Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fullyukasztasrol mi a velemeny...

Fullyukasztasrol mi a velemenyetek? Mennyi idos korban erdemes vagy esetleg majd dontse el kesobb maganak, ha nagy lesz?

Figyelt kérdés

A csaladban minden lany babanak ki volt lyukasztva a fule mar par hetesen.

Kulfoldon elunk, es itt nem szoktak babafulet lovetni.

Egy evben 1x jarunk haza, most megyunk majd nem soka, 6 honapos lesz, es nem tudjuk hogy ki lovessuk-e a fulet, vagy ne.

Neha az igen, neha a nem fele hajlunk.


2017. ápr. 27. 10:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%
Az enyémnek 2 hetesen csinálták. Nem fájt neki. Onnan tudom, hogy föl sem ébredt rá. Most 2 éves lesz, nézi a tükörben, mondja, hogy szép, és közben mutogatja, hogy anyának is van, és boldogan mosolyog. Húúúúú, milyen szörnyűséget műveltem! Ja, nem.
2017. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
25%

Nem, csak kilyukasztottad mas ember testet ...

igen, 2 evesen nekem is tetszett, de 30 eve gyulolom a lyukat a fulemben ! Majd kerdezd meg a gyereked 25 ev mulva.

2017. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, amíg felnő az a gyerek, elég sok dologban döntesz helyette, aminek maradandó nyomai, következményei lehetnek. Nem gondolom, hogy egy fülbevaló, vagy az utána maradt észrevehetetlen kis lyukacska lenne élete legnagyobb tragédiája.
2017. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém is olyan 5 évesen kérte, hogy lyukasszuk ki.
2017. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
67%

Mi nem csináltattunk neki fülbevalót. Nekem lyukas a fülem, 10 éves korom óta nem volt benne semmi, de a lyuk persze ottmaradt, ráadásul felemás, mert "kicsit" máshogy nez ki a fülem huszonévesen mint pár naposan, így egyik sem sikerült jó helyre...

Főleg az esztétika miatt döntöttünk úgy, hogy várunk. Majd ha a lányunk szeretne, lesz neki.

2017. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
40%

#11

Igen, kilyuggattad a gyereket testét csak azért, hogy csillogós dolgokat tehessen a fülébe, hogy nagy hangsúlyt kapjon a külseje. Gondolom, ezt fiaddal nem tetted/tennéd meg.

Az elv és a tett is szörnyű.

2017. ápr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
77%

Szerinted szörnyű. Szerintem meg nem. Én is kaptam babakoromban fülbevalót, 29 évesen is örülök neki, és szívesen hordok fülbevalókat. Mint a legtöbb nő. Nem tudom, mi a baj ezzel. Fiam nincs, elvileg nem is lesz, de nem, nem lyukasztanám ki a fülét, mert ebben a korban lánynak nézik miatta. Később, ha felmerül az igény, természetesen lehetne neki, a férjemnek is van.


A különbség kettőnk közt, hogy én nem ítéllek el azért, mert te mást gondolsz, és nem állítom be úgy, mintha "szörnyű" ember, vagy valami ámokfutó lennél. Pedig te sem vagy jobb amúgy, ugyanúgy a saját elved szerint cselekszel, mint én. Sőőőt, van némi ítélkezés is abban, hogy "csillogós dolgokat tehessen a fülébe, hogy nagy hangsúlyt kapjon a külseje". Mert ugye akkor már nyilván csak valami divatmajom idióta lehetek, aki a lányából is azt csinál.

2017. ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
17%

#17

Nem, nem "divatmajom idiótának" tartalak. Hanem valakinek, aki arra trenírozza a lányát, hogy dekorálja magát, mint egy karácsonyfát annak árán is, hogy kilyuggatja a testét, mert ENNYIRE FONTOS, hogy a külseje nagyon hangsúlyos legyen, hiszen nő.


Valamint elítélek mindenkit, aki a gyereke lelkét vagy testét károsítja. A füle kilyuggatása dekorációs célzattal duplán az.


Ez nem saját nevelés elv kérdése: objektíve tűt szúrattál/pisztollyal lövettél lyukat a gyereked testébe dekorációs céllal. Igen, AZÉRT, hogy csillogós dolgokat aggass a fülébe. Ugyanis EZZEL A CÉLLAL TETTED.

S ami még szebb: nem látod ennek a káros üzenetét.


Mindezt én mélyen elítélem. Persze, jogod van hozzá, hogy ezt tedd a gyereked testével.

2017. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%
Lanyaimnak ki van lovetve. Nagylanyom 3evesen nagyon szeretett volna maganak! Huga is kapott meg 3 eves kora elott mert neki is nagyon tetszett. Azota sincs a fulukkel semmi gond es orommel fogadnak egy ket pici uj fulbevalot..
2017. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%
#18: nem trenírozom semmire, még csak nem is vagyok ilyen nőcis nő egyébként. De nem tudom, miért baj, ha egy nő (vagy akár férfi) bármilyen módon dekorálja, hangsúlyozza a külsejét, hogy jobban nézzen ki. Ennyi erővel ne járj fodrászhoz, ne szedd a szemöldököd, és ne öltözködj csinosan, csak azért, mert nő vagy. Ez is csak "dekorációról" szól, nem? Arról, hogy előnyösebbé teszed a külsődet. A fülbevaló ugyanerről szól, nem kell ezt annyira túldramatizálni szerintem. Ha 5 évesen azt mondja, szeretne fülbevalót, és akkor lyuggatod ki neki, az sem jobb, mert ennyi idősen nem tud megalapozott döntést hozni, ugyanúgy megbánhatja később. Csak akkor már fáj is neki, piszkálja, nehezebben gyógyul.
2017. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!