Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fullyukasztasrol mi a velemeny...

Fullyukasztasrol mi a velemenyetek? Mennyi idos korban erdemes vagy esetleg majd dontse el kesobb maganak, ha nagy lesz?

Figyelt kérdés

A csaladban minden lany babanak ki volt lyukasztva a fule mar par hetesen.

Kulfoldon elunk, es itt nem szoktak babafulet lovetni.

Egy evben 1x jarunk haza, most megyunk majd nem soka, 6 honapos lesz, es nem tudjuk hogy ki lovessuk-e a fulet, vagy ne.

Neha az igen, neha a nem fele hajlunk.


2017. ápr. 27. 10:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
38%
A 18-as számára is világos, hogy a te testeddel azt csinálsz, amit akarsz. Egy 5 éves vmivel egyértelműbben fejezi ki magát, mint egy kéthetes és biza, ha megbánja is, már az ő döntése, nem a tied.
2017. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
28%

#20

Ne keverd a szezont a fazonnal! Semmi köze ennek az igényes ruházathoz, ápolt külsőhöz.


Ez a test átlyukasztásáról szól. Az csillogós tárgyak magára aggatása miatt egy gyerek testének a kilyukasztásáról szól.


Semmi köze ahhoz, hogy valaki jár-e fodrászhoz vagy ápolt-e a külseje. Arról szól, hogy egy LÁNYgyereknek annyira a legfontosabb része a külseje, és az arra való csillogós tárgyak aggatása, hogy magatehetetlen csecsemőkorban már tűt kell döfni a fülükbe, annak hangsúlyozása érdekében.


A testük csecsemőkori kilyukasztása sem nagy ár azért, hogy csillogó dolgok legyen rájuk aggatva.

2017. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%

Te valami szektás vagy, vagy mit?

Annyi baromságot hordasz össze, hogy az már gáz.

2017. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
7%

#20

Nem, nem teszi előnyösebbé a külsődet a fülbevaló. Hanem azt jelenti, hogy a tested kilyuggatása árán is kell csillogó bizsu a füledbe, hiszen lány vagy, ennyit érsz: FONTOSABB a csillogás a füledben, mint a csecsemőkori testi épséged.

AZÉRT jelenti ezt, mert ezért cselekedsz így a lányod rovására. Ugyanis ennek egyéb oka nincs.


Hát, az én gyerekeim külseje tökéletes. Ápoltak, egészségesek ÉS okosak. Ez utóbbit hangsúlyozzuk rajtuk,a tiszta, ápolt külsőben. Ami nem annyira fontos, hogy lyukat vágjak bármelyik szervükön vagy testrészükön miatta. Soha nem tennék olyat, mert elítélendnőnek tartom a gyakorlatot. A miértek a 18-ban.

2017. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
42%

#23

Nem, 23-as nem vagy "szektás". Csak nem döfetek tűt a csecsemőm testébe játszásiból. Elképesztő, milyen szektás alakok vannak ezen a világon: nem lyuggatják a lánygyermekük testét!


Hívjuk rájuk a gyámügyet menten!

2017. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
83%
De egy 5 évesét már ki lehet ugyanabból az okból? Vagy egy 3 évesét? Tudod, ebben a korban nem azért dönt így, mert jól átgondolta, hanem mert a többieknek is van csillogó izé a fülében, ennyi. Különben attól, hogy van fülbevalója, nem csak a külseje van hangsúlyozva. Ő is ápolt, igényes, okos, értelmes gyerek, és sokkal kevesebben foglalkoznak a fülbevalójával, mint azzal, milyen okos.
2017. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

#26

Majd felnőtt korában maga eldöntheti, kilyuggatja-e a testét. Én addig nem lyuggatom, amíg az én felelősségemre van bízva.

2017. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
86%
Értem. Az 5 meg 3 éves példáját azért írtam, mert többen írták, hogy nem akartak dönteni helyette, de ennyi idősen kérte. Szerintem az sem jobb, mert elmondani ugyan el tudja egyértelműen, de nincs mögötte alapos mérlegelés. Akkor már valóban értelmesebbnek tartom a te megoldásodat, hogy amíg neked van döntési jogod, addig nincs fülbevaló. Annak ellenére is, hogy én alapból nem értek egyet a nézeteiddel.
2017. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
97%
Elég értelmesen, többször megbeszéltük az 5 évessel, mivel jár, sokat gondolkodott rajta. Már 9, akkor is hagyom, hogy azt vegyen fel, amit akar, ha nekem nem tetszik. Nyilván abban, hogy az elég meleg legyen, nincs kompromisszum. :-)
2017. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a valaszt, akar lyukasztas parti akar nem,


DE


nem ertem, miert kell nekiesni valakinek, csak mert mas a velemenye, es csak a sajat mondonkankat fujni. Felhaborito.


Te nem lyukasztod, mas igen, MI KOZOD HOZZA? En a fullyukasztasrol kertem volna csak velemenyeket ( akar ellene, akar mellette), nem pedig a hozzaszolok velemenyenek a velemenyezeset...

2017. ápr. 27. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!