Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 hónapos csecsemő miért bukik?

10 hónapos csecsemő miért bukik?

Figyelt kérdés

Míg el nem kezdtük hozzátáplálást sokszor és sokat bukott, de a ht-sal ez a probléma megoldódni látszott.Kb. 2-3 hete ismét bukik heti 3-4 alkalommal nagy mennyiséget, bármikor előfordulhat, bukott már főzeléket, tejpépet, tápszert.Ma például ette a tejpépet lassan, kis adagokat adtam a szájába, az egyik kanál után elkezdet öklendezni, na mondom akkor ez most ennyi volt, nem adtam neki tovább, egy pár perc múlva kijött szinte az összes pép.Még ült az etetőszékben, tehát nem mozgás vagy ilyesmi hatásara törtét, nem evett sokat kb.170 grammot (máskor megeszik akár 240-et is, tehát nem ette túl magát), 4 óra telt el a 2 étkezés között, étkezések között nem kapott semmit csak folyadékot.Mi lehet a baj?Esetleg fogzás okozhat ilyet?


Kisebb korában voltunk gasztrósnál, csendes refluxot állapított meg, de ahogy irtam minden nélkül, ht-sal megoldódott.


Egyébként mosolygós baba, a bukás után is megette amit meghagyott...nem is értem.Ahhoz képest hogy mennyit mozog viszonylag jól is gyarapszik, az utóbbi hétben 130 grammot hízott.


Köszönöm



2017. máj. 6. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vezettél be olyan ételt, ami savat csinálna? Vagy volt bármilyen változás az étrendjében?

Az én fiam sokáig bukott kb 14 hónapos koráig. Romlás akkor volt, amikor elkezdtem neki gyümit adni. Mi eleinte nem is adhattunk, az első 2 kiváltott étkezés főzelék volt gasztroenterológus javaslatára. Aztán ahogy vezettük volna be a gyümiket megint sokkal többet bukott. De pl paradicsom is okozhatja, néhány fűszer is, édesség is. Fogzás nem hiszem de semmin se lepődnék már meg. Az enyém kevesebbet evett ha jött foga és szerintem ezért volt, hogy olyankor nem is igazán bukott.

2017. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de semmi újat nem evett már napok óta 😢
2017. máj. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!