Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érett vagyok a gyerekvállalásr...

Érett vagyok a gyerekvállalásra? Vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük a babát, sokat beszéltünk már róla.

Nagyon szupernek találom,a cuki pocakot meg a kicsi babát. Imádnám a pici pociját lábacskáját puszilgatni. Gügyögni, mászni látni.

De ezek csak a romantikus részek.

De látom a a kevésbé ideális dolgokat is.

A szüléstől félek nagyon, utána a sok éjszakai ébrenléttől meg, hogy egy ember majd tőlem függ és mi lesz ha beteg és nem viszem orvoshoz mert úgy gondolom otthon is meg lehet oldani és nem. Vagy leesik elesik mert egy pillanatra nem figyelek.

Vagy később oviban suliban valamit elrontok.

Szóval attól félek rossz anya leszek még ha a legjobbat akarom is.

Ez normális? Vagy még nem vagyok érett csak ha ezeket legyőzöm magamban?

(Bocsi a hosszúságért)


2017. ápr. 25. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Ne, ne, még ne!
2017. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen nem. Van egy iszonyatosan idealizást képed a gyerekvállalásról, aminek semmi köze a valós dologhoz. Képezld el magad az én helyembe: 9 hónapig csak feküdtem, minden nap hánytam, volt hogy 15ször is egy nap, kórházban voltam hetekig kiszáradással. A szülés közben majdnem mindketten meghaltunk, vérátömlesztés kellett nekem, a baba annyira besárgult hogy 2 hétig voltunk a kórházban. Most hogy jön a foga naponta 3 órát alszok. Rengeteget ébred mostanában, és nincs olyan, hogy nem kelsz fel hozzá. Enni alig akar, szintén a foga miatt. Szóval ne, várj még. Meg amúgy is, neked érettnek kell érezni magad, nem mástól várni a megerősítést.
2017. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Úristen 2# amit te leírtál az a lónak a túlsó oldala amit sajnálok de ne ijezgesd a kérdezőt.

Szerintem minden normális anya elgondolkozik ilyeneken a terhesség előtt után közben. Ha már érzed hogy szeretnél babát akkor vágjatok bele nyugottan nem leszel rossz anya olyan nincs hogy rossz anya(itt tekintsünk el a drogos alkoholista gyerekeketgyártok de az utcán nőnek fel anyukáktól).

2017. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ezeken a dolgokon mindenkinek el kell gondolkodnia, aki gyereket vállal. Semmi rosszat nem jelent, ha aggódsz ezek miatt, mert nagy felelősség, és könnyelmű az az anyuka, aki kijelenti, hogy vele minden rendben lesz, mert ő mindent tud, mindenre fel van készülve. Az ilyen szülők esnek jó nagyot. És főleg igaz, hogy egy jó anya ezt a tényt nem jelentené csak így ki magáról, mert nincs joga hozzá. Ennek agyerek az elmondhatója.

Én inkább az érettség jelének látom, hogy a negatívumokat, hátrányokat is szem előtt tartod. Kell is!

A kilenc hónap erre van, hogy hozzászokj a gondolathoz, megbarátkozz a szülés és a nehézségek gondolatával, és még sok mással.

Én a helyedben addig várnék csak, amíg nem akarod határozottan, a nehézségek ellenére is. De ezeket akkor sem szabad majd könnyelműen félresöpörni.

2017. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Ilyesmikre minden terhes nő gondol, jó esetben. Mi sokáig próbálkoztunk, mire sikerült, és a pozitív teszt után mégis ijesztő volt kicsit a gondolat, rögtön eszembe jutott minden, ami húzós lesz majd.

Úgy tűnik, te készen állsz rá. Ha akarjátok mindketten, hajrá!

