Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon a gyerekkel, de nincs...

Otthon a gyerekkel, de nincs egy barátnőm se és szerintem be fogok kattani, ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Ha rokonok lennének akik atjonnek vagy mi átmegyünk akkor oké...de nincsenek.azok se.

Nincs egy barátnőm se. Itthon leszek a nap 24 órájában és szerintem meg fogok bolondulni.

Ti jártok valahova?


2017. máj. 7. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy fogsz megbolondulni! Én nem a rokonokkal foglalkoztam, hanem jött a jóidő, elkezdtem a babával sétálgatni, és ilyenkor rengeteg más anyukával lehet találkozni! Nem tudom, merre laksz, de szerintem sokkal jobb, ha hasonló cipőben járó anyukákkal találkozgatnál. Ilyenkor mindenki szeret beszélgetni, tapasztalatot cserélni hasonló korú babás anyukával! Utána pedig meg lehet beszélni, hogy legközelebb mikor sétáltok arra, nagyon jó barátságok szövődnek így!!! Mekkora a baba, vag még nem született meg?
2017. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha felkészülsz rá, hogy társaságra lesz szükséged, akkor nem fogsz. Baba-mama klub, jóga, zenebölcsi, stb. sokféle fizetős program van, de mi többnyire csak a környéken bóklásztunk és nagyon sok hasonló helyzetben lévő anyukával barátkoztam össze. Már nagyobbak a gyerekeim, de több barátság megmaradt ezek közül, mai napig összejárunk pedig mindenki dolgozik már. Érdemes nyitottnak lenni. Olvastam helyi FB babás csoportban olyat, hogy pl. 3 hónapos babával anyuka barátkozna a környéken lakó anyukákkal. Sokan írtak neki és egész jó kis társaság jött össze. Második gyerekemmel a helyi anyukákkal (akkor 1 évesek voltak a gyerekeink kb) baba-mama klubot szerveztünk, mindig elmentünk valamelyikünkhöz, vittünk egy kis rágcsát és beszélgettünk. Volt, hogy sétálni mentünk együtt vagy a közeli játszira vagy piknikezni. És ezek az alkalmak szentek voltak, mindig igyekeztünk részt venni rajta (kivéve betegség).
2017. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Mindig leírom, mindig lepontoznak érte. Nem kell otthon ülni állandóan a gyerekkel. Baba-mama klub, torna, ringató, akármilyen babás programot ha találsz, mindketten jól érezhetitek magatokat. Mi a kislányom 3-4 hós kora óta jártunk ilyenekre, kezdetben nézelődött (vagy aludt), aztán ahogy nőtt, egyre inkább kezdett játszani, felfedezni, részt venni a dolgokban. Én közben összebarátkoztam más anyukákkal, akikkel már foglalkozásokon kívül is összejárunk heti 1x valamelyikünknél, így nem vagyok magányos. Csak merj kimozdulni, ilyen helyeken nagyon könnyű ismerkedni, adva van a közös téma :)
2017. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem könnyű,főleg olyannak,aki nem szeret egyedül lenni. Nekem már a második,de pont olyan rossz itthon. Én nem akarok gyerekek közé menni,elég a sajátjaimat hallgatni,nevelni,fegyelmezni. És engem nem érdekel más anyukák tapasztalata,gondjai és pletykái meg főleg nem. Ettől független én barátkozós vagyok,de én ha társaságba vágyom,azért,hogy ne ott is a gyerekről kelljen beszélni. És a legtöbb anya csak versengeni tud,meg a gyerektől beszélni,főleg ha első.

Ettől független klub,ringató,zenés mondókás akármi van,meg torna stb.

Nekem a nagy ovis,a pici 7 hós,vele még ezek nem jók,mert semmit nem csinál még. Torna jó lenne,de hordozni nem szeretem,és a harmadik a pocakban,így az kilőve.

Tehát nem könnyű. El kell menni társaságba,ha te szereted a dolgot,meg otthon hobby.

2017. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Utolso, pacsi, pont ilyen vagyok :)


Attol hogy hallgattam mas anyukak "en bubukam zoldet kakilt", "uuuuu, Te mar nem szoptatsz? Szegeeeeeny..tok beteges lesz", "Bioalmapurwt eszikelunk ma, Te nem piacon vasarolsz???Sparban??hat en nem tennem de Te tudod..." meg a kedvenc: "hi minek veszel uj ruhat neki, en mindig turkalok, az uj ruha penzkidobas ekkora gyereknek."


Szoval en nem anyukaztam. Elfoglaltam magunkat amig ferjem haza nem jott es onnantol vele csinaltunk programokat, illetve baratnoimmel.

2017. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt: attol falnak mentem :)
2017. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanmár, nem mindegyik anyuka ilyen. Tény, hogy vannak ilyenek is, de pl. az a 3, akivel én igazán összebarátkoztam, és akikkel összejárunk rendszeresen, nem ilyenek, tök normálisak. Nem csak a gyerekekről beszélgetünk, bár tény, hogy egy babás foglalkozáson a kiindulópont az, de ha már jobban sikerült megismerkedni, simán feljönnek más témák. Ahogy ti sem szerettek csak a gyerekről beszélni, vannak mások is, akiknek jól esik a változatosság. Csak hát ha eleve úgy álltok hozzá, hogy oda se megyek, mert biztos mindenki gyökér, akkor nem csoda, hogy unatkoztok otthon egyedül.

3-as

2017. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mi ujonnan koltkztunk oda ahol most elunk.babazni. akkor még egy baratnom se volt. aztan seta kozben leszolitott egy csaj meglerdezte mennyi idos a babam (neki is akkor babakocsis kisfia volt) elkezdtunk beszelgetni tologatni kozosen hetente majd a jatdzon baratokat szereztunk, kesobb a ringatokon jatszphazakban is...nyitottnak lell lenni, ha befele fordulsz valoban unatkozni fogsz :)
2017. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát én jártam Ringatón,babaúszáson,baba mama klubban, baba mama jógán meg a jó ég tudja hol és hiába próbáltam összebarátkozni bárkivel is, lehetetlen volt. Ahogy vége az agyhalott foglalkozásoknak mindenki eltűz, véletlen se kelljen beszélgetni. Ha kerdeztem valamit válaszoltak röviden, de véletlen se kerdeztek vissza, így meg nehéz dumálni.(Hogy ne csak a gyerekről érdeklődjek, bevetettem a semleges témákat pl itt laktok a közelben? Mivel jöttetek?stb.)


Gondolkodtam, hogy mi lehet a baj velem. De igazából eddig sosem volt gondom a beilleszkedéssel se munkahelyen se suliban...csak a kismama társadalom taszít ki.


Úgy veszem észre, hogy mindenki magányos de energiát már nem akarnak vagy mernek új kapcsolatokba fektetni. Vagy nincs is enegia rá. Ott ülnek gondterhelt lestrappált képpel és mondókáznak a gyereknek aztán kész, pipa, na ma is voltunk valahol, megvolt a gyereknek a program. Pedig jobb lenne a gyerekeknek kortársakkal órákat játszani, mint ostoba versikéket hallgatni szigorúan 45 percben. Abban reménykedem, hogy majd a játszótéren jobb lesz ha eljutunk abba a korba.


Hozzáteszem egy elég sznob környéken lakunk.


Én már bekattantam.

2017. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én be is ismerem,hogy nem akarok energiát fektetni abba,hogy hátha találok hozzám hasonló anyát. Biztos van,de én ehhez lusta vagyok. Inkább akkor unatkozom itthon.
2017. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!