Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha többe kerülne a bébiszitter...

Ha többe kerülne a bébiszitter mint a napi béred, attól még igénybevennéd ha most kezdtél egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

1 naprol van szo, mert a bölcsödében pedagogus nap miatt (vagy ilyesmi)amit szülőin is mondtak, nem dolgoznak.

Biztosítanának ügyeletet de nem szìvesen, arra kérnek hogy ne vigyem ha lehet a gyereket. Tekintve azt is hogy szinte minden szülő megoldja.

Viszont én egyedülálló vagyok, nagymamára sem lehet bízni a gyereket.


Szóval friss munkahelyen(a bejelentésed is a napokban esedékes) szabit kérnél vagy minuszba mennél egy szitter miatt?


2016. ápr. 12. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Minuszba mennék.
2016. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mínuszba, szerintem örülj, hogy visszavettek vagy sikered volt, hogy találtál a gyerek mellett munkahelyet. Ezért ne vegyél ki szabit.
2016. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nincs olyan, hogy nem szívesen biztosítanak ügyeletet. Kötelesek rá, neked pedig jogodban áll igénybe venni akkor is, ha egyedül a te gyereked lesz ott. Azért járatod bölcsődébe a gyereket, mert dolgoznod kell és nincs más, akire rábízhatnád, ők pedig azért vannak, hogy amíg dolgozol, vigyázzanak a gyerekre. Emiatt ne bébiszitterezz, a bébiszitter olyan esetre való, amikor hivatalosan nincs nyitva a bölcsőde (este, hétvége, ünnep stb.).
2016. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Jól érzem, hogy egyetlen nap, nem pedig rendszeresen? Ha csak egy nap, akkor persze, igénybe venném. De nincs másik oviban ügyelet?
2016. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Vagy bölcsi, mindegy. Tehát ez egy olyan nap, ami csak ebben a bölcsiben szünet? Akkor nincs máshol. Bár nálunk soha nem volt zárva, csak nyáron 2 hétre.
2016. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
mennyit kér az a bébiszitter hogy minuszba kerülnél? Olcsóbbat nem tudnál keresni, akivel közös nevezőre juthatnátok.
2016. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Tanítás nélküli munkanapnak hívják az ilyet. Ilyenkor tovabbkepzes vagy értekezlet van a dolgozóknak. Ügyeletet csak akkor kötelesek biztosítani, ha még van a megfelelő számú jelentkező, ergo egy gyerek miatt nem.


Igénybe vennem a bébiszittert arra a napra

2016. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mínuszba mennék, pláne ha van olyan bébicsősz, akiben megbízol.

Esetle otthoni munkanap nem működhet? (Persze ez függ attól, hogy mi a munkaköröd, nálunk szerencsére megoldható.)

Nyáron mennyi időre lesz zárva a bölcsi? Nálunk 4 hétre szokott becsukni, azt egyedül szabiból megoldani szintén sok. A gyerek apukája abszolút nincs színen, hogy esetleg besegítsen?

2016. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

bár én nem vagyok egyedülálló, de én is így kezdtem kisgyerekes pályafutásomat, csak enyém kruppos és éjjel befulladt. végül nem mentem be, pusztán dacból, "nehogymá" többet fizessek. végülis jól jártam, mert a következő munkahelyem jobb volt és többet kerestem, de ott már nem "lógtam".

ha szeretnél ott dolgozni, akkor ne így indíts. nyilván egy jó munkaerőnek elnézik néha, de nálad még nem tudhatják milyen jó vagy, először ezt kéne megmutatni, addig sajnos be kell vállalni így is a bébiszittert :(

2016. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1 nap nem a világ vége, ki lehet gazdálkodni, viszont ha a friss munkahelyeden máris a gyerek miatt nem mész dolgozni, akkor sajnos nem biztos, hogy a következő napok, hónapok biztosítva lesznek, ha netán közölnék a munkahelyen, hogy viszont látásra.

Amúgy persze, mi is dolgozunk a férjemmel, viszont nálunk nagymama be tudja vállalni a gyereket, így ha csak ügyelet van az oviban, akkor mi se visszük, de mint nálad, hogy egyedül neveled a gyerekedet és nagyszülő sincs, fizetned kéne a gyereked vigyázására, ebben az esetben azt gondolom, hogy teljesen jogosan vennéd igénybe az ügyeletet az óvodában, úgyhogy én ezt a helyedben jelezném az óvónőknek és oviba vinném a gyerekemet, vagy ha más megoldás nincs, akkor bébiszitterre bíznám. Nem vennék ki szabit. Meg amúgy is, jól jöhet az másra is.

2016. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!