni. Ilyenkor megnyugtato tud lenni, hogy a teszteken a masodik csik erosodik. Ez eleg esszeru magyarazat volt?

2017. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!