Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori jelenség...

Mennyire gyakori jelenség hogy a gyermek születésével a házasság összeomlik?

Figyelt kérdés
Régen se volt tökéletes a kapcsolatunk, sokat veszekedtünk, de a gyermekvállalás előtt 1 évvel már nagyon jó lett, úgy tűnt hogy minden rendben lesz,ezért is vállaltunk gyermeket. A terhességem egy álom volt minden szempontból. Viszont mióta megvan a gyerek állandóan veszekedünk mindenen. Mikor egy vitát lezárunk kezdődik is a következő. Nekem szülés utáni depresszióm van, ami az elején nagyon durva volt, mostmár kicsit jobb. De nem tudom hogyan lehetne megmenteni a kapcsolatot, egyszerűen semmiben nem értünk egyet.

2017. máj. 3. 12:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
nem voltunk házasok de szétmentünk. szintén szülés utáni depresszióm van, gyógyszert is szedek, orvoshoz járok. az exem úgy érezte hogy ez mégsem kell neki és meggondolta magát. a gyerek 4 hós kora óta kétszer láttam összesen.
2017. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nézd vissza magadban mitől javult meg a helyzet a szülés előtt. Próbálj magadba nézni. Talán volt szex, csinosabb voltál, többet foglalkoztál vele, több idő volt magatokra. Nem azt mondom hogy most ez van csak azt, hogy szülés után ezek a gondok rontják meg a kapcsolatot, én is csak olvastam... Írtál a depressziódról. Egy férfit egy szomorú nő eléggé tud irritálni. Ez viszont tapasztalat. A férjem rühelli mikor be vagyok fordulva. Olyankor nem hogy segít de látom hogy egyenesen irritálom, ami persze nem oldja meg a depresszióm. Sőt!

Ilyenkor leszarom. Keresek olyan dolgokat az életemben amik motiválnak és boldoggá tesznek, amiben örömömet lelem. Nekünk feleségeknek nem szabad a férfünktől várni a megváltást/segítséget/boldogságot. Ezekből csak elég keveset tudnak nekünk adni. Mégiscsak férfiak :)

Egy idős néni az esküvőmön azt mondta: "jányom fogadd meg jól, a boldog házasság titka hogy egyszerre csak egyikőtök legyen haragos"

Szóval nehéz, de ha felbasz, hagyd rá (hisz férfi :) minthogy tovább mérgezzétek a helyzetet.

30/L

2017. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%
2-es, az a kedvencem a válaszodban, hogy csak a nőben keresed a hibát. fel sem merül, hogy akár a férfi is megváltozhatott.
2017. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Én csak 2 hónapja szültem, de azóta többet sírtam mint eddig valaha. Mi sem vagyunk amúgy összeházasodva. A párom biztos nem lépne le ha szakítanánk, nagyon szereti a gyereket. Külföldön élünk, ha szakitunk nem fog beleegyezni hogy hazaköltözzek a gyerekkel, itt nem szeretnék pedig maradni. A depressziómat pedig nem merem kezeltetni, mert ha véletlenül gyerek elhelyezésre kerül a sor akkor ez nem fog túl jó fényt vetni rám. Teljesen kétségbe vagyok esve.
2017. máj. 3. 12:45
 5/37 anonim ***** válasza:
33%

"Szülés utáni depresszióm van... "


Kövezzetek meg, leszrom, de ha már ennyit vártad azt a gyereket, ès minden csodálatos volt, akkor hogy a pi.tsába van időd depressziósnak lenni?

Vagy eddig sem volt csodálatos minden, csak a nesze semmi kapcsolatra, majd lesz valahogy jelleggel vállaltàl egy gyereket, a pasid meg magasról tesz rád/ràtok?

2017. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom ráhagyni mert olyan dolgokon veszekszünk ami a gyermeket is érinti, ő így látja jónak, én úgy, nem értünk soha egyet, és egyikünk se tudja a masik igazát elfogadni.
2017. máj. 3. 12:48
 7/37 anonim ***** válasza:
69%
Először mindenkinek magában kell körülnézni, rendet tenni. Ha ez megvan akkor jöhet csak utána a többi. Ha nem ez a sorrend akkor csak vádolás és kifogás a másik hibáztatása van a több konfliktust szül. Én nem így élek. Én először végigjátszom magamban mi az ami változott miattam. Mi van ha csak én segíthetek azzal hogy én vizsgálom meg a dolgokat és én javítom is ki. Ez után jöhet az hogy " szívem, én most megpróbálok mindent, nézd, változtam, próbálj te is mert úgy látom hogy ezt és ezt már csak te tudod kijavítani"
2017. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

#5

A depressziót nem választottam, az jött magától...és nem idő kérdése, hogy van-e rá időm vagy nincs...ez egy szörnyű állapot, csak az érti aki benne van/volt

2017. máj. 3. 12:50
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
12:47 Olvass utána elsőnek is, hogy mi ez. Ez a hormonok miatt alakul ki, nem azért mert a kismama szerette volna vagy bármi baja is lenne
2017. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
13%

Tènyleg?? Hormonok miatt alakul ki??

Akkor minden nő kötelezően szülès utáni depresszióban szenved?? Csak van, aki tudja kezelni, van aki meg belesüllyed??

2017. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!