Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 évesen szerintetek nagyon...

21 évesen szerintetek nagyon korai apává válni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 8. 15:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Elvi akadálya nincs. Apádék korosztályánál teljesen normális volt, mégis felnőttetek. Ráadásul némelyitek még tisztességben is! :)
2017. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én korainak tartom. 21 évesen egy fiúnak még javában hülyeségeket kell csinálnia, és begyűjteni a érte járó pofonokat az élettől. Ilyenkor még a határainkat feszegetjük, próbálgatjuk, nem vagyunk alkalmasak az apaszerepre. Mondom mindezt úgy, hogy az én generációm korábban lett felnőtt, korábban lett önálló, mint manapság szokás.
2017. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 jafnrétti ***** válasza:

Tudom, hogy számos ellenpélda van rá, de azért akkor sem abból indulnék ki, hogy gyerek nélkül milyen egy huszonéves viselkedése. Persze, hogy a pillanatnak él, hogy nem önálló, ha nincs miért, ha megteheti, hogy ne legyen önálló. Ez nem csak most van így, ez így volt 10 éve is, 20 éve is (basszus, már az is a 90-es évek volt, nagyon megy az idő...). De nem egy fiatalt láttam már megkomolyodni, ha a helyzet megkívánta. Persze biztos valamilyen szinten hazabeszélek, 20 évesen szültem az első gyerekemet, és sokan belőlem sem nézték ki, hogy képes leszek felnevelni, pedig nekem magától értetődő volt, hogy amikor úgy döntöttem, hogy megtartom, akkor onnantól kezdve ő az első. De most nem magamról akarok beszélni, egyszerűen csak az évek során több olyan esettel is találkoztam, ahol az addig csak a bulinak, szórakozásnak, haveroknak élő fiatalból egyik napról a másikra vált igazi felntt ember, vagy mert gyereke született, vagy mert családi tragédia érte, és nem volt többet, aki támogassa, vagy csak a család anyagi helyzete változott nagyot, stb.


Nem szeretem, amikor így leírják a fiatalabb korosztályt, legyen szó tinikről, vagy huszonévesekről. Amíg az ember nem kényszerül rá, hogy magáról, sőt, másokról gondoskodjon, sokszor nem tűnik olyannak, mint aki képes rá. De a többség, ha muszáj, fel tud nőni a feladathoz. Persze sajnos van, aki akkor sem, de nem gondolom, hogy ők lennének többen.

2017. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az ideális életkor a gyerekvállalásra az a halálod után van.
2017. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A mostani 21 éveseket látva és általánosságban elmondható, hogy igen, korai.

De ez egyénenként más és más.

Ha megfogalmazódott benned a kérdés, már egy jó jel. Semmiképp sem állsz messze tőle.


Írom ezt úgy, hogy 34 évesen sem magamat, sem az élethelyzetemet nem ítélem alkalmasnak a gyerekvállalásra.

2017. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!