2017. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha már ilyenen gondolkozol, hogy érett vagy-e, akkor az vagy. ;) Különben letojnád! :)
2017. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen van egy rózsaszín köd a gyerekvàllalás kapcsán. És igen, az egyik legnagyobb és legnehezebb feladat egy nő számára még akkor is ha a terhesség és a szülés során minden rendben van. Ez a könnyebbik rész szerintem. Miután megszületett egy gyermek felelős vagy érte minden téren és nincs olyan hogy most neked ehhez nincs kedved. Nekem rossz alvó volt nappal és éjjel is a kisfiam, nagyon szenvedtünk a fogzással és pár betegségen is túl vagyunk. Volt már elesés, leesés és vérző száj és megszàmlálhatatlan éjszakázás. DE ez mindezekkel együtt a legszebb dolog egy nő életében történhet vele. Olyan erőt, kitartást ad neked az új helyzet amire nem is gondoltál hogy képes vagy rá. És azért van rózsaszín köd is mert míg pici azért édes amikor kicsi akkor meg azért. Ahogy rád nevet, oda bújik vagy amikor mondja hogy szeret. Nem tudod rosszul csinálni, nem tudod elrontani. Kell egy kis idő mire az anyai ösztön beindul de utána fogod tudni mit hogyan reagálj le, hogy most tényleg kell e orvos vagy sem. Fura dolog ez az ösztönös cselekvés de igen is működik. Ha el tudod fogadni hogy az anyaság nem csak boldogság és öröm hanem áldozat és sok fáradtság akkor készen állsz rá. Még annyit hogy mikor megszületett a kisfiam azt mondtam hogy soha nem lesz kistesó. Nehezen tudtam elfogadni az új helyzetet ahol nem én irányítok hanem egy pár hetes kisbaba. Kellett segítség is ehhez pszichológus személyében. És utána szépen minden a helyére került nálam. Most 24 hetes terhes vagyok úton a kistesó. Tudom hogy nem lesz könnyű, ellenben nehéz lesz egy 2,5 éves és egy újszülött gyerekkel, de alig várom hogy itt legyen és újra babázhassak úgy hogy tudom milyen nehézséggel jár ez. Elnézést hogy kicsit hosszú lett. Remélem tudtam segíteni.
2017. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hittem ezen a dilemmán csak én aggódok ennyit. Mármint szeretném a babát csak aggódok, hogy helyt állok e majd ha valami gond van és jók lesznek e a megérzéseim.

Segítségem lenne azért, ha nem is állandóan mellettem, de anyukám 4 gyereket szült és 20 évig dolgozott bölcsődében (most ment nyugdíjba). Őt akár éjjel is felhívhatom, nagyon jó a kapcsolatunk.

Tényleg segítettetek, már elhiszem hogy ez egy természetes aggódás.

2017. ápr. 26. 09:17
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Persze hogy természetes ;)

Én a vérvételektől tartottam a szüléstől annyira nem :D pedig nem ment egykönnyen.26 voltam mikor Megszületett.nagyon jó alvó vagyok féltem a felkelésektől de simán megy,egyszer kel fel max fél óra mire megetetem aztán alszunk tovább gond nélkül.

Aztán ösztönszerűen jönni fog ám minden :) nagyon jó érzés.

Sokan anya fél megfogni,pelenkázni,öltöztetni stb...

Sok sikert és nem kell félni mert sodródni fogsz az árral(főleg szülésnél.nem fogsz azon rágódni hogy vajon bekakilsz-e)

Az meg hogy beteg a gyerek és otthon kikúrálod.. Nála nagyon fontos hogy ne legyen hetekig beteg és ne legyen szövődmény Úgyhogy jobb ha elviszed dokihoz és nem te gyógyítgatod.

2017. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ameddig a legkisebb kétséged is van, semmiképpen ne vállalj gyereket!

A gyerek nem játékbaba és nem kiskutya.


Nagyon sok rossz család van, ahol elkapkodták a dolgot és a gyerek is, szülők is szenvednek e miatt.

2017. jún. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!