Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltál volna erre a...

Hogyan reagáltál volna erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Tanúja voltam egy esetnek, ahol két különböző módon próbálták felnőttek rendezni az alábbi esetet. A sikeres megoldást nem akarom előre lelőni, de érdekelne, hogy ki hogy oldaná meg a helyzetet.


Adott egy 9 éves fiú, aki iszonyú sírós, taknya-nyála egybefolyós, artikulátlanul üvöltős hisztit vág le, mert most azonnal szeretne egy áhított tárgyat megvásárol(tat)ni.


Két megoldási próbálkozást láttam, az egyik csak tovább mélyítette a konfliktust, míg a másik teljesen megoldotta és a fiú a végén már mosolygott, nyugodt volt.


2017. máj. 5. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

nincs 9 évesem viszont van egy 3 éves dackorszakosom...ha üvöltős akarom hiszti van, nem engedek! hagyom hogy kidühöngje magát majd elmondom hogy az adott dolgot miért nem lehet. éd hatarozott vagyok vele, nyugodt, kedves, de nem engedek. az ilyen tipusu hisztinek nem szabad engedni.

nyilvan a kedves anyuka ezt mar 3 eves koraban sem igy csinalta, ennek koszonheto hogy 9 evesen egyaltalan elofordul még ilyen jellegu hiszti.

2017. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt, komolyan elgondolkodnék a nevelési képességeimen, ha 9(!!!) évesen így viselkedne a gyerekem. Dackorszakban előfordul, de ennyi idősen tudnia kéne, hogy így nem viselkedünk. Másrészt, megmondanám neki, hogy emiatt a viselkedés miatt, amit itt levágott, MOST nem kapja meg, ugyanis egy 9 éves bőven tudja már, hogy ha egyszer ki tudott valamit hisztizni, máskor is megy, ha előadja ugyanezt. Viszont esetleg felajánlanám neki, hogy bizonyos feltételek mellett máskor megkaphatja, amennyiben befejezi a cirkuszolást.
2017. máj. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
9 éves???? Beteg volt? Autista vagy ilyesmi.bdackorszakosom nekem s volt 3 is, de ezt a szitut nem tudom elképzelni
2017. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon meglepődtem volna, mert ennyi idősen artikulátlanul üvölteni, és hisztizni nem elfogadható. Se az, ha a gyerek nincs vele tisztában, hogy az van, amit a szülő mond, ezért fölösleges is a hiszti.

Amíg kicsi a gyerek (ilyen viselkedéssel max 3), szépen el szoktam neki magyarázni, hogy egy dolgot választhat, ha megkapta, nincs további válogatás, illetve ha épp egyet sem választhat, akkor is nézelődik, de meg van neki magyarázva, hogy a te macid stb sokkal szebb, aranyosabb, jobb, és a gyerek is belátta, hogy valóban így van.

2017. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is furcsa ez a viselkedés egy 9 éves gyerektől, kíváncsi vagyok a megoldásra. Nyilván nem engednék ilyen viselkedésnek. Ha valami nagy dolog, akkor felajánlanám, hogy megkapja valamilyen alkalomra, pl.szülinapra, karácsonyra. Vagy megbeszélném vele hogy gyűjtsön rá.
2017. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy egy átlagos, értelmes gyerek, bár a családjában gyakoriak a veszekedések a szülők között. (Verbális, nem fizikai.) Emiatt gondolom, hogy lelkileg kicsit instabil lehet. De az értelmi képességei jók, 4-es tanuló, az iskolában nincs gond vele.
2017. máj. 5. 21:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen van

Kozlom h menjen nyugodjon le es ha megtette akkor megbeszeljuk amit szeretne ...

Amig hisztis en nem vagyok hajlando semmire, egy nyugodt gyerekkel el lehet beszelgetni

2017. máj. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Légből kapott ötleteim vannak csak, mert az én dackorszakosom soha nem csinált ilyet, simán megérti hogy pl a kabalák visszamennek a tesoik mellé a polcra, a traktor meg a parkoloba a polcra


A hisztiket kizökkentéssel szoktam kezelni, pl jajgatva elbujok hogy segítség, és bujocska lesz belőle, vagy pl legutobb neki dobtam egy strandlabdát, abbol is nevetés, labdázás lett


De pl egy reklámban láttam, hogy boltban mielőtt a gyerek pont kitört volna, anyuka vetette gyorsan földre magát es elkezdett kapálozva hisztizni :) a gyerek csak nézte :)


Szoval tippem nincs, de mindenképp a hirtelen kizökkentésre szavazok

2017. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
2017. máj. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem..roviden tomoren,majd felajanlanam,hogy befejezi vagy kikiserem az autóba..
2017. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!