Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a tanítónő rendszeresen...

Ha a tanítónő rendszeresen kijavítja a jó feladatokat hibásra?

Figyelt kérdés

Tegnap ezen pislogtam nagyot. Ok, azt még lenyeltük, hogy szorgalmira stb sose jár jópont a fiamnak. sose kapja meg a hibátlanért az ötösöket (órai munkáért se. Egyik osztálytársa vigyorogva közölte, hogy a fiamnak a hibátlanra is max kettes jár, mert rászállt a tanár. tavaly másra volt, de akkor még a fiam nem ide járt ugye nem tudtuk hogy ilyen a tanítónő, 3. osztály) De tegnap jobban átnéztem erre a könyvét, hogy ez tényleg igaz? és matekban át vannak húzva jó megoldások tényleg, a tanár által, és a tanár nem egy nem két helyen belejavított úgy, hogy hibát írt oda a jó helyett. Ennyi hibát nem lehet már véletlenként kezelni. Namost, ha a gyerek helyesen számol, meg oldja meg a példát, akkor egyes, mert a tanár szerint nem az kell. Az oszttársai azt mondták, csak pár gyerekre vonatkoznak ezek a külön szabályok. És akármit csinálnak az nem jó. Pedig róluk lesnek.


ott lett gyanús a dolog, hogy itthon egyedül írja a leckéjét, idehozza hogy nézzem meg kész. És mindig gyors és hibátlan.... hazahozta az üzenőt, és matekból mégis csak rossz jegyei vannak... mesélte hogy mindenbe beleköt a tanár, de én mindig azt mondtam neki, nem baj fiam, ha hibátlan a feladatod, akkor nincs rajtad a fogás, te csak csináld. Na, hát kiderült nem így van. Egy példa: kerekítések a feladat tízesre. gyerek verziója 907 re a 910, 528 ra az 530... a tanár áthúzkodja, és átjavítja 900 ra, 520 ra... ehhez hasonló remek javítások vannak. Gyakorlatilag az egész család reálterületen dolgozik, szóval napi szinten számolunk, ebben nőtt fel, és nem érti mi van, elolvasta megcsinálta, ilyeneket kérdez már, a suliban más matekszabályok vannak?


No mit lehet ekkor tenni? És akkor ez csak egy apróság a tanítónő túlkapásaiból.



2015. dec. 1. 08:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én bemennék először a tanárhoz és udvariasan kérném, hogy magyarázza el, miért nem jó az 528 kerekítésére az 530. Akár többször is, ha többször előfordul. Ha nem reagál, akkor ha van közös facebook-csoport, ott megkérdezném nyilvánosan. Ne hagyd magad.
2015. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
nincs közös face csoport, mert a tanár közölte még elsőben szülőin, hogy a face csoportot meg kell szüntetni, mert iskolaellenes szerinte, és ő nem tudja ellenőrizni mi folyik ott...
2015. dec. 1. 08:57
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
En először a tanárral beszélnék, utána viszont az igazgatóval.
2015. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék a tanárral, ha nem tud értelmes választ adni, és elzárkózik, megkérném, hogy forduljunk együtt az igazgatóhoz, és beszéljük meg ott a dolgot.
2015. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon durva!!!! Én rögtön az igazgatóval beszélnék.

A tanár már bizonyította, hogy nem jó szándékú, így szerintem felesleges nála próbálkozni

És persze nem is akarnék neki időt hagyni arra, hogy valami mesét kitaláljon, mire az igazgatóhoz kerül.

Szóval rögtön igazgató és majd ő lerendezi vele.

2015. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

Én is rögtön az igazgatóhoz mennék és addig tepernék, amíg ki nem rúgnák!

Nehogy már egy olyan tanítson matekot, aki számolni se tud (ezzel érvelnék, előtte összegyűjtenék pár "kijavított" dolgozatot).

2015. dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
OFF: nagyon szimpatikus, hogy mindenki amellett van, hogy állj ki a gyerekért. Az én szüleim kb. az egyedüliek voltak a sulinkban, akik bementek ilyen helyzetben az igazgatóhoz (nekem pofozkodós tanárom volt), a többieknél akkor még az volt az elterjedt, hogy nem mernek szembeszállni az iskolával...
2015. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Én se mennék a tanárhoz, hanem egyenesen az igazgatóhoz a bizonyítékkal együtt. A tanárnak ne legyen ideje kifogást gyártani, esetleg pár potyaötössel megoldani.
2015. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Én is egyből az igazgatóhoz mennék, nem hagynék a tanárnak "felkészülési időt", hogy esetleg valami mesével előálljon megvédeni magát az igazgatónál.
2015. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Ez elég konkrét eset, fogd a javított feladatokat, és kérj időpontot az igazgatóhoz és/vagy a tanárhoz.
2015. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!