Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ekkora elvárás egy...

Miért van ekkora elvárás egy kisbabával szemben? Miért nem engedik, hogy normálisan neki kényelmesen fejlődjön?

Figyelt kérdés

Az ilyen anyukát nem értem, megdöbbent.

Problémázik , hogy a baba 11 hónaposan csak úgy megy, ha valaki mindig fogja az ujját, na de miért kell az, hogy annyira korán már mindent megtanuljanak? Valaki egy évesen már egyedül megy , vagy picit szalad is, az ő babája kényelmesebb típus, és még úgy érzi ráér, nem halad úgy.

Az ilyen anyák, óvodás, kisiskolás, kamasz korban is majd elvárnak a gyereküktől valamit? Ő is mindenben legyen jó majd? Vagy ha a padtársa kitűnő, de neki nehezebben megy a matek ássa el magát ?


2017. máj. 15. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Igen, valószínűleg később is lesznek elvárásaik. Családi kapcsolatok témakörben több tini panaszkodik, hogy a szülei 3-as, 4-es jegy miatt is cirkuszolnak velük.
2017. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Manapság mindenki jobb akar lenni mindenkinél, bármiről is legyen szó. Ebben a felgyorsult világban, ha valaki ráérősen él, akkor mások meg "temetik", hiszen akkor nem tudja felvenni a tempót, és elveszik.

Erre rásegít a média és a sok infó, ami az embereket nyomasztja, de hát meg akarnak felelni, na. És ez az anyákat sem kerüli el.


Régen könnyebb volt, mert természetesebb volt a gyereknevelés is, azt tudták hogy a faluban/környezetükben ki hogyan fejlődött, mi az átlag és arról a pár kirívó esetről (átlaghoz képest gyorsabb fejlődés stb.) talán nem is hallottak.


Az a baj, hogy az anyák versengenek, a kívülállók is ítélkeznek és ez elbizonytalanítja az arra hajlamosakat vagy az első gyerekes, tapasztalatlan anyákat.

Ezzel az a baj, hogy a gyerek életét teszik tönkre a saját szülei a mérhetetlen elvárással és a "kifelé látszat" felépítéssel, és a folyton, a saját gyerekét mással való összehasonlító szülő lelkileg is megnyomorítja a gyerekét.


Nálunk pl. az 1 éves fiam már bilire akarta ültetni az anyám és az élettársa, mert már itt az idő!!! Nagyon helyretettem őket, hogy nagyon nem kéne beleszólni, mert majd azt én tudom, mikor.

2017. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka, de tanulmányait, foglalkozását tekintve nem orvos, védőnő, pedagógus, igy csak abból tud tájékozódni, amit a többi anyukától, netán idősebb ismerősöktől hall.

Anyukák között megszokott a versengés, pl. ha a pár hónapos gyerek annyit gagyarint, hogy "gliba" már rögtön a tudóst látják benne. Az idősebbeknek meg az "idő mindent megszépit", már nem emlékeznek, hogy amikor az ő gyerekük volt akkora, akkor mit tudott és mit nem (pl. te egy évesen már késsel villával etted a pörköltöt)

2017. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nagyon nem jó ez ami van manapság. Tuti később a gyerekek is megérzik

2017. máj. 15. 19:48
 5/16 A kérdező kommentje:

3. ) Igaz, de ez biztosan később is így lesz.

Láttam olyat, ahol pénzt kap a gyerek minden ötösért, ami szép és jó, de ha már rosszabb jegyet kap, lehet geometriából nem annyira jó, vagy bármi, már azt érzi rossz gyerek, nem érdemel semmit. El van ez cseszve , valószínűleg akkor meg is van szidva .

2017. máj. 15. 19:51
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Nekem az a tapasztalatom h ezek az anyukák nem feltétlenül versengeni akarnak. Barátnőm rettegett h gond van a lányával, mert a csapból is az ADHD,Asperges stb folyik.

Így ha valamit nem csinált még mint a hasonló korú gyerekek, már szaladt a fejlesztőbe, h "mimnél előbb kiderüljön a baj"

2017. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De sajnos nem egészséges ez sem .
2017. máj. 15. 20:30
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nagyon kényelmesen fejlődik. 1 évesen állt fel, 9 hónaposan ült. Most 14 hós,kapaszkodva már lépeget. Én kivárom,nem vezetgetem soha. Viszont a doki asszisztense a múltkor olyan fejet vágott,mikor kérdésére válaszoltam,hogy még nem jár egyedül a gyerek,hogy csak na...


18 hónapos korig kell járni. Nem ráér? De most komolyan..

2017. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Biztos h nem egészséges sem a versengés, sem a "paranoia"

De sajnos, tényleg mindenütt ezzel találkozik az ember.

Néha már jázszóra sincs kedvem menni a gyerekkel, mert csak ez a két típusú anyuka van lent a gyerekekkel ( mindenki átszokott másik játszóra, ami azért elég messze van, pont ezek miatt)

De hát muszály a gyereknek egy kis korabeli társaság, én meg felnőttként kibírom.

Még úgy is sokáig fogom az ilyen anyukákat gallgatni ( ovi, suli) Szóval addigra legalább beeddződök ;)

2017. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógusok a szüleim, így szakértő szemmel is hozzá tudtak állni. Szülés előtt két tanácsot kaptam tőlük:

1. Ne csináljam azt, amit ők elrontottak: éjszaka keltegettek itatni, hátha kiszáradok. Hülyeség, felkel a gyerek, ha éhes/szomjas. Igazuk lett. :)

2. Adtak egy táblázatot, hogy minek mi a véghatárideje. Mondták, hogy addig tojjam le, hogy csinálja-e vagy sem, ha az adott határidőig mégse, akkor viszont keressek szakembert.


Így én elég lazán vettem a fejlődést. Volt, amiben "lassabb" volt, volt, amiben gyorsabb. A bölcsődében annyit kértem, hogy ha bármi normálistól eltérőt látnak, akkor ha nem is hivatalosan, de szóljanak, legalább a gyerekorvosnak megmutatom.


Most pl éppen 3 éves és még nem szobatiszta. Gyerekorvosnál és a gondozóknál is rákérdeztem, mind azt mondták, hogy még nyáron simán behozza, de orvosilag 4 éves koráig ráér.



Mondjuk érdekes, ahogy gondolkozom, nagyon dicsekvős anyukával még találkoztam. Mármint rossz értelemben dicsekvőssel.

2017. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!