Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit szólnátok, ha a...

Anyukák! Mit szólnátok, ha a gyakorlatozó tanítónő felrakná a gyereketekkel készült osztályképeket facebookra?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm most tanul tanítónőnek, és már jár osztályokba gyakorlatozni. Az ott készült képeket felrakja facebookra. De ő alapból olyan, aki mindent megoszt fb-n.

Ti ehhez mit szólnátok? Nem tudják a szülők, hogy felrakja a képeket. Első osztályosokról beszélünk.


2017. máj. 13. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
25%
Bár én nem vagyok anyuka, hanem diák, megnyugtatom, hogy ez teljesen normális. Heti 5 napot szinte teljesen együtt töltenek, nyilván kötődik a gyerekekhez.
2017. máj. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Én nem örülnék neki, szeretném ha előbb engedélyt kérne, és látnám a képeket. Hiszen fordított esetben gondolom ő se szeretné ha én, mint vadidegen feltenném a képeit az oldalamra, akkor is ha mondjuk nem előnyös.
2017. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Azt, hogy ha megtudnám, nem tenné zsebre. Mit taníthat majd ő a gyerekeknek, ha még ennyit se tud, hogy nem helyes?
2017. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%
Nem zavarna egyaltalan. Harom iskolas gyerekem van. FB-om nincs.
2017. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

#1 tudom, hogy kotodik hozzajuk, nem is ezzel van szerintem a problema. Csak en nem orulnek szerintem, bar az en kislanyom meg csak masfel eves, es meg nem jar bolcsibe sem, ugyhogy igazan nem vagyok erintett a dologban, de ugy gondolom, hogy nem orulnek neki ha a tudtom nelkul 100 meg 100 emberrel megosztana ezeket a kepeket.

2017. máj. 13. 19:49
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

A válaszokat elnézve megint csak az jut eszembe: vihar a biliben.

Semmit nem szólnék hozzá. Feltételezem semmi "extrém" dolog nem történik a képeken.

2017. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem tortenik semmi extrem, csak kivancsi voltam a velemenyekre. Ez azert szerintem nem vihar a biliben ha valaki nem szeretne, hogy idegenek idegenekkel osszak meg a gyereke kepeit :) foleg, hogy tudjak melyik suliban tortenik stb. De koszonom szepen mindenki eddigi valaszat, ment mindenkinek a zold kez
2017. máj. 13. 19:53
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

Nézd, közösségekben ez az engedélykérősdi gyakorlatilag kivitelezhetetlen a mai világban, és nem is tartanám szerencsésnek, ha ebből bárki ügyet csinálna, amíg jóhiszeműek a szóbanforgó képek.


Ráadásul az, hogy a tanárnő felteszi a gyerekekkel közös képeit a facebookra, a lelkességét, az elhivatottságát, a szeretetét tükrözi. Jobb lenne, ha munkatárgyaknak és nyűgnek tekintené a gyerekeket? - Van ilyen pedagógus is...

2017. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem örülnék neki. Nem is a tanáruk, nem is abban az iskolában dolgozik, csak gyakorlaton van ott.

Az iskola hivatalos oldalán szoktak képek megjelenni. Ezen kívül szerintem ne rakjon fel egy tanár és más iskolai dolgozó sem képeket a gyerekekről sehova.

2017. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Külföldön élek. Amikor ide költöztünk, akkor a gyerekem egy speciális iskolába került, ahol külföldi gyerekeknek tanították a nyelvet. A jelentkezeskor ki kellett tölteni egy kérdőívet, amin rajta volt, hogy engedélyezzük e egyáltalán hogy fenykepezzék és ha igen, akkor csak iskolai belső használatra -a tanárok és gyerekek számára volt egy fal a képekkel és a nevekkel- , felkerulhet e az iskola weboldalara, ahol csak a szülők ferhettek hozzá, illetve felkerulhet e az iskola nyilvános képei közé. Itt nagyon figyelnek az ilyesmire.

Szóval én felhívnam a kedves tanárnő tanonc figyelmét rá, hogy személyiségi jogokat sérthet ezzel

2017. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!