Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az egyedülálló...

Szerintetek az egyedülálló anyukák vagy a kapcsolatban élő anyukák vannak többen?

Figyelt kérdés
Én egyedülálló anya vagyok, és a legtöbb anya ismerősöm a korosztályomban (20-25 évesek) is nagyrészt egyedül állóak. Illetve amikor még iskolás voltam, 25-en jártunk a képzésre, és ebből 4-nek voltak együtt a szülei. Szóval az én környezetemben sokkal több az egyedülálló anya. Szerintetek is így van vagy ti mást tapasztaltatok?
2017. ápr. 27. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
én a 30-as korosztályt képviselem, és nálam 10ből 9 házasságban él. Nem szeretnék párhuzamot vonni az életkor - válás között, úgyhogy inkább nem teszem :) egy biztos, a barátnőim jó része 5-6 évet legalább együtt élt a párjával gyerekvállalás előtt.
2017. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte mindenki házas, a gyerekeim ovis-sulis társai között kb osztályonként 1-2 aki elvált (azaz 30-ból 1-2). 25-45 közti szülők, Buda. De jó kérdés, megkérdezem majd a tesóm is, ő kőbányai :p.
2017. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb gyermek a környezetemben házasságba született, és teljes családban él. Harmincasok vagyunk, ennek is lehet hozzá köze, azt gondolom.

Budán élünk.

2017. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Kulfoldon elek, 30 folotti vagyok. Egyedulallo szulo, ismeroseim kozott 2 van, de a masik 50 csaladban el.

Sokan vagyunk, de megis kevesen.

2017. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Az én korosztályom a 30 feletti anyák. Ismerőseim közül mind házasságban vállalt gyereket és együtt is van az apukával.

Munkahelyemen vannak 40-es, 50-es anyák és 60-as nagymamák is. 25-en vagyunk a csoportban, ebből 23 anyuka (vagy már nagymama) és csak 1 egyedülálló van.

2017. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Az ismerőseim többsége 35-40 körüli, szinte járványként terjed a válás.

8 elvált anya, 3 a gyerek apjával együtt, 2 új házasságban.

Hiába éltek együtt 5-6 évet.


Szerintem ennek se a korhoz, se a gyerekvállalás előtt eltöltött időnek nincs sok köze.

2017. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem is ez a tapasztalatom, hogy a huszonéves anyukák nagyrészt egyedülállóak, aztán a 30as anyukák házasok, de pár év múlva a 35-40 éves anyukák szinte mind elváltak. Kisiskolás koromban is, amikor anyukám volt 37, az osztálytársaim szüleinek nagy része elvált volt, pedig ők is akkor 30-38 körül voltak. Amúgy én 22 vagyok, 5 éves kapcsolatba szültem babát, és az exem csak úgy lelépett, pedig ő jövő hónapban lesz 30. Szóval a kor nem sokat számít szerintem sem :/
2017. ápr. 27. 17:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3-a vagyok: De, számít a kor. Abban az esetben, ha bölcs belátással és párkapcsolati érettséggel társul. Egy kapcsolat mélységéhez vagy a mindkét fél valós gyerek iránti vágyának semmi köze ahhoz, hogy hány éves a kapcsolat, mielőtt gyerek születik.


A válások sokkal inkább amiatt vannak, mert már x ideje együtt vannak, ideje házasodni/gyereket vállalni, vagy csak az egyik fél nyomja, a másik belenyugszik, majd kilép.


Nálunk a negyvenesek sem elváltak.

2017. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy nem elváltak, de milyen a házasságuk? Nekem nincs egyedülálló anyuka ismerősöm 25-35ig van a baráti társaság, de mindegyikük kapcsolata/házassága pocsék, a gyerek a fő összetartó erő. Nincs szex, pénzügyi gondok, hűtlenségek, exek, veszekedés és duzzogás hetente.


Őszintén úgy érzem, hogy egyedülálló anyaként kiegyensúlyozottabb az életem.

2017. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
(Budai értelmiség)
2017. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!