Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom elhagyott terhesen....

A párom elhagyott terhesen. Szeretném a nevére kerülne a gyerek. Az apaságival nincs gond. A kérdés- ha nem házasság/válás- hogy kell intézni a gyerektartást és a felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés
Mert azzal hogy apasági nyilatkozatot tesz egyenértékű szülői jogokat kap.
2017. ápr. 30. 01:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
17%

Tudok olvasni, nyuszika. Neked is megy? Ezt ugyanis te írtad : "Azt is tudd, hogy 3 éves koráig nem vagy köteles vele elengedni egyedül, addig csak 3asban (esetleg nagyszülők, de a lényeg, hogy veled együtt) lehet kapcsolatot tartani. (persze elengedheted őket pl. sétálni, de köteles nem vagy rá). "

Köteles vele elengedni, hacsak nincs róla bírósági ítélet, hogy csak és kizárólag felügyelet láthaás lehet. Ilyen ítéletet pedig nem hozhat más, csak a bíróság.

2017. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
14%
ember, mit nem értesz azon, hogy NEM a felügyelt láthatásról beszélek????? azt te keverted ide, nem is igazán értem, hogy minek. És a kérdésnek a lényege se ez volt.
2017. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
45%
Akkor mmégis miről beszélsz, okoska? Honnan szedted azt az orbitalis baromságot, hogy a gyereket nem viheti el 3 éves koráig és csak az anya jelenlétében láthatja? Nincs ilyen
2017. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
17%
Oké. Nincs ilyen. Igazad van. A mostani és a másik 3 gyámhivatal csinálta rosszul, ahol én dolgoztam. Biztosan. Kérdező, a 8 napos csecsemőt is viheti, nyugodtan.
2017. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
42%

Persze hogy viheti. Miért ne vihetné? Az apja. Ha apasági nyilatkozat van, pontosan ugyanannyi joga van az apának a gyerekhez, mint az anyának. Viheti a gyereket. Ahogy az na is viheti.Majd ha a bíróság dönt a lathatasrol, akkor abban lesz szabályozva, hogy mikor, mennyi időre. Addig pont úgy, ahogy anyuci, apuci is viheti magával.


Amúgy miután az istennek se ismered el, hogy baromságot beszélsz, meg azt is elarulom, hogy az apasági nyilatkozat nem csak 30 napig érvényes és elég nagy idióta az, aki azt állítja, 30 napnál régebbit nem fogadnak el. Az apasági nyilatkozat ugyanis az első pillanattól a gyerek szuleteseig érvényes, nem visszavonhato, nem megvaltoztathato irat. Ezt a gyamhivatali ügyintézés is elmondja amikor megjelenik előtte a pár. Dehat ezt ugye illene tudnod kedves gyamugyes dolgozó.

2017. máj. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

nem azt írtam, h meddig érvényes, hanem, hogy az ITTENI KÓRHÁZ NEM FOGAD EL 30 NAPNÁL RÉGEBBIT. Nem tudok mit kezdeni az értetlenségeddel és nem is írok többet, ha a kérdező kíváncsi valamire még majd feltesz másik kérdést, mert itt már 2 oldalon keresztül csak a te kötekedésedet olvassa, aki lehet, hogy a törvényt elolvastad, de hogy a gyakorlatban nem láttál közelről sem gyámügyet, sem határozatot (hogy szűkítsem a kört, saját megállapodást határozatba foglaló iratot), az is biztos.

na szevasz

2017. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
78%
A kórház sem írja felül a törvényt, drága.
2017. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
12%
Értem. És apuka meg is szoptatja az anyatejes babát. Ész megáll.
2017. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
12%
Az nem a baba érdeke, hogy tápot egyen, és ezért nem vihetnek el egy csecsemőt, mert az anyja tudja etetni. Nyilván tapintású is sokan felnőttek, de az csak kényszerhelyzetben és nem ideális.
2017. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
12%
Tapszert akartam írni.
2017. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!