Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ülőmunkát végző kismamák -...

Ülőmunkát végző kismamák - hogyan helyezitek magatokat kényelembe a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Számítógép előtt dolgozok, és a farkcsontom 4 napja iszonyatosan fáj. Beszereztem egy ülőpárnát és megpróbalok gyakrabban állni rövidebb időkre. Esetleg van még valami ami használ? Krèmek, gélek, stb? Orvosommal 1 hét múlva van találkozóm, addig gondoltam itt kérdezek.
2017. máj. 14. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem semmi nem segitett csak a pozváltás.

Speciel nekem végbélnyilas repesesem lett tole kizárolag a nagyobb sulyra vezetheto vissza es ezzel parhuzamban az ulesre. De én 38 hetesen is dolgoztam otthonrol.

Csak az segitett hogy oldalt fekve meg maskepp dolgozom.


Javaslom még a háttámla nelkuli irodaszéket mert a jobb testsulyeloszlast segiti.ill kényszerit a helyes testtartasra

2017. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
*es sokszor kellene allva/fekve pihenni. De szerintem ez munkahelyen kivitelezhetetlen
2017. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Gimnasztika labda.
2017. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Èn műkörmösként dolgozom. Naponta váltogattam a ülő alkalmatosságokat. Térdeplő szék, nyerges szék, labda, normál szék. De nem igazán volt jó ez sem. A vendégeimet próbáltam úgy időzíteni, hogy két vendég között legyen 15percem sétálni és nyújtózni egyet. A vége felè viszont már csak napi 2 vendéget tudtam megcsinálni, annyira fájt mindenem. A 32. hét után abba is hagytam a munkát. 36. héten meg is született a lányom.
2017. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is ülőgyűrűt használok, valamint minél gyakrabban próbálok felállni és sétálni egyet. Azonban ha annyira sok a munka, hogy nincs időm felkelni, akkor semmi sem segít. Nap végére annyira fáj mindenem, hogy csak na...ezeken a napokon elgondolkozom, hogy jobb lenne nem dolgozni. Hányadik hétnél tartasz? Én 22. és már most nagyon nagy hasam van.
2017. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem csak az előregörnyedve ülés nem esett jól, bekeményedett tőle a hasam, és sokszor volt, hogy befeküdtem az asztalom alá pihenni. :D Szerencsére a kollégáim nem akadtak ki, csak kicsit aggódtak, hogy jól vagyok-e. :)
2017. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fáj, ha sokat ülök a farkcsontom. Gyerekkoromban meg is volt repedve, amitől sokszor amúgy is érzékeny. Ilyenkor még séta közben is nyilal. Szeretnék minél tovább dolgozni, de lehet ez közbe szól. 17+4 hkm
2017. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
17+2. Nekem is elég nagy a hasam a környezetem elmondása és házi orvosom szerint. Alapvetően a testtartásom sem príma, enyhe gerincferdülésem van (de az kinek nincs manapság). Én is igyekszem felállni normális időközönként, de állandóan közbe jön valami, vagy elfelejtem. Holnaptól ráállok, hogy 50 percenként csörögjön az emlékeztetőm, jelezve a szünet elérkeztét, ami baromi idegesítő lesz, de hátha.. annyira nincs jobb ötletem. Nem akarom, hogy beálljon és ne tudjak dolgozni. Bár az asztal alá még nem próbáltam feküdni ... :D
2017. máj. 14. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!