Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elítélendő, ha valakinek...

Miért elítélendő, ha valakinek a férje fontosabb, mint a gyereke?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 20. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Mert a gyerek kiszolgaltatott és az anyja a legfontosabb az életében. Ha ez nem kölcsönös, az kirívó. Mint a suliban. Nem lehet valakinek olyan a legjobb barátja, aki mást tart a legjobb barátjának.
2017. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, ez miben merül ki. Kifejtenéd?
2017. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Hú ez, így fura kérdés.


Èn híve vagyok annak(és nálunk így is müködik), hogy mindenki ugyan azon a szinten van. A priorítást nem egy személy kapja, hanem egy szituació adja.


Pl sokszor hallom, hogy csak a gyereknek egy túrorudi más nem kap, mert nem engedhetjük meg, de a gyereknek jár az.

Ezt elítélem, a gyerek is meg tud lenni túrorudi nélkül, inkább legyen mindenkinek kenyér.

Igen is van olyan szitu amikor a gyerek háttérbe szorul.


De apuka sem kap sört, ha nincsen pénz túrorudira.


De ez a beszédben is. Apuka éppen munkájáról beszél ,imkor a gyerek megjelenik és elkezd valamit mondani, akkor leintem, hogy most apa beszél. De ugyan ezt megteszem, ha a gyerek mesél fontosat és apa az ö apróságával közbe szól.

2017. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
A férjed megvan nélküled is. A gyereknek rád van szüksége. A házasságok fele válással végződik, az élettársi kapcsolatoknak pláne...akkor miért tartsam fontosabbnak a férjem a gyerekemnél? Bármikor elcsábíthatja egy fiatalabb nő, de a gyerekeim életem végéig ott lesznek nekem. Feltéve, ha normálisan neveltem őket...ami biztosan nem lehet igaz, ha a férjem az első az életemben.
2017. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy meg, ha választanod kellene a férjed és a gyereked között akkor a férjed választanád?? Pl mint a Sophie választásában, tudom hogy az egy film és hogy ott két gyereke közül kellett választania az anyának, de ha megkérdeznék hogy kinek mentenéd az életét akkor a férjedet mondanád?
2017. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem fontos a férjem, de nincs rá garancia, hogy mindig jó lesz a házasságunk. Bármikor véget érhet, miatta vagy miattam. A gyerekem pedig mindig a gyerekem lesz. Számomra ő az első. Nem ítélem el, ha valaki nem így gondolja. Maximum meglep, de különösebben nem érdekel.
2017. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A ketto erzelmi viszony teljesen mas, egyaltalan nem lehet, erdemes es kell osszehasonlitani.
2017. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Keresztény embereknél az első Isten,a második a férj,a harmadik a gyerek.Ez így van a bibliában.A gyermeket azért kaptuk,hogy szeressük és a jóra neveljük és hogy együtt boldogok legyünk,de nem a tulajdonunk.Senki nem valakié,minden ember Istené.
2017. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Az nem jó, ha fontosabb. Az egyensúlyt kell megtalálni.

Sok házasság pont azért megy tönkre a gyerek születése után, mert anyuka "elfelejti", hogy van egy férje is.

Az, hogy veszély esetén kit mentenék, ebben az összefüggésben hülyeség. Nyilván az ember a gyereket menti, merthogy apuka jó esetben tud magára vigyázni. De még ez is összetettebb ennél, a vészhelyzettől is függ.

Nagy vonalakban a #3-assal teljesen egyetértek.

2017. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem elítélendő szerintem. Nekem a 65. házassági évfordulójukat megélt nagyszüleim azt tanították, hogy a gyerek elmegy, tehát aki állandóságot akar, az ültessen diófát. Azaz a gyerekünk átutazó az életünkben, nem lesz velünk örökké, és nekünk ösztönöznünk is kell a szárnyait és az önálló életét.


Míg a házastársad egy életre szól.


Ez nem jelent érzelmileg más hőfokot, pusztán a dolgok valódi helyén kezelését.

2017. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!