Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szégyen, hogy ilyen...

Nem szégyen, hogy ilyen neveket engedélyeznek? Egyáltalán ki ad ilyet magyar gyereknek?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve olvastam az anyakönyvezhető nevek listáját. A lányig már el sem jutottam.


Achilles, Aladin, Anakin, Árkád, Atlasz, Béni, Boromir, Brájen, Dagobert, Dzsúlió, Frederikó, Frodó, Gida, Hannibál, Izrael, Jukundusz, Manó, Nyikoláj, Oresztész, Rokkó, Szpartakusz, Vulkán, Zeusz


2017. ápr. 18. 20:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Achilles, Beni, Mano, ezer eve vannak.
2017. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%
Brájenről... nemrég kérdezte egy roma kolléga, mi lesz a kisfiunk neve. Ősmagyar név, amiről persze ő még sosem hallott, végül annyit szólt rá, az ő fiának is ritka neve van: Brájen. Kissé fel voltam háborodva, hogy hogy is gondolja ezt összehasonlítani, de hagytam a dolgot. Újabban úgyis a Brájen a "divatos név".
2017. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Achilles kivetelével mind nagyon gáz....

Achilles meg ezelött 30 éve is volt, abból kiindulva, hogy 1 osztálytársam, es egy évfolyamtársamat is így hívták, és én is majdnem az lettem.... ez akkor menő lehetett.

2017. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Kandidat kihagytad :) Kedvenc nevem :)))) Ki nevezi el a gyereket egy gombas fertozesrol??? :)
2017. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

A Manóval és az Izraellel semmi bajod nem lehet, a Manó 100-120 évvel ezelőtt egy igencsak felkapott magyar név volt idehaza, az Izrael pedig bibliai eredetű, Jákob Istentől kapott másik neve.


És nem szégyen. Szerintem inkább a szabad névválasztásban testesüljön meg a demokrácia és a liberalizmus, mint a szexuális züllésben, a trágárságban, meg abban, hogy a mai 12 éves lányok abortuszra járjanak... ezek az igazi gondok!

2017. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem 1997-ben volt Oresztész nevű osztálytársam. Természetesen roma.
2017. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

4-es: ezt ajánlom figyelmedbe, akkor talán nem írsz többet ilyen hülyeségeket:


[link]

2017. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Ezek közül sok név nagyon nem új keletű(még ha Neked az is).Achilles_igen régi,Béni szintén,Izrael,Manó,ezek is.Oresztész,Szpartakusz,Zeusz.Ezek is ógörög/latin nevek,semmi,de semmi gond velük!A Nyikoláj(szerbül),magyarul Miklós!Ezzel meg mi gondod?!

Summa summarum:az általad felsorolt nevek döntő többsége teljesen rendben van!

2017. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

7-es, Neked pedig et ajanlom, kicsit szelesitem a latokorodet:

[link]


A kandida egy nagyon xar betegseg, ismeretsegi koromben van aki szenved tole idorol idore. Attol hogy Te nem ismerted, sajnos eleg gyakori. Tolem jelenthet fenylot es ragyogot is, attol meg egy ocsmany belfertozes latin neve, magyarositva pedig K-val irjak mint a neked ezek szerint tetszo lanynevet.

2017. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%
miért nem olvastad el a lányneeket? Így lemaradtál olyan csemegékről, mint Kandida, Hatidzse és Psziché! (Érted??? hogy hívnak kislányom? Szabó Psziché :D)
2017. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!