Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyámhivatalnak mennyibeldszo...

A gyámhivatalnak mennyibeldszolása ebbe?

Figyelt kérdés

2 éves ikker fiaim vannak. Egyedülálló apa ként nevelem vagyok számon tartva a gyámhivatalban viszont a párommal nevelem a két gyereket aki szintém férfi eddig nem igen volt belőle problémám mivel ezt nem igazán hirdetjük de fél éve komolyabb szintre emeltem a kapcsolatokat vele és megkőtötűk a bejegyzett élettársi kapcsolatot.

Egyik nap be hívták a gyámügyesek felhozták nekem ezt a kapcsolatot hogy tudomást szereztek róla viszont nem értem teljesen hogy nekik pontosan mi közük is van ehhez.Mivel nem örökbe fogadás történt hanem a saját gyerekeimet nevelem így az ö szempontjából sincs semmi jelentősége mivel biológiailag csak hozzám van közük a másik fél csak jelen van az életükben mint nem hivatalos nevelő apa.

Nem egészen Értem hogy a gyámhivatal ebbe miért szól bele ?Amióta ez a bejegyzett élettársi kapcsolat kiderült azóta ránk vannak szállva.Pedig ezt igyekeztem elkerülni.

Tudok esetleg ellene tenni valamit hogy ne foglalkozzanak ennyit velünk ?

Anyák ti mit tanácsoltok?



2017. máj. 6. 19:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
* mennyi beleszólása
2017. máj. 6. 19:50
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi közük hozzá. Egyébként örökbe is lehet fogadni egyedülállóként annak ellenére hogy az ember mondjuk homoszexuális kapcsolatben él, tehát ez nem kizáró tényező.

Így nekik sem lehet kifogásuk ellene. Maximum ha valami egyéb olyan körülmény állna fenn ami a gyerekek fejlődését, testi-lelki épségét sértené. De ilyenről nem írtál, úgyhogy nem tudnak semmit tenni. Maximum ellenőrizhetnek ameddig meg nem unják.

2017. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Hol van az anya?
2017. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló az anya egy nagyon kedves barátnöm aki bevállalta ezt a kedvemért természetesen nem vesz részt a gyerekek életében mivel sosem akart gyereket és lemondott a szülök felügyeleti jogról így én nevelem őket
2017. máj. 6. 20:11
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Ehhez nincs joguk, ha legközelebb behívatnak mond nekik hogy panaszt teszel a felettesüknél, vagy akár az emberi jogok bíróságánál. Bezzeg azokat nem macerálják akik rendszeresen elhanyagolják a gyereket, nem foglalkoznak velük, reggeltől estig óvodában vannak anyuci meg otthon.
2017. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben egyet értek veled.

Inkább a hátrányos helyzetben lévő gyermekekkel kéne foglalkozni nem velünk .

2017. máj. 6. 20:18
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Semmi köze a gyámhivatalnak a szülők szexuális identitásához addig, amíg a gyermekeknek kára nincs belőle...esetetekben nyilván nincs. Mondd meg nekik világosan legközelebb, hogy azonnal tételes listát kérsz arról, hogy mi a gondjuk. Amennyiben ezt nem tudják a fiókból előhúzni, panaszt teszel a felettesüknél zaklatásért. Ha felsorolnak problémát, akkor értelemszerűen meg kell vizsgàlni, hogy azok tényszerűek, vagy mondvacsinált dolgok és ennek megfelelően lépni.
2017. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Megfogadom a tanácsodat.

Semmi olyan dolgot nem csinálunk a gyerekek előtt ami akár csak részben is káros lehet a szellemi vagy bármilyen fejlödésükre.Maximum a puszi de ez semmiképpen nincsen káros hatással a fejlődésükre.

Nem értem mi a problémájuk .

2017. máj. 6. 20:37
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon drukkolok, hogy ezt fejezze be a gyámhivatal veletek. Becsülendő, hogy bevállaltad a gyerekeket, bocs az offért, de hogy bírtál el egyedül az elején egyszerre két babával? Volt segítséged? Nem alábecsülni akarlak, de nekem sokszor egy babával is nehéz, szülői segítséggel is. Ezzel együtt biztosan jó szülő vagy, ez kiderült, ha felelősen neveled őket továbbra is, akkor bízom benne, hogy nem lesz gond, a hivatalnak a többihez nincs köze, az Alkotmány is deklarálja. Olvasgassák! Inkább az olyan eseteket kellett volna megakadályozni, amikor "fénnyel" etették a babát és meghalt.


Nem akarlak bántani, de előfordulhat később is, hogy úgy fogod érezni, többet kell bizonyítanod, ha a gyerekek oviba, suliba járnak majd, ez nem a Te hibád, a társadalom sok tekintetben éretlen.

2017. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló !


Hát iszonyatosan nehéz volt. Volt hogy napokat nem aludtam de tudtam amikor ezt válatam .

Mindig is szeretem volna gyereket és mivel ez a vágyam teljesült megpróbálom a legjobb tudomásom szerint nevelni öket

Már most érzem ezt a nehézségez mivel hétközben mikor dolgozom bölcsibe járnak és nem egyszer kaptam már más szülőktől negatív véleményt rossz szemmel néznek ránk ezért se járunk párommal együtt a gyerekekért meg akarjuk kímélni öket ettől hiszen még nagyon kicsit nem akarom hogy már most megtapasztalják hogy milyen világban élünk

2017. máj. 6. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